Om Stuss AS
Stuss AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Frisering og barbering. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Siw Løe er daglig leder, og Siw Løe er styreleder. I 2025 hadde Stuss AS en omsetning på 2,53 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 204 444 kr. Egenkapitalen var 190 011 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Gunn Edvardsen med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 272 innen frisering og barbering i Oslo, og ett av 8 822 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Selskapet skal drive frisørsalong, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under selskapets øverige virksomhet. Generell skjønnhetspleie som hud, hår og negler.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,53 mill kr | 214 043 kr | 204 444 kr | 785 757 kr | 190 011 kr | 595 746 kr |
| 2024 | 2,45 mill kr | −4 369 kr | −2 068 kr | 622 869 kr | −14 434 kr | 637 302 kr |
| 2023 | 2,18 mill kr | −168 802 kr | −166 605 kr | 545 030 kr | −12 366 kr | 557 395 kr |
| 2022 | 2,22 mill kr | 61 764 kr | 48 304 kr | 652 236 kr | 154 239 kr | 497 997 kr |
| 2021 | 1,92 mill kr | 126 497 kr | 99 555 kr | 506 931 kr | 105 935 kr | 400 996 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 62 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 79 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 16.03.2013Styre
3Sist endret 16.03.2013Regnskapsfører
1Sist endret 02.06.2025Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Gunn Edvardsen | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 1 000 |
| Siw Løe | Person | Ordinære aksjer | 50.0 % | 1 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stuss AS | BEDR | Frisering og barbering | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 6,0 % av driftsinntektene — 5,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,5 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 28,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 3,14 | 1,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | 107,6 % | 17,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +3,1 % | +3,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 6,0 % | 11,4 % |
| Lønnskostnad | 62,2 % | 62,0 % |
| Annen driftskostnad | 23,3 % | 19,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+2 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Stuss AS
Hvor stor er bransjen Stuss AS tilhører?
Stuss AS er ett av 1 272 selskaper innen frisering og barbering i Oslo, og ett av 8 822 på landsbasis.
Hvor lenge har Stuss AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stuss AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stuss AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stuss AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Stuss AS med?
Stuss AS er registrert i bransjen Frisering og barbering (næringskode 96.210). Registrert aktivitet: Selskapet skal drive frisørsalong, samt annen virksomhet som naturlig hører inn under selskapets øverige virksomhet.
Hva slags selskap er Stuss AS?
Organisasjonsformen til Stuss AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Stuss AS?
Siw Løe er registrert som daglig leder i Stuss AS.
Hvem er største aksjonær i Stuss AS?
Største aksjonær i Stuss AS er Gunn Edvardsen med 50 % av aksjene, fulgt av Siw Løe (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Stuss AS med overskudd?
Stuss AS hadde i 2025 en omsetning på 2,53 mill kr og et overskudd på 204 444 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Stuss AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stuss AS en egenkapital på 190 011 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 24,2 %.
Hvilket org.nr har Stuss AS?
Organisasjonsnummeret til Stuss AS er 911 711 168. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 16.03.2013.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.