- Omsetning
- 49,3 mill
- −17,6 %
- Resultat
- 6,5 mill
- +16,8 %
- Ansatte
- 29
- +4 siden mars
Om Murercompaniet AS
Murercompaniet AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Drammen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Admir Duric er daglig leder, og Admir Jahic er styreleder. I 2025 hadde Murercompaniet AS en omsetning på 49,25 mill kr, en nedgang på 18 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,46 mill kr. Egenkapitalen var 36,38 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ado Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 32 innen murerarbeid i Drammen, og ett av 1 196 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Selskapets virksomhet skal bestå i mur-, puss- og flisearbeid samt mindre tømrer- og snekkerarbeid.
Formål
Selskapets virksomhet skal bestå i mur-, puss- og flisearbeid samt mindre tømrer- og snekkerarbeid og alt som ellers hører naturlig med i denne forbindelse.
API og MCPGET /company/912065332
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"name": "MURERCOMPANIET AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": 29,
"address": { "municipality": "DRAMMEN", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Når ble Murercompaniet AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Drammen holder Murercompaniet AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Murercompaniet AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17,6 % fra 2024 · −18,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 49,25 mill kr | 6,76 mill kr | 6,46 mill kr | 46,71 mill kr | 36,38 mill kr | 10,33 mill kr |
| 2024 | 59,79 mill kr | 5,91 mill kr | 5,53 mill kr | 40,58 mill kr | 29,92 mill kr | 10,66 mill kr |
| 2023 | 69,35 mill kr | 2,60 mill kr | 2,60 mill kr | 35,96 mill kr | 24,77 mill kr | 11,19 mill kr |
| 2022 | 69,15 mill kr | 8,88 mill kr | 7,27 mill kr | 40,20 mill kr | 22,31 mill kr | 17,90 mill kr |
| 2021 | 60,39 mill kr | 2,70 mill kr | 2,35 mill kr | 34,63 mill kr | 18,15 mill kr | 16,47 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 42 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 16 mill kr (34 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 7,4 mill kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/912065332/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 49253719,
"operating_profit": 6760843,
"net_profit": 6459728,
"equity": 36378599,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 59790873,
"operating_profit": 5908371,
"net_profit": 5529417,
"equity": 29918871,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Murercompaniet AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Murercompaniet AS per år.
Hvordan har omsetningen til Murercompaniet AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 12.06.2013Styre
4Sist endret 02.06.2025Revisor
1Sist endret 18.10.2023API og MCPGET /company/912065332/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Murercompaniet AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Murercompaniet AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Murercompaniet AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Ado Holding AS100 %
- Ado Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ado Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912065332/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ADO HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Murercompaniet AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Murercompaniet AS eier Ado Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Murercompaniet AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/912065332/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"chain": [
{ "org_no": "999322107", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "936537634", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "912065332", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Murercompaniet AS?
Hvem eier Murercompaniet AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murercompaniet AS | BEDR | Murerarbeid | Drammen | 29 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Styre ↗ |
| 2.6.2025 | Signatur ↗ |
| 20.2.2025 | Styre ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.10.2023 | Revisor ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912065332/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Når leverte Murercompaniet AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Murercompaniet AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Murercompaniet AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→29
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→28
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→26
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 32,2 % av driftsinntektene — 3,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 13,1 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 77,9 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,80 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,8 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,6 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,70 mill kr | 1,28 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 32,2 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 41,9 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 11,0 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 1,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912065332/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912065332",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 49253719, "percentile": 0.9763 },
"operating_margin": { "value": 0.1373, "percentile": 0.8558 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Murercompaniet AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Murercompaniet AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Murercompaniet AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Murercompaniet AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 2 |
| Utførende | Murarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Murercompaniet AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.8.2024 | Rådgiver | Parallelle rammeavtaler om Bygningsmessige arbeider for eiendommer i Oslo og Akershus med unntak av Follo | Ikke stedbunden | − | − | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/912065332/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912065332/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2024-112026",
"heading": "Parallelle rammeavtaler om Bygningsmessige arbeider for eiendommer i Oslo og Akershus med unntak av Follo",
"publication_date": "2024-08-23",
"role": "tender_organiser",
…
}
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "912065332" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Parallelle rammeavtaler om Bygningsmessige arbeider for eiendommer i Oslo og Ak…» ut på?
Investeringer
MURERCOMPANIET AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Håndverksmur AS | Fredrikstad | 2,6 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Mesteralliansen AS | Fredrikstad | 1,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Murercompaniet AS
Hvor stor er bransjen Murercompaniet AS tilhører?
Murercompaniet AS er ett av 32 selskaper innen murerarbeid i Drammen, og ett av 1 196 på landsbasis.
Hvor lenge har Murercompaniet AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Murercompaniet AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Murercompaniet AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Murercompaniet AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Murercompaniet AS?
Admir Duric er registrert som daglig leder i Murercompaniet AS.
Hvem er største aksjonær i Murercompaniet AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ado Holding AS største eier i Murercompaniet AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Murercompaniet AS for i 2025?
I 2025 omsatte Murercompaniet AS for 49,25 mill kr, ned 18 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 6,46 mill kr.
Hvor holder Murercompaniet AS til?
Murercompaniet AS holder til i Cellulosen 9, 3048, DRAMMEN, i Drammen kommune i Buskerud.
Hvilket org.nr har Murercompaniet AS?
Murercompaniet AS har organisasjonsnummer 912 065 332. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.