Indahl Star II AS
- Omsetning
- 2,3 mill
- −5,1 %
- Resultat
- 290 973
- −8,3 %
Om Indahl Star II AS
Indahl Star II AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Lars Kristian Indahl er styrets leder. I 2025 hadde Indahl Star II AS en omsetning på 2,29 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 290 973 kr. Egenkapitalen var 2,45 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Indahl Star AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 235 innen fiske og fangst i sjø i Tromsø, og ett av 7 725 i Norge. Det er eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Fiske, fangst og det som naturlig står i sammenheng med dette.
Formål
Fiske og fangst, samt det som naturlig står i sammenheng med dette.
API og MCPGET /company/912025284
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"name": "INDAHL STAR II AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TROMSØ", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Indahl Star II AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Indahl Star II AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Indahl Star II AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −5,1 % fra 2024 · +56,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,29 mill kr | 183 163 kr | 290 973 kr | 5,39 mill kr | 2,45 mill kr | 2,94 mill kr |
| 2024 | 2,41 mill kr | 210 292 kr | 317 355 kr | 5,37 mill kr | 2,16 mill kr | 3,22 mill kr |
| 2023 | 2,25 mill kr | 134 319 kr | 236 682 kr | 4,67 mill kr | 1,84 mill kr | 2,83 mill kr |
| 2022 | 2,39 mill kr | 329 849 kr | 349 140 kr | 4,35 mill kr | 1,60 mill kr | 2,74 mill kr |
| 2021 | 1,47 mill kr | −4 274 kr | 84 365 kr | 3,27 mill kr | 1,60 mill kr | 1,67 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 83 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,1 mill kr (95 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 150 000 kr
API og MCPGET /company/912025284/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2291006,
"operating_profit": 183163,
"net_profit": 290973,
"equity": 2449457,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2413190,
"operating_profit": 210292,
"net_profit": 317355,
"equity": 2158484,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Indahl Star II AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Indahl Star II AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Indahl Star II AS de siste årene.
Roller og styre4
Styre
1Sist endret 04.04.2017Regnskapsfører
2Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 04.04.2017API og MCPGET /company/912025284/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Indahl Star II AS?
Hvem er regnskapsfører for Indahl Star II AS?
List alle roller i Indahl Star II AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Indahl Star AS100 %
- Valter Hans Johan Hansenhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Indahl Star AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912025284/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "INDAHL STAR AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Indahl Star II AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Indahl Star II AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Indahl Star II AS eier Indahl Star AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Indahl Star AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/912025284/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"chain": [
{ "org_no": "993866202", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "912025284", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Indahl Star II AS?
Hvem eier Indahl Star II AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Indahl Star II AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Tromsø | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.2.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 19.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.2.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2021 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912025284/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Indahl Star II AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Indahl Star II AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Indahl Star II AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+COLONNA REGNSKAP EDMUNDSEN(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 83,2 % av driftsinntektene — 78,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,0 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 12,7 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 45,4 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,12 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 1,20 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,9 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,1 % | +10,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 83,2 % | 4,8 % |
| Annen driftskostnad | 8,8 % | 24,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912025284/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912025284/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912025284",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2868,
"revenue": { "value": 2291006, "percentile": 0.6509 },
"operating_margin": { "value": 0.0799, "percentile": 0.4182 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912025284" })Spør AI-assistenten
Er Indahl Star II AS blant de største selskapene innen fiske og fangst i sjø?
Hvor solid er Indahl Star II AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Indahl Star II AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Indahl Star II AS
Hvor stor er bransjen Indahl Star II AS tilhører?
Indahl Star II AS er ett av 235 selskaper innen fiske og fangst i sjø i Tromsø, og ett av 7 725 på landsbasis.
Hvor lenge har Indahl Star II AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Indahl Star II AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 56 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Indahl Star II AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Indahl Star II AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Indahl Star II AS?
Indahl Star II AS er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø (næringskode 03.110). Registrert aktivitet: Fiske, fangst og det som naturlig står i sammenheng med dette.
Hvilke eiere står bak Indahl Star II AS?
Indahl Star II AS eies i hovedsak av Indahl Star AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Indahl Star II AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,29 mill kr, ned 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,45 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Indahl Star II AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Indahl Star II AS en egenkapital på 2,45 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 45,4 %.
Er Indahl Star II AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2013. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.