Bjarte Huus Maskin AS
Org.nr 911720949
Om Bjarte Huus Maskin AS
Bjarte Huus Maskin AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensvang, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Grunnarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Bjarte Flåte Huus er daglig leder, og Bjarte Flåte Huus er styreleder. I 2025 hadde Bjarte Huus Maskin AS en omsetning på 6,45 mill kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 318 993 kr. Egenkapitalen var 665 834 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Huus Holdning AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 87 innen grunnarbeid i Ullensvang, og ett av 12 728 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Diverse anleggsarbeid og utleie av mannskap.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,45 mill kr | 451 918 kr | 318 993 kr | 1,56 mill kr | 665 834 kr | 891 120 kr |
| 2024 | 5,27 mill kr | 248 786 kr | 226 932 kr | 1,80 mill kr | 384 215 kr | 1,41 mill kr |
| 2023 | 2,83 mill kr | 293 677 kr | 292 588 kr | 1,01 mill kr | 209 276 kr | 796 367 kr |
| 2022 | 2,25 mill kr | −493 618 kr | −513 125 kr | 1,05 mill kr | −83 312 kr | 1,14 mill kr |
| 2021 | 3,75 mill kr | −98 822 kr | −116 881 kr | 2,05 mill kr | 429 813 kr | 1,62 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Kundefordringer står for om lag 38 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 19.03.2013Styre
1Sist endret 19.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 27.01.2020Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Huus Holdning AS100 %
- Bjarte Flåte Huushadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Huus Holdning AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 270 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bjarte Huus Maskin AS | BEDR | Grunnarbeid | Ullensvang | − |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.2.2025 | Styre ↗ |
| 22.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.11.2019 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 43,1 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,0 % | 4,0 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 42,8 % | 41,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,12 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 0,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,9 % | 8,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +22,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,1 % | 25,7 % |
| Lønnskostnad | 20,3 % | 27,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,5 % | 33,6 % |
| Avskrivninger | 1,0 % | 3,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Bjarte Huus Maskin AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 1 godkjenningsområde.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Veg- og grunnarbeider | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Ofte spurt om Bjarte Huus Maskin AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Bjarte Huus Maskin AS?
Det er registrert 12 728 selskaper i Norge innen grunnarbeid, hvorav 87 i Ullensvang.
Er Bjarte Huus Maskin AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2013, som er lenger enn 64 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 355 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Bjarte Huus Maskin AS i Enhetsregisteret?
Bjarte Huus Maskin AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Bjarte Huus Maskin AS?
Daglig leder i Bjarte Huus Maskin AS er Bjarte Flåte Huus, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Bjarte Huus Maskin AS?
Bjarte Flåte Huus er registrert som styreleder i Bjarte Huus Maskin AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Bjarte Huus Maskin AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Huus Holdning AS største eier i Bjarte Huus Maskin AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Bjarte Huus Maskin AS?
Bjarte Huus Maskin AS hadde i 2025 en omsetning på 6,45 mill kr og et overskudd på 318 993 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Bjarte Huus Maskin AS?
I 2025 hadde Bjarte Huus Maskin AS et driftsresultat på 451 918 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 7 %.
Er Bjarte Huus Maskin AS registrert i MVA-registeret?
Bjarte Huus Maskin AS er registrert i MVA-registeret (siden 2013) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.