Hemnes Bunkerservice AS
- Omsetning
- 813 794
- −9,6 %
- Resultat
- 25 770
- 7 års regnskap
Om Hemnes Bunkerservice AS
Hemnes Bunkerservice AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nesna, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drivstoff til motorvogner. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Nils Johan Johansen er daglig leder, og Unni Måsøy er styreleder. I 2025 hadde Hemnes Bunkerservice AS en omsetning på 813 794 kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 25 770 kr. Egenkapitalen var 695 470 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Havnevegen Eiendom AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner i Nesna, og ett av 1 000 i Norge. Det ble etablert samme år som 19 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (91 %).
Aktivitet
Salg av drivstoff til båter, maskiner og annet utstyr.
Formål
Selge bensin, diesel og avgiftsfri diesel til båter, maskiner og utstyr samt dertil hørende relatert virksomhet.
API og MCPGET /company/911764482
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"name": "HEMNES BUNKERSERVICE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.300",
"nace_desc": "Detaljhandel med drivstoff til motorvogner",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NESNA", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hva driver Hemnes Bunkerservice AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Hemnes Bunkerservice AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Hemnes Bunkerservice AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −9,6 % fra 2024 · −13,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 813 794 kr | 32 161 kr | 25 770 kr | 794 642 kr | 695 470 kr | 99 172 kr |
| 2024 | 899 970 kr | −47 084 kr | −35 968 kr | 882 411 kr | 669 701 kr | 212 710 kr |
| 2023 | 991 703 kr | 169 888 kr | 132 980 kr | 979 111 kr | 705 668 kr | 273 443 kr |
| 2022 | 828 169 kr | −41 761 kr | −32 574 kr | 635 511 kr | 572 688 kr | 62 822 kr |
| 2021 | 940 184 kr | −4 698 kr | −49 746 kr | 603 173 kr | 605 262 kr | −2 090 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 51 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/911764482/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 813794, "operating_profit": 32161, "net_profit": 25770, "equity": 695470, … },
{ "year": 2024, "revenue": 899970, "operating_profit": -47084, "net_profit": -35968, "equity": 669701, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Hemnes Bunkerservice AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Hemnes Bunkerservice AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Hemnes Bunkerservice AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.08.2021Styre
2Sist endret 18.08.2021Regnskapsfører
1Sist endret 05.07.2023API og MCPGET /company/911764482/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Hemnes Bunkerservice AS?
List alle roller i Hemnes Bunkerservice AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hemnes Bunkerservice AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Hemnes Dykkeklubbhadde 6,3 %
- Havnevegen Eiendom AS93,8 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Havnevegen Eiendom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 160 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911764482/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HAVNEVEGEN EIENDOM AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hemnes Bunkerservice AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Hemnes Bunkerservice AS eier Havnevegen Eiendom AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Hemnes Bunkerservice AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
API og MCPGET /company/911764482/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"chain": [
{ "org_no": "926573187", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911764482", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hemnes Bunkerservice AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hemnes Bunkerservice AS | BEDR | Detaljhandel med drivstoff til motorvogner | Nesna | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.10.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.8.2021 | Styre ↗ |
| 18.8.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911764482/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Når ble Hemnes Bunkerservice AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hemnes Bunkerservice AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hemnes Bunkerservice AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 87,5 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 12,43 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 0,14 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | 13,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911764482/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911764482/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911764482",
"nace_code": "47.300",
"industry_count": 888,
"revenue": { "value": 813794, "percentile": 0.235 },
"operating_margin": { "value": 0.0395, "percentile": 0.6107 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911764482" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Hemnes Bunkerservice AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hemnes Bunkerservice AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner?
Hvor solid er Hemnes Bunkerservice AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hemnes Bunkerservice AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hemnes Bunkerservice AS?
Det er registrert 1 000 selskaper i Norge innen detaljhandel med drivstoff til motorvogner, hvorav 2 i Nesna.
Er Hemnes Bunkerservice AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 19 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Hemnes Bunkerservice AS i Enhetsregisteret?
Hemnes Bunkerservice AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Hemnes Bunkerservice AS?
Hemnes Bunkerservice AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Hemnes Bunkerservice AS?
Daglig leder i Hemnes Bunkerservice AS er Nils Johan Johansen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Hemnes Bunkerservice AS?
Største aksjonær i Hemnes Bunkerservice AS er Havnevegen Eiendom AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Hemnes Bunkerservice AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 813 794 kr, ned 10 % fra 2024. Egenkapitalen var 695 470 kr ved årsslutt.
Hvem fører regnskapet til Hemnes Bunkerservice AS?
Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS er registrert som regnskapsfører for Hemnes Bunkerservice AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.