- Omsetning
- 33,3 mill
- −0,2 %
- Resultat
- 2,3 mill
- −12 %
- Ansatte
- 12
Om Telemark Områdesikring AS
Telemark Områdesikring AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Skien, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjørn Henning Bjørnback er styrets leder. I 2025 hadde Telemark Områdesikring AS en omsetning på 33,30 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,29 mill kr. Egenkapitalen var 103 808 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tos Invest AS med 33,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 103 innen grunnarbeid i Skien, og ett av 12 740 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Entreprenørvirksomhet, herunder mekanisk arbeide og områdsikring, autovernmontasje, brorekkverk og betongservice, samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.
Formål
Å drive entreprenørvirksomhet, herunder mekanisk arbeide og områdsikring, autovernmontasje, brorekkverk og betongservice, samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/911874725
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"name": "TELEMARK OMRÅDESIKRING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.120",
"nace_desc": "Grunnarbeid",
"employees": 12,
"address": { "municipality": "SKIEN", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Hva driver Telemark Områdesikring AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Telemark Områdesikring AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Telemark Områdesikring AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,2 % fra 2024 · +19,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33,30 mill kr | 2,83 mill kr | 2,29 mill kr | 8,30 mill kr | 103 808 kr | 8,20 mill kr |
| 2024 | 33,37 mill kr | 3,40 mill kr | 2,60 mill kr | 13,17 mill kr | 222 591 kr | 12,95 mill kr |
| 2023 | 34,08 mill kr | 8,10 mill kr | 6,34 mill kr | 13,90 mill kr | 1,63 mill kr | 12,27 mill kr |
| 2022 | 23,75 mill kr | 861 975 kr | 677 493 kr | 9,72 mill kr | 1,29 mill kr | 8,43 mill kr |
| 2021 | 27,80 mill kr | 1,99 mill kr | 1,66 mill kr | 8,81 mill kr | 2,81 mill kr | 6,00 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/911874725/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 33299079,
"operating_profit": 2833600,
"net_profit": 2285537,
"equity": 103808,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 33365149,
"operating_profit": 3398947,
"net_profit": 2596908,
"equity": 222591,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Telemark Områdesikring AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Telemark Områdesikring AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Telemark Områdesikring AS de siste årene.
Roller og styre7
Styre
5Sist endret 01.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.12.2025Revisor
1Sist endret 20.12.2025API og MCPGET /company/911874725/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Telemark Områdesikring AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Telemark Områdesikring AS?
Hvem er regnskapsfører for Telemark Områdesikring AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 endret eierandel
- Tos Invest AS33,3 %
- Sukka Holding AS35,5 % → 23,7 %
- Frydenberg Holding AS35,5 % → 23,7 %
- T.a. Holding AS29 % → 19,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tos Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 33,3 % | 333 |
| Frydenberg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,7 % | 237 |
| Sukka Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 23,7 % | 237 |
| T.a. Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19,3 % | 193 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911874725/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "TOS INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 33.3, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "FRYDENBERG HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 23.7,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Telemark Områdesikring AS eier Tos Invest AS, og hvem eier resten?
Er Telemark Områdesikring AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Telemark Områdesikring AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Områdesikring AS | BEDR | Grunnarbeid | Skien | 12 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2025 | Revisor ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2025 | Styre ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911874725/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-12-20", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Telemark Områdesikring AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Telemark Områdesikring AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Telemark Områdesikring AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ENORA AS(Regnskapsfører)−TOWER NEWCO AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 48,6 % av driftsinntektene — 22,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,5 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 1,3 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,96 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 78,97 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2201,7 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,2 % | +2,4 % |
| Omsetning per ansatt | 2,77 mill kr | 1,69 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 48,6 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 28,5 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,4 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911874725/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911874725/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911874725",
"nace_code": "43.120",
"industry_count": 5804,
"revenue": { "value": 33299079, "percentile": 0.915 },
"operating_margin": { "value": 0.0851, "percentile": 0.6399 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911874725" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Telemark Områdesikring AS blant de 5804 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Telemark Områdesikring AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Telemark Områdesikring AS blant de største selskapene innen grunnarbeid?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Telemark Områdesikring AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Telemark Områdesikring AS?
Det er registrert 12 740 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 103 i Skien.
Er Telemark Områdesikring AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 354 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Telemark Områdesikring AS bedre enn andre i bransjen?
Telemark Områdesikring AS hadde en driftsmargin på 8,5 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4 % for grunnarbeid.
Er Telemark Områdesikring AS et aktivt selskap?
Telemark Områdesikring AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Telemark Områdesikring AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvilke eiere står bak Telemark Områdesikring AS?
Telemark Områdesikring AS eies i hovedsak av Tos Invest AS (33,3 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Telemark Områdesikring AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 33,30 mill kr. Egenkapitalen var 103 808 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Telemark Områdesikring AS?
Telemark Områdesikring AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Telemark Områdesikring AS?
Organisasjonsnummeret til Telemark Områdesikring AS er 911 874 725. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 27.04.2013.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.