Renwise AS
Org.nr 897142252
Om Renwise AS
Renwise AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Senja, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Rengjøring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Innokenti Garsin er daglig leder, og Innokenti Garsin er styreleder. I 2025 hadde Renwise AS en omsetning på 5,12 mill kr, en økning på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 13 387 kr. Egenkapitalen var 260 516 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Innokenti Garsin med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen rengjøring av bygninger i Senja, og ett av 6 466 i Norge. Det er eldre enn 85 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Rengjøring av bygninger, bolighus, kontorer og lignende.
Formål
Utleie av arbeidskraft, og andre tjenester som naturlig faller sammen med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,12 mill kr | 22 340 kr | 13 387 kr | 1,40 mill kr | 260 516 kr | 1,14 mill kr |
| 2024 | 4,62 mill kr | 81 786 kr | 63 185 kr | 1,42 mill kr | 247 129 kr | 1,17 mill kr |
| 2023 | 4,25 mill kr | −2 103 kr | −3 715 kr | 1,27 mill kr | 183 944 kr | 1,09 mill kr |
| 2022 | 3,79 mill kr | 37 241 kr | 29 804 kr | 1,08 mill kr | 187 658 kr | 891 658 kr |
| 2021 | 3,01 mill kr | −30 588 kr | −31 128 kr | 914 652 kr | 157 855 kr | 756 798 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 89 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 68 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 18.01.2012Styre
2Sist endret 29.07.2019Regnskapsfører
1Sist endret 22.12.2020Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Innokenti Garsin | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Renwise AS | BEDR | Rengjøring av bygninger | Senja | 11 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.2.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.9.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 27.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 18.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 88,9 % av driftsinntektene — 17,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 18,6 % | 24,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,17 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 4,37 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,1 % | 24,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,8 % | +4,9 % |
| Omsetning per ansatt | 465 558,636 kr | 395 014 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 88,9 % | 71,7 % |
| Annen driftskostnad | 10,2 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Renwise AS har status «Godkjent» i Arbeidstilsynets bemanningsforetaksregister.
Statusen er gjengitt slik den står i registeret. Det er oppdragsgivers ansvar å kontrollere status hos Arbeidstilsynet før innleie.
Kilde: Arbeidstilsynet
Lignende selskaper
AIOgså i Senja
1 000+ til i Senja →Folk spør om Renwise AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Renwise AS?
Det er registrert 6 466 selskaper i Norge innen rengjøring av bygninger, hvorav 9 i Senja.
Er Renwise AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 85 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 112 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Renwise AS?
Renwise AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Renwise AS?
Daglig leder i Renwise AS er Innokenti Garsin, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Renwise AS?
Største aksjonær i Renwise AS er Innokenti Garsin med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Renwise AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,12 mill kr, opp 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 260 516 kr ved årsslutt.
Hvor solid er balansen til Renwise AS?
Egenkapitalen i Renwise AS var 260 516 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 18,6 % av totalkapitalen.
Hvor mange ansatte har Renwise AS?
Renwise AS har 11 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Renwise AS registrert i MVA-registeret?
Renwise AS er registrert i MVA-registeret (siden 2011) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hvem fører regnskapet til Renwise AS?
Reknehuset AS er registrert som regnskapsfører for Renwise AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.