Tsl Invest AS
- Omsetning
- 6,4 mill
- −14,5 %
- Resultat
- 693 477
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 7
Om Tsl Invest AS
Tsl Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med klær. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Turid Sofie Lien er daglig leder, og Turid Sofie Lien er styreleder. I 2025 hadde Tsl Invest AS en omsetning på 6,41 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 693 477 kr. Egenkapitalen var 540 937 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Turid Sofie Lien med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 185 innen detaljhandel med klær i Trondheim, og ett av 5 463 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Butikkhandel med klær
Formål
Salg av klær og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/911690241
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"name": "TSL INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.710",
"nace_desc": "Detaljhandel med klær",
"employees": 7,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
Når ble Tsl Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Trondheim holder Tsl Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Tsl Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14,5 % fra 2024 · −6,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,41 mill kr | 716 024 kr | 693 477 kr | 1,19 mill kr | 540 937 kr | 650 452 kr |
| 2024 | 7,49 mill kr | −84 811 kr | −97 903 kr | 1,08 mill kr | 147 461 kr | 935 077 kr |
| 2023 | 7,61 mill kr | −281 398 kr | −288 035 kr | 1,48 mill kr | 245 363 kr | 1,24 mill kr |
| 2022 | 8,09 mill kr | −505 070 kr | −524 257 kr | 1,57 mill kr | 533 398 kr | 1,04 mill kr |
| 2021 | 6,84 mill kr | 18 166 kr | 1 972 kr | 2,19 mill kr | 1,06 mill kr | 1,13 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 44 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/911690241/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6406723,
"operating_profit": 716024,
"net_profit": 693477,
"equity": 540937,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7489469,
"operating_profit": -84811,
"net_profit": -97903,
"equity": 147461,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Tsl Invest AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Tsl Invest AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tsl Invest AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 12.03.2013Styre
2Sist endret 12.03.2013Revisor
1Sist endret 01.08.2022API og MCPGET /company/911690241/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Tsl Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Tsl Invest AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tsl Invest AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Turid Sofie Lien | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911690241/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tsl Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Tsl Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tsl Invest AS | BEDR | Detaljhandel med klær | Trondheim | 7 |
Kunngjøringer17
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2022 | Revisor ↗ |
| 23.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911690241/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-12", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tsl Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tsl Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tsl Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→7
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Stilling utlystSommerjobb + deltidsjobb fra høsten.
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 45,8 % av driftsinntektene — 7,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,2 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 0,9 % |
| Egenkapitalandel | 45,4 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,83 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,20 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 128,2 % | 5,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,5 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 915 246,143 kr | 987 546,902 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 45,8 % | 53,2 % |
| Lønnskostnad | 20,7 % | 23,6 % |
| Annen driftskostnad | 21,8 % | 18,9 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911690241/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911690241/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911690241",
"nace_code": "47.710",
"industry_count": 2627,
"revenue": { "value": 6406723, "percentile": 0.7357 },
"operating_margin": { "value": 0.1118, "percentile": 0.8239 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911690241" })Spør AI-assistenten
Er Tsl Invest AS blant de største selskapene innen detaljhandel med klær?
Hvor solid er Tsl Invest AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tsl Invest AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Trondheim
1 000+ til i Trondheim →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Tsl Invest AS
Hvor stor er bransjen Tsl Invest AS tilhører?
Tsl Invest AS er ett av 185 selskaper innen detaljhandel med klær i Trondheim, og ett av 5 463 på landsbasis.
Hvor lenge har Tsl Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tsl Invest AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tsl Invest AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med klær er en driftsmargin på 1,8 %. Tsl Invest AS lå på 11,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Tsl Invest AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tsl Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Tsl Invest AS?
Organisasjonsformen til Tsl Invest AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Tsl Invest AS?
Turid Sofie Lien er registrert som daglig leder i Tsl Invest AS.
Hvem er største aksjonær i Tsl Invest AS?
Største aksjonær i Tsl Invest AS er Turid Sofie Lien med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Tsl Invest AS med overskudd?
I 2025 omsatte Tsl Invest AS for 6,41 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 693 477 kr.
Hvor lønnsom er driften i Tsl Invest AS?
Driftsresultatet for 2025 var 716 024 kr (driftsmargin 11,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Tsl Invest AS?
Det er registrert 7 ansatte i Tsl Invest AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.