Råsalt AS
- Omsetning
- 1,4 mill
- +42,6 %
- Resultat
- 155 714
- 5 års regnskap
Om Råsalt AS
Råsalt AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestby, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Trine Vallevik Håbjørg er daglig leder, og Trine Vallevik Håbjørg er styreleder. I 2025 hadde Råsalt AS en omsetning på 1,39 mill kr, en økning på 43 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 155 714 kr. Egenkapitalen var −194 271 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Øyvind Tangseth med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 40 innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer i Vestby, og ett av 7 801 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produksjon av animasjonsfilm og utvikling innen animasjonsdesign, multimedia, informasjonsteknologi. Foto/film, produksjon samt tilhørende aktiviteter som distribusjon av kortfilm og undervisning.
Formål
Produksjon av animasjonsfilm og utvikling innen animasjonsdesign, multimedia, informasjonsteknologi, foto/film, produksjon samt tilhørende aktiviteter. I tillegg til undervisning.
API og MCPGET /company/912088820
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"name": "RÅSALT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "59.110",
"nace_desc": "Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTBY", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hva driver Råsalt AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Råsalt AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Råsalt AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +42,6 % fra 2024 · +13,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,39 mill kr | 155 673 kr | 155 714 kr | 523 586 kr | −194 271 kr | 717 856 kr |
| 2024 | 973 503 kr | −159 975 kr | −159 975 kr | 393 060 kr | −349 985 kr | 743 045 kr |
| 2023 | 1,04 mill kr | −93 695 kr | −93 404 kr | 612 776 kr | −190 010 kr | 802 786 kr |
| 2022 | 1,39 mill kr | 14 368 kr | 14 485 kr | 1,28 mill kr | −96 606 kr | 1,37 mill kr |
| 2021 | 1,23 mill kr | −105 782 kr | −105 782 kr | 988 930 kr | −111 091 kr | 1,10 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 78 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 36 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/912088820/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1388367,
"operating_profit": 155673,
"net_profit": 155714,
"equity": -194271,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 973503,
"operating_profit": -159975,
"net_profit": -159975,
"equity": -349985,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Råsalt AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Råsalt AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Råsalt AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.06.2013Styre
2Sist endret 18.06.2013Regnskapsfører
1Sist endret 23.10.2018API og MCPGET /company/912088820/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Råsalt AS?
Hvem er regnskapsfører for Råsalt AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Råsalt AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Øyvind Tangseth | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Trine Vallevik Håbjørg | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912088820/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Råsalt AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Råsalt AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Råsalt AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Råsalt AS | BEDR | Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer | Vestby | − |
Kunngjøringer23
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.1.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.10.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912088820/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Råsalt AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Råsalt AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Råsalt AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -37,1 % | 29,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,72 | 1,19 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912088820/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912088820/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912088820",
"nace_code": "59.110",
"industry_count": 1983,
"revenue": { "value": 1388367, "percentile": 0.7389 },
"operating_margin": { "value": 0.1121, "percentile": 0.7153 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912088820" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Råsalt AS på i bransjen?
Hvor ligger Råsalt AS blant de 1983 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Råsalt AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Råsalt AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Råsalt AS?
Det er registrert 7 801 selskaper i Norge innen produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer, hvorav 40 i Vestby.
Er Råsalt AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 77 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 169 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Råsalt AS i Enhetsregisteret?
Råsalt AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Råsalt AS?
Daglig leder i Råsalt AS er Trine Vallevik Håbjørg, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Råsalt AS?
Største aksjonær i Råsalt AS er Øyvind Tangseth med 50 % av aksjene, fulgt av Trine Vallevik Håbjørg (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Råsalt AS?
Råsalt AS hadde i 2025 en omsetning på 1,39 mill kr og et overskudd på 155 714 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Råsalt AS?
Egenkapitalen i Råsalt AS var −194 271 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −37,1 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Råsalt AS?
Råsalt AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.