- Omsetning
- 77,4 mill
- −31,3 %
- Resultat
- −37,0 mill
- −252,6 %
- Ansatte
- 19
- −1 siden mars
Om Stavernfestivalen AS
Stavernfestivalen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Larvik, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Trond Øivind Opsahl er styrets leder. Selskapet er ett av 52 innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Larvik, og ett av 8 070 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Arrangere festivaler.
Formål
Å arrangere konserter, festivaler og kulturarrangementer samt dertil hørende virksomhet. Virksomheten består av å investere i tilsvarende virksomheter, samt all annen aktivitet.
AI-sammendrag
Etter et omsetningsfall på 31% og et driftsresultat på -37M kr er egenkapitalen kraftig negativ (-53M kr), noe som gjør selskapet helt avhengig av videre kapitalstøtte fra eneeier Sky Festivals AS. Som en av landets største festivalarrangører målt i omsetning, men med driftsmargin og soliditet i bunnsjiktet av bransjen, illustrerer tallene den høye finansielle risikoen som preger festivaldrift etter et svakt år.
API og MCPGET /company/911922827
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"name": "STAVERNFESTIVALEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "90.390",
"nace_desc": "Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet",
"employees": 19,
"address": { "municipality": "LARVIK", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stavernfestivalen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stavernfestivalen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stavernfestivalen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −31,3 % fra 2023 · +239,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 77,43 mill kr | −46,83 mill kr | −37,04 mill kr | 21,29 mill kr | −52,94 mill kr | 74,23 mill kr |
| 2023 | 112,77 mill kr | 31,48 mill kr | 24,28 mill kr | 19,00 mill kr | −9,01 mill kr | 28,01 mill kr |
| 2022 | 61,37 mill kr | −46,24 mill kr | −36,13 mill kr | 20,01 mill kr | −33,80 mill kr | 53,81 mill kr |
| 2021 | 7,15 mill kr | −5,68 mill kr | −4,42 mill kr | 26,82 mill kr | 2,32 mill kr | 24,50 mill kr |
| 2020 | 22,79 mill kr | 6,18 mill kr | 4,76 mill kr | 23,62 mill kr | 7,82 mill kr | 15,80 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2024 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,3 mill kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/911922827/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 77431511,
"operating_profit": -46825077,
"net_profit": -37043937,
"equity": -52935755,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 112771093,
"operating_profit": 31482088,
"net_profit": 24281479,
"equity": -9012267,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stavernfestivalen AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Stavernfestivalen AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Stavernfestivalen AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 26.11.2024Regnskapsfører
1Sist endret 04.06.2024Revisor
1Sist endret 13.11.2019API og MCPGET /company/911922827/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stavernfestivalen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stavernfestivalen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Stavernfestivalen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Mondrian Holding AShadde 50 %
- Sky Festivals AS50 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sky Festivals AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911922827/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SKY FESTIVALS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Stavernfestivalen AS eier Sky Festivals AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Stavernfestivalen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stavernfestivalen AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sky Festivals AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/911922827/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"chain": [
{ "org_no": "921778031", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919182865", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "911922827", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stavernfestivalen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Stavernfestivalen AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Stavernfestivalen AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stavernfestivalen AS | BEDR | Andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet | Larvik | 19 |
Kunngjøringer49
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Kapital ↗ |
| 26.3.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 9.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.11.2024 | Styre ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.11.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.10.2023 | Daglig leder ↗ |
| 30.12.2022 | Daglig leder ↗ |
| 8.9.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911922827/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-03-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Stavernfestivalen AS sist endret?
Har Stavernfestivalen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Stavernfestivalen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→19
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:20→19
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 139,6 % av driftsinntektene — 103,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -60,5 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | -47,8 % | 1,7 % |
| Egenkapitalandel | -248,6 % | 43,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,09 | 1,47 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -31,3 % | +3,5 % |
| Omsetning per ansatt | 4,08 mill kr | 1,09 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 139,6 % | 36,4 % |
| Lønnskostnad | 8,9 % | 23,9 % |
| Annen driftskostnad | 11,8 % | 25,7 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911922827/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911922827/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911922827",
"nace_code": "90.390",
"industry_count": 1401,
"revenue": { "value": 77431511, "percentile": 0.987 },
"operating_margin": { "value": -0.6047, "percentile": 0.0789 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911922827" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Stavernfestivalen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stavernfestivalen AS blant de største selskapene innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet?
Hvor solid er Stavernfestivalen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Stavernfestivalen AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| (uten tittel) ↗ | 201412350 | 281525 | Registrering opphørt | 28.10.2024 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Larvik
1 000+ til i Larvik →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stavernfestivalen AS
Hvor stor er bransjen Stavernfestivalen AS tilhører?
Stavernfestivalen AS er ett av 52 selskaper innen andre tjenester tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet i Larvik, og ett av 8 070 på landsbasis.
Hvor lenge har Stavernfestivalen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stavernfestivalen AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stavernfestivalen AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stavernfestivalen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Stavernfestivalen AS?
Styrets leder i Stavernfestivalen AS er Trond Øivind Opsahl. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvilke eiere står bak Stavernfestivalen AS?
Største aksjonær i Stavernfestivalen AS er Sky Festivals AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Stavernfestivalen AS for i 2024?
I 2024 omsatte Stavernfestivalen AS for 77,43 mill kr, ned 31 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 37,04 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Stavernfestivalen AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Stavernfestivalen AS en egenkapital på −52,94 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −248,6 %.
Er Stavernfestivalen AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2014. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.