Håst AS
- Omsetning
- 4,4 mill
- +4,2 %
- Resultat
- 100 075
- −87,7 %
Om Håst AS
Håst AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2013 og har vært i drift i 13 år. Håkan Stengrundet er daglig leder, og Håkan Stengrundet er styreleder. I 2025 hadde Håst AS en omsetning på 4,37 mill kr, en økning på 4 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 100 075 kr. Egenkapitalen var 11,47 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Fundus AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 38 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Elverum, og ett av 14 380 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet og formål
Eiendomsutviklig, investering i andre selskap, omsetning av kjøretøy.
API og MCPGET /company/911612399
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"name": "HÅST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Er Håst AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Håst AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Håst AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4,2 % fra 2024 · −62,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,37 mill kr | 1,24 mill kr | 100 075 kr | 43,95 mill kr | 11,47 mill kr | 32,48 mill kr |
| 2024 | 4,20 mill kr | 2,10 mill kr | 814 748 kr | 43,88 mill kr | 15,17 mill kr | 28,71 mill kr |
| 2023 | 1,76 mill kr | −422 569 kr | −1,05 mill kr | 41,77 mill kr | 14,35 mill kr | 27,42 mill kr |
| 2022 | 6,29 mill kr | 5,27 mill kr | 3,45 mill kr | 51,39 mill kr | 15,40 mill kr | 35,99 mill kr |
| 2021 | 11,53 mill kr | 1,47 mill kr | 299 852 kr | 48,30 mill kr | 12,09 mill kr | 36,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 1,3 mill kr (3 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 110 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 330 000 kr
API og MCPGET /company/911612399/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4373049,
"operating_profit": 1236494,
"net_profit": 100075,
"equity": 11467628,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 4196719,
"operating_profit": 2097501,
"net_profit": 814748,
"equity": 15167553,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Håst AS per år.
Hvordan har omsetningen til Håst AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Håst AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.10.2014Styre
1Sist endret 07.10.2014Regnskapsfører
1Sist endret 03.06.2014Revisor
1Sist endret 12.11.2014API og MCPGET /company/911612399/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Håst AS?
Hvem er regnskapsfører for Håst AS?
List alle roller i Håst AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Fundus AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 2 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/911612399/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FUNDUS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Håst AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Håst AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Håst AS eier Fundus AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Fundus AS
17 selskaperAPI og MCPGET /company/911612399/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"chain": [
{ "org_no": "990651140", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "911612399", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Håst AS?
Hvem eier Håst AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Håst AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Elverum | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.9.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.12.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 31.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/911612399/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Når leverte Håst AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Håst AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Håst AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 47,5 % av driftsinntektene — 42,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 28,3 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 26,1 % | 20,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,99 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 2,83 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,9 % | -0,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +4,2 % | -14,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 2,5 % | 7,7 % |
| Annen driftskostnad | 47,5 % | 4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/911612399/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/911612399/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "911612399",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13690,
"revenue": { "value": 4373049, "percentile": 0.8602 },
"operating_margin": { "value": 0.2828, "percentile": 0.6622 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "911612399" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Håst AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Håst AS på i bransjen?
Hvor ligger Håst AS blant de 13690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Håst AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Trysil Antibrann ↗ | 201709411 | − | Henlagt | − |
| Antibrann ↗ | 201709412 | − | Henlagt | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
HÅST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Loft Eiendom AS | Trondheim | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Elverum
1 000+ til i Elverum →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Håst AS
Hvor stor er bransjen Håst AS tilhører?
Håst AS er ett av 38 selskaper innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Elverum, og ett av 14 380 på landsbasis.
Hvor lenge har Håst AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Håst AS ble etablert i 2013 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Er Håst AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Håst AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Håst AS?
Håst AS er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Registrert aktivitet: Eiendomsutviklig, investering i andre selskap, omsetning av kjøretøy.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Håst AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Håst AS?
Håkan Stengrundet er registrert som daglig leder i Håst AS.
Hvem eier Håst AS?
Håst AS eies i hovedsak av Fundus AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Håst AS med overskudd?
Håst AS hadde i 2025 en omsetning på 4,37 mill kr og et overskudd på 100 075 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.