Autoteknikk Ryen AS
Org.nr 912063038
Om Autoteknikk Ryen AS
Autoteknikk Ryen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Anil Simsek er daglig leder, og Anil Simsek er styreleder. I 2025 hadde Autoteknikk Ryen AS en omsetning på 5,73 mill kr, en nedgang på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 104 192 kr. Egenkapitalen var 1,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anil Simsek med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 379 innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner i Oslo, og ett av 7 138 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Bilreparasjonsverksted.
Formål
Bilverksted, aksjer, eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,73 mill kr | −121 761 kr | −104 192 kr | 2,27 mill kr | 1,81 mill kr | 454 800 kr |
| 2024 | 6,49 mill kr | 691 164 kr | 577 676 kr | 3,07 mill kr | 1,81 mill kr | 1,26 mill kr |
| 2023 | 5,90 mill kr | 522 666 kr | 423 005 kr | 2,03 mill kr | 1,23 mill kr | 800 421 kr |
| 2022 | 4,04 mill kr | −192 287 kr | −170 674 kr | 1,28 mill kr | 810 162 kr | 471 023 kr |
| 2021 | 4,38 mill kr | 912 443 kr | 736 827 kr | 2,02 mill kr | 980 837 kr | 1,04 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 67 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 27.07.2020Styre
2Sist endret 27.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 20.01.2026Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 ute
- Anil Simsek50 %
- Mohammad Numan Ilyas50 %
- Idulie Holding AShadde 50 %
- Norwegian Comfort Group AShadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anil Simsek | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Mohammad Numan Ilyas | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Autoteknikk Ryen AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av motorvogner | Oslo | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2020 | Styre ↗ |
| 27.7.2020 | Daglig leder ↗ |
| 22.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 24,7 % av driftsinntektene — 5,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,1 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | -1,8 % | 3,1 % |
| Egenkapitalandel | 79,9 % | 35,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,67 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,7 % | 18,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,8 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 37,0 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 36,7 % | 33,9 % |
| Annen driftskostnad | 24,7 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+17 til på samme adresse →Folk spør om Autoteknikk Ryen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Autoteknikk Ryen AS?
Det er registrert 7 138 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, hvorav 379 i Oslo.
Er Autoteknikk Ryen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 167 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Autoteknikk Ryen AS?
Autoteknikk Ryen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Autoteknikk Ryen AS?
Autoteknikk Ryen AS driver innen reparasjon og vedlikehold av motorvogner, med NACE-kode 95.310 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Bilreparasjonsverksted.
Hvem er daglig leder i Autoteknikk Ryen AS?
Daglig leder i Autoteknikk Ryen AS er Anil Simsek, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Autoteknikk Ryen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Anil Simsek største eier i Autoteknikk Ryen AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Mohammad Numan Ilyas med 50 %.
Hvordan går det økonomisk med Autoteknikk Ryen AS?
I 2025 omsatte Autoteknikk Ryen AS for 5,73 mill kr, ned 12 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 104 192 kr.
Hva er aksjekapitalen i Autoteknikk Ryen AS?
Autoteknikk Ryen AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Hva er organisasjonsnummeret til Autoteknikk Ryen AS?
Autoteknikk Ryen AS har organisasjonsnummer 912 063 038. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvem fører regnskapet til Autoteknikk Ryen AS?
High Kites Regnskap Oslo AS er registrert som regnskapsfører for Autoteknikk Ryen AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.