Svenningdal Trevarefabrikk AS
- Omsetning
- 6,1 mill
- +2,5 %
- Resultat
- 4,8 mill
- +3,3 %
Om Svenningdal Trevarefabrikk AS
Svenningdal Trevarefabrikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Grane, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Stian Arntsberg er daglig leder, og Stian Arntsberg er styreleder. I 2025 hadde Svenningdal Trevarefabrikk AS en omsetning på 6,07 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 4,76 mill kr. Egenkapitalen var 27,79 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Maihaugen Invest AS med 49,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Grane, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 95 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og drive utleie av fast eiendom og produksjons utstyr samt delta i andre selskaper og alt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/910280007
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"name": "SVENNINGDAL TREVAREFABRIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GRANE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Når ble Svenningdal Trevarefabrikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Grane holder Svenningdal Trevarefabrikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Svenningdal Trevarefabrikk AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · +2,5 % fra 2024 · +16 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,07 mill kr | 5,27 mill kr | 4,76 mill kr | 32,58 mill kr | 27,79 mill kr | 4,80 mill kr |
| 2024 | 5,93 mill kr | 5,05 mill kr | 4,61 mill kr | 31,20 mill kr | 26,53 mill kr | 4,67 mill kr |
| 2023 | 5,66 mill kr | 4,38 mill kr | 4,00 mill kr | 29,58 mill kr | 21,92 mill kr | 7,66 mill kr |
| 2022 | 5,45 mill kr | 4,43 mill kr | 3,70 mill kr | 28,33 mill kr | 21,41 mill kr | 6,92 mill kr |
| 2021 | 5,23 mill kr | 4,00 mill kr | 3,21 mill kr | 28,08 mill kr | 20,71 mill kr | 7,37 mill kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 64 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 520 000 kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 3 mill kr (9 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 150 000 kr
API og MCPGET /company/910280007/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6074052,
"operating_profit": 5268213,
"net_profit": 4760998,
"equity": 27786025,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5925912,
"operating_profit": 5053142,
"net_profit": 4609950,
"equity": 26525027,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Svenningdal Trevarefabrikk AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Svenningdal Trevarefabrikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Svenningdal Trevarefabrikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 19.12.2023Styre
5Sist endret 08.03.2021Regnskapsfører
1Sist endret 29.10.2020Revisor
1Sist endret 26.09.2016API og MCPGET /company/910280007/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Svenningdal Trevarefabrikk AS?
List alle roller i Svenningdal Trevarefabrikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Arntsberg Invest AS7,5 % → 25 %
- Maihaugen Invest AS67 % → 49,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maihaugen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 49,5 % | 660 |
| Arntsberg Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,0 % | 334 |
| Johan Wilhelm Arntsberg | Person | Ordinære aksjer | 16,5 % | 220 |
| Jørgen Eriksen Arntsberg | Person | Ordinære aksjer | 9,0 % | 120 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/910280007/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MAIHAUGEN INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 49.48,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "ARNTSBERG INVEST AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25.04,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Er Svenningdal Trevarefabrikk AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Svenningdal Trevarefabrikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Svenningdal Trevarefabrikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Svenningdal Trevarefabrikk AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/910280007/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"chain": [
{ "org_no": "910280007", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Svenningdal Trevarefabrikk AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Svenningdal Trevarefabrikk AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Grane | − |
Kunngjøringer54
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.12.2023 | Daglig leder ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2021 | Styre ↗ |
| 29.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/910280007/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Svenningdal Trevarefabrikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Svenningdal Trevarefabrikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Svenningdal Trevarefabrikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 2,7 % av driftsinntektene — 16,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 86,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 78,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 85,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,36 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,1 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,5 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 3,8 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 2,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 6,8 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/910280007/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/910280007/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "910280007",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 6074052, "percentile": 0.8894 },
"operating_margin": { "value": 0.8673, "percentile": 0.9552 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "910280007" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Svenningdal Trevarefabrikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Svenningdal Trevarefabrikk AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Svenningdal Trevarefabrikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
SVENNINGDAL TREVAREFABRIKK AS eier aksjer i 4 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Norgesvinduet Svenningdal AS | Grane | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Sentrum Næringshage AS | Alstahaug | 1,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Helgeland Industrier AS | Vefsn | 0,6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Sparebank 1 Helgeland | Rana | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 4 tilVis færre
Spørsmål og svar om Svenningdal Trevarefabrikk AS
Hvor stor er bransjen Svenningdal Trevarefabrikk AS tilhører?
Svenningdal Trevarefabrikk AS er ett av 16 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Grane, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har Svenningdal Trevarefabrikk AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Svenningdal Trevarefabrikk AS ble etablert i 1985 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 95 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Svenningdal Trevarefabrikk AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Svenningdal Trevarefabrikk AS lå på 86,7 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Svenningdal Trevarefabrikk AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Stian Arntsberg er registrert som daglig leder i Svenningdal Trevarefabrikk AS.
Hvem er styreleder i Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Styrets leder i Svenningdal Trevarefabrikk AS er Stian Arntsberg. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hvem er største aksjonær i Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Maihaugen Invest AS største eier i Svenningdal Trevarefabrikk AS med 49,5 % av aksjene. Nest størst er Arntsberg Invest AS med 25 %.
Går Svenningdal Trevarefabrikk AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 6,07 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 27,79 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Svenningdal Trevarefabrikk AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Svenningdal Trevarefabrikk AS er 1,33 mill kr (1 334 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Svenningdal Trevarefabrikk AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.