Malerhaug Mat AS
- Omsetning
- 4,1 mill
- +4 865,1 %
- Resultat
- 552 823
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 6
Om Malerhaug Mat AS
Malerhaug Mat AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Shehnaz Raja er styrets leder. I 2025 hadde Malerhaug Mat AS en omsetning på 4,07 mill kr, en økning på 4865 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 552 823 kr. Egenkapitalen var 248 628 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Mahnoor Mahmood med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 837 innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Oslo, og ett av 5 128 i Norge. Det er eldre enn 66 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet
Butikkhandel med dagligvarer.
Formål
Drift av dagligvarebutikk.
API og MCPGET /company/897173972
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"name": "MALERHAUG MAT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.110",
"nace_desc": "Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Malerhaug Mat AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Malerhaug Mat AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malerhaug Mat AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +4 865,1 % fra 2024 · −60,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,07 mill kr | 552 917 kr | 552 823 kr | 1,27 mill kr | 248 628 kr | 1,02 mill kr |
| 2024 | 81 916 kr | −135 720 kr | −140 252 kr | 616 kr | −304 195 kr | 304 811 kr |
| 2023 | 6,84 mill kr | −562 125 kr | −569 283 kr | 795 087 kr | −163 943 kr | 959 030 kr |
| 2022 | 9,07 mill kr | −190 691 kr | −190 816 kr | 1,10 mill kr | 405 340 kr | 696 141 kr |
| 2021 | 10,36 mill kr | −220 328 kr | −220 433 kr | 1,25 mill kr | 596 157 kr | 651 182 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 14 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/897173972/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4067229,
"operating_profit": 552917,
"net_profit": 552823,
"equity": 248628,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 81916,
"operating_profit": -135720,
"net_profit": -140252,
"equity": -304195,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Malerhaug Mat AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Malerhaug Mat AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malerhaug Mat AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 13.02.2025Regnskapsfører
1Sist endret 02.10.2026API og MCPGET /company/897173972/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Malerhaug Mat AS?
List alle roller i Malerhaug Mat AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Malerhaug Mat AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 ute
- Mahnoor Mahmood50 %
- Shehnaz Raja50 %
- Ahsan Bashirhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Mahnoor Mahmood | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
| Shehnaz Raja | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/897173972/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malerhaug Mat AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Malerhaug Mat AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Malerhaug Mat AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malerhaug Mat AS | BEDR | Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler | Oslo | 6 |
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.2.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 13.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 13.2.2025 | Styre ↗ |
| 13.2.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 14.11.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 14.11.2024 | Revisor ↗ |
| 4.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/897173972/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-08", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Malerhaug Mat AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malerhaug Mat AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malerhaug Mat AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−ECO FINANS AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+STORO REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 59,6 % av driftsinntektene — 14,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,6 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 13,6 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 4,12 | 1,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 222,3 % | 16,7 % |
| Omsetning per ansatt | 677 871,5 kr | 2,36 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 59,6 % | 74,2 % |
| Lønnskostnad | 13,9 % | 11,9 % |
| Annen driftskostnad | 12,8 % | 10,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/897173972/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/897173972/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "897173972",
"nace_code": "47.110",
"industry_count": 3548,
"revenue": { "value": 4067229, "percentile": 0.3368 },
"operating_margin": { "value": 0.1359, "percentile": 0.9336 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "897173972" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Malerhaug Mat AS blant de 3548 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malerhaug Mat AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Malerhaug Mat AS blant de største selskapene innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler?
Lignende selskaper
AIOgså i Oslo
1 000+ til i Oslo →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Malerhaug Mat AS
Hvor stor er bransjen Malerhaug Mat AS tilhører?
Malerhaug Mat AS er ett av 837 selskaper innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Oslo, og ett av 5 128 på landsbasis.
Hvor lenge har Malerhaug Mat AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Malerhaug Mat AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 66 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Malerhaug Mat AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler er en driftsmargin på 1,3 %. Malerhaug Mat AS lå på 13,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Malerhaug Mat AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Malerhaug Mat AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Malerhaug Mat AS?
Malerhaug Mat AS er registrert i bransjen Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler (næringskode 47.110). Registrert aktivitet: Butikkhandel med dagligvarer.
Hvilke eiere står bak Malerhaug Mat AS?
Malerhaug Mat AS eies i hovedsak av Mahnoor Mahmood (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Malerhaug Mat AS med overskudd?
I 2025 omsatte Malerhaug Mat AS for 4,07 mill kr, opp 4865 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 552 823 kr.
Hvor mye egenkapital har Malerhaug Mat AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Malerhaug Mat AS en egenkapital på 248 628 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 19,5 %.
Er Malerhaug Mat AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Malerhaug Mat AS?
I Enhetsregisteret er Malerhaug Mat AS registrert med regnskapsfører Storo Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.