Stavern Båt Og Motor AS
- Omsetning
- 14,2 mill
- +0,1 %
- Resultat
- 135 521
- −83,9 %
- Ansatte
- 9
- −1 siden mars
Om Stavern Båt Og Motor AS
Stavern Båt Og Motor AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Fred Espen Flaatten er daglig leder, og Fred Espen Flaatten er styreleder. Selskapet er ett av 21 innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter i Larvik, og ett av 1 371 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Service på fritidsbåter, opplag.
Formål
Reparasjon, service, vedlikehold, og opplag, samt det som naturlig passer sammen med dette. Likeledes deltagelse i selskaper og næring som naturlig hører inn under ovennevnte virksomhet.
AI-sammendrag
Konsentrert eierskap med daglig leder som eneaksjonær sikrer tett styring av det lille verkstedet, som holder seg innenfor topp 25% på omsetning i bransjen til tross for kun ni ansatte. Flat omsetning på 14 mrd kr og moderat resultatmargin dempes av en solid egenkapitalandel over snittet, som gir en trygg buffer mot svingninger i en konkurranseutsatt nisje for båtreparasjon.
API og MCPGET /company/912002667
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"name": "STAVERN BÅT OG MOTOR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "33.150",
"nace_desc": "Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Er Stavern Båt Og Motor AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Stavern Båt Og Motor AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Stavern Båt Og Motor AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,1 % fra 2024 · +6,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,15 mill kr | 97 444 kr | 135 521 kr | 6,18 mill kr | 4,07 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2024 | 14,15 mill kr | 1,04 mill kr | 839 798 kr | 6,86 mill kr | 4,54 mill kr | 2,32 mill kr |
| 2023 | 13,95 mill kr | 1,03 mill kr | 791 258 kr | 6,82 mill kr | 4,35 mill kr | 2,48 mill kr |
| 2022 | 13,92 mill kr | 1,66 mill kr | 1,27 mill kr | 6,83 mill kr | 3,56 mill kr | 3,28 mill kr |
| 2021 | 13,34 mill kr | 1,50 mill kr | 1,14 mill kr | 5,63 mill kr | 2,99 mill kr | 2,64 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 43 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 52 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/912002667/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14154645,
"operating_profit": 97444,
"net_profit": 135521,
"equity": 4072116,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14146638,
"operating_profit": 1043872,
"net_profit": 839798,
"equity": 4536595,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Stavern Båt Og Motor AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stavern Båt Og Motor AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Stavern Båt Og Motor AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2014Styre
1Sist endret 05.02.2014Regnskapsfører
1Sist endret 28.05.2025Revisor
1Sist endret 16.01.2018API og MCPGET /company/912002667/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavern Båt Og Motor AS?
Hvem er regnskapsfører for Stavern Båt Og Motor AS?
List alle roller i Stavern Båt Og Motor AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fred Espen Flaatten | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/912002667/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavern Båt Og Motor AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stavern Båt Og Motor AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavern Båt Og Motor AS | BEDR | Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter | Larvik | 9 |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 12.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/912002667/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Når leverte Stavern Båt Og Motor AS sist godkjent årsregnskap?
Hvilke fusjoner har Stavern Båt Og Motor AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavern Båt Og Motor AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Stilling utlystBåtmekaniker søkes – Stavern Båt og Motor AS i Larvik
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 27,9 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | 1,0 % | 3,6 % |
| Egenkapitalandel | 65,9 % | 41,1 % |
| Likviditetsgrad | 3,12 | 1,66 |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 0,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,3 % | 11,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,1 % | +2,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,57 mill kr | 1,67 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,9 % | 37,4 % |
| Lønnskostnad | 42,6 % | 33,3 % |
| Annen driftskostnad | 28,4 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/912002667/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/912002667/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "912002667",
"nace_code": "33.150",
"industry_count": 684,
"revenue": { "value": 14154645, "percentile": 0.7885 },
"operating_margin": { "value": 0.0069, "percentile": 0.3162 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "912002667" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stavern Båt Og Motor AS på i bransjen?
Hvor ligger Stavern Båt Og Motor AS blant de 684 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stavern Båt Og Motor AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Stavern Båt Og Motor AS
Hvor stor er bransjen Stavern Båt Og Motor AS tilhører?
Stavern Båt Og Motor AS er ett av 21 selskaper innen reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter i Larvik, og ett av 1 371 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavern Båt Og Motor AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavern Båt Og Motor AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stavern Båt Og Motor AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavern Båt Og Motor AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Stavern Båt Og Motor AS?
Organisasjonsformen til Stavern Båt Og Motor AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Stavern Båt Og Motor AS?
Fred Espen Flaatten er registrert som daglig leder i Stavern Båt Og Motor AS.
Hvem eier Stavern Båt Og Motor AS?
Stavern Båt Og Motor AS eies i hovedsak av Fred Espen Flaatten (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Stavern Båt Og Motor AS for i 2025?
Stavern Båt Og Motor AS hadde i 2025 en omsetning på 14,15 mill kr og et overskudd på 135 521 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Stavern Båt Og Motor AS?
Driftsresultatet for 2025 var 97 444 kr (driftsmargin 0,7 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Stavern Båt Og Motor AS?
Det er registrert 9 ansatte i Stavern Båt Og Motor AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Stavern Båt Og Motor AS?
Stavern Båt Og Motor AS har org.nr 912 002 667 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.