Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →

Om Topp Kvalitet Renhold AS

Topp Kvalitet Renhold AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Consan Arokiyanathar er daglig leder, og Consan Arokiyanathar er styreleder. Selskapet er ett av 237 innen rengjøring av bygninger i Trondheim, og ett av 6 486 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Utførelse av renhold i bedrifter og private husholdninger. Investeringer i aksjer.

Formål

Foreta renhold i bedrifter og i private husholdninger. Selskapet kan også engasjere seg i andre virksomheter gjennom aksjer og investeringer.

AI-sammendrag

Konsentrert eierskap med daglig leder som eneaksjonær sikrer klar styring i et selskap som ligger i toppsjiktet på både omsetning og driftsmargin blant sammenlignbare renholdsaktører. En driftsmargin på hele 12% og over snittet egenkapitalandel viser en solid, lønnsom drift til tross for en relativt liten balanse på 5M kr. Med 22 ansatte og jevn vekst på 7% fremstår virksomheten som en moden, veldrevet nisjeaktør i Trondheims renholdsbransje.

API og MCPGET /company/912049337

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "name": "TOPP KVALITET RENHOLD AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "81.210",
  "nace_desc": "Rengjøring av bygninger",
  "employees": 22,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Topp Kvalitet Renhold AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Topp Kvalitet Renhold AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Topp Kvalitet Renhold AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler4,86 mill kr
Anleggsmidler71 %3,45 mill krOmløpsmidler29 %1,41 mill kr
Egenkapital og gjeld4,86 mill kr
Innskutt egenkapital1 %30 000 krOpptjent egenkapital50 %2,42 mill krLangsiktig gjeld30 %1,47 mill krKortsiktig gjeld19 %934 224 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader4,75 mill kr
Finansinntekter982 kr
Finanskostnader130 835 kr
Netto finans−129 853 kr
Ordinært resultat før skatt919 973 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,80 mill kr1,05 mill kr714 477 kr4,86 mill kr2,45 mill kr2,40 mill kr
20245,42 mill kr1,65 mill kr1,28 mill kr2,98 mill kr2,02 mill kr955 037 kr
20234,73 mill kr1,95 mill kr1,52 mill kr2,16 mill kr1,18 mill kr975 946 kr
20224,19 mill kr987 217 kr750 101 kr1,78 mill kr1,00 mill kr779 714 kr
20212,89 mill kr1,24 mill kr969 769 kr1,68 mill kr1,00 mill kr673 514 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/912049337/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 5803872,
      "operating_profit": 1049826,
      "net_profit": 714477,
      "equity": 2452997,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 5422116,
      "operating_profit": 1647303,
      "net_profit": 1277494,
      "equity": 2021027,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hva var driftsmarginen til Topp Kvalitet Renhold AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Topp Kvalitet Renhold AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Topp Kvalitet Renhold AS de siste årene.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 10.06.2013
Daglig lederSignatur

Styre

3Sist endret 10.06.2013
Styrets lederSignatur
Tharshini Consan(f. 1982)
StyremedlemSignatur
Conadsan Arokiyanathar(f. 1978)
VaramedlemProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 13.02.2017
Regnskapsfører
repr. KUBER ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/912049337/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Topp Kvalitet Renhold AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Topp Kvalitet Renhold AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Topp Kvalitet Renhold AS?

Aksjonærer og eierstruktur

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Consan ArokiyanatharPersonOrdinære aksjer100.0 %100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/912049337/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Topp Kvalitet Renhold AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Topp Kvalitet Renhold AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Topp Kvalitet Renhold ASBEDRRengjøring av bygningerTrondheim22

Kunngjøringer17

API og MCPGET /company/912049337/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Topp Kvalitet Renhold AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Topp Kvalitet Renhold AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Topp Kvalitet Renhold AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 62,4 % av driftsinntektene — 9,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin18,1 %3,5 %
Resultatmargin12,3 %2,6 %
Egenkapitalandel50,5 %24,3 %
Likviditetsgrad1,511,16
Gjeldsgrad0,981,62
Egenkapitalrentabilitet29,1 %24,1 %
Omsetningsvekst (siste år)+7,0 %+4,6 %
Omsetning per ansatt263 812,364 kr393 922,659 kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,5 %5,0 %
Lønnskostnad62,4 %71,7 %
Annen driftskostnad15,9 %14,4 %
Avskrivninger3,0 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/912049337/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/912049337/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "912049337",
  "nace_code": "81.210",
  "industry_count": 1486,
  "revenue": { "value": 5803872, "percentile": 0.8012 },
  "operating_margin": { "value": 0.1809, "percentile": 0.8404 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "912049337" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Topp Kvalitet Renhold AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Topp Kvalitet Renhold AS blant de 1486 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Topp Kvalitet Renhold AS sammenlignet med andre i bransjen?

Investeringer

TOPP KVALITET RENHOLD AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Norig ASTrondheim100.0 %20242025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Topp Kvalitet Renhold AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Topp Kvalitet Renhold AS?

Det er registrert 6 486 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 237 i Trondheim.

Er Topp Kvalitet Renhold AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 82 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 141 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Topp Kvalitet Renhold AS i Enhetsregisteret?

Topp Kvalitet Renhold AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Topp Kvalitet Renhold AS?

Daglig leder i Topp Kvalitet Renhold AS er Consan Arokiyanathar, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Topp Kvalitet Renhold AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Consan Arokiyanathar største eier i Topp Kvalitet Renhold AS med 100 % av aksjene.

Hvordan går det økonomisk med Topp Kvalitet Renhold AS?

I 2025 omsatte Topp Kvalitet Renhold AS for 5,80 mill kr, opp 7 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 714 477 kr.

Hvor solid er balansen til Topp Kvalitet Renhold AS?

Egenkapitalen i Topp Kvalitet Renhold AS var 2,45 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 50,5 % av totalkapitalen.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Topp Kvalitet Renhold AS?

Topp Kvalitet Renhold AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Hvor ligger Topp Kvalitet Renhold AS?

Forretningsadressen til Topp Kvalitet Renhold AS er Njords veg 33, 7035, TRONDHEIM i Trondheim kommune.

Er Topp Kvalitet Renhold AS registrert i MVA-registeret?

Topp Kvalitet Renhold AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag