Mortensrud Medisinske Senter AS
Org.nr 911894955
Om Mortensrud Medisinske Senter AS
Mortensrud Medisinske Senter AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Allmennlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Perapakaran Arulanandam er daglig leder, og Anna Phinga Pham er styreleder. I 2025 hadde Mortensrud Medisinske Senter AS en omsetning på 4,57 mill kr, en nedgang på 13 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 171 662 kr. Egenkapitalen var −29 443 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Anna Phinga Pham med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 374 innen allmennlegetjenester i Oslo, og ett av 16 651 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Legetjenester i legesenter.
Formål
Legetjenester.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,57 mill kr | −171 510 kr | −171 662 kr | 228 074 kr | −29 443 kr | 257 516 kr |
| 2024 | 5,24 mill kr | 382 403 kr | 363 065 kr | 437 849 kr | 126 851 kr | 310 998 kr |
| 2023 | 4,59 mill kr | −105 027 kr | −115 781 kr | 622 977 kr | −236 214 kr | 859 192 kr |
| 2022 | 4,01 mill kr | 76 934 kr | 74 114 kr | 312 082 kr | −120 434 kr | 432 516 kr |
| 2021 | 3,48 mill kr | −489 042 kr | −496 111 kr | 160 956 kr | −194 547 kr | 355 504 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 85 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 06.05.2013Styre
2Sist endret 06.05.2013Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Anna Phinga Pham | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
| Perapakaran Arulanandam | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Mortensrud Medisinske Senter AS | BEDR | Allmennlegetjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 55,2 % av driftsinntektene — 48,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,8 % | 7,6 % |
| Resultatmargin | -3,8 % | 7,1 % |
| Egenkapitalandel | -12,9 % | 44,4 % |
| Likviditetsgrad | 0,92 | 1,41 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -12,8 % | +2,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 55,2 % | 6,4 % |
| Lønnskostnad | 19,8 % | 43,5 % |
| Annen driftskostnad | 28,7 % | 34,9 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 1,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Mortensrud Medisinske Senter AS
Hvor stor er bransjen Mortensrud Medisinske Senter AS tilhører?
Mortensrud Medisinske Senter AS er ett av 3 374 selskaper innen allmennlegetjenester i Oslo, og ett av 16 651 på landsbasis.
Hvor lenge har Mortensrud Medisinske Senter AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Mortensrud Medisinske Senter AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Er Mortensrud Medisinske Senter AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Mortensrud Medisinske Senter AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Mortensrud Medisinske Senter AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Mortensrud Medisinske Senter AS?
Perapakaran Arulanandam er registrert som daglig leder i Mortensrud Medisinske Senter AS.
Hvilke eiere står bak Mortensrud Medisinske Senter AS?
Største aksjonær i Mortensrud Medisinske Senter AS er Anna Phinga Pham med 50 % av aksjene, fulgt av Perapakaran Arulanandam (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Mortensrud Medisinske Senter AS for i 2025?
I 2025 omsatte Mortensrud Medisinske Senter AS for 4,57 mill kr, ned 13 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 171 662 kr.
Hvor stor aksjekapital har Mortensrud Medisinske Senter AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Mortensrud Medisinske Senter AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i Mortensrud Medisinske Senter AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Mortensrud Medisinske Senter AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvorfor har ikke Mortensrud Medisinske Senter AS revisor?
Det er ikke registrert revisor for Mortensrud Medisinske Senter AS — selskapet har benyttet adgangen mindre aksjeselskaper har til å fravelge revisjon.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.