Nes Purkering AS
- Omsetning
- 15,1 mill
- +11,7 %
- Resultat
- −162 578
- 7 års regnskap
Om Nes Purkering AS
Nes Purkering AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tysvær, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Svinehold. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Knut Helge Håheim er styrets leder. I 2025 hadde Nes Purkering AS en omsetning på 15,08 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 162 578 kr. Egenkapitalen var −2,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Helge Håheim med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 9 innen svinehold i Tysvær, og ett av 1 532 i Norge. Det ble etablert samme år som 29 andre selskaper i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet og formål
Eie fast eiendom og drive purkering (utleie av drektige purker for produksjon av smågris), grasproduksjon og annen landbruksvirksomhet som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/896841882
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"name": "NES PURKERING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.460",
"nace_desc": "Svinehold",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TYSVÆR", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nes Purkering AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nes Purkering AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nes Purkering AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +4,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 15,08 mill kr | 415 030 kr | −162 578 kr | 10,02 mill kr | −2,20 mill kr | 12,22 mill kr |
| 2024 | 13,50 mill kr | 427 152 kr | −187 404 kr | 9,97 mill kr | −2,04 mill kr | 12,01 mill kr |
| 2023 | 17,12 mill kr | −1,33 mill kr | −1,91 mill kr | 10,32 mill kr | −1,85 mill kr | 12,17 mill kr |
| 2022 | 16,25 mill kr | 331 831 kr | 16 090 kr | 12,72 mill kr | 61 088 kr | 12,65 mill kr |
| 2021 | 14,37 mill kr | 980 603 kr | 571 388 kr | 11,82 mill kr | 44 997 kr | 11,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/896841882/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 15084085,
"operating_profit": 415030,
"net_profit": -162578,
"equity": -2200040,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 13502416,
"operating_profit": 427152,
"net_profit": -187404,
"equity": -2037461,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Nes Purkering AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nes Purkering AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nes Purkering AS per år.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 17.07.2020Regnskapsfører
1Sist endret 14.10.2025Revisor
1Sist endret 20.11.2018API og MCPGET /company/896841882/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nes Purkering AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Nes Purkering AS?
Hvem er regnskapsfører for Nes Purkering AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Knut Helge Håheim100 %
- Odd Magne Håheimhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Helge Håheim | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/896841882/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Nes Purkering AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nes Purkering AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nes Purkering AS | BEDR | Svinehold | Tysvær | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 4.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.8.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2020 | Styre ↗ |
| 11.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/896841882/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Nes Purkering AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Nes Purkering AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nes Purkering AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 70,3 % av driftsinntektene — 17,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 6,1 % |
| Resultatmargin | -1,1 % | 3,4 % |
| Egenkapitalandel | -22,0 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,23 | 1,44 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,7 % | +5,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 70,3 % | 52,9 % |
| Lønnskostnad | 8,7 % | 8,6 % |
| Annen driftskostnad | 17,0 % | 21,3 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 2,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/896841882/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/896841882/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "896841882",
"nace_code": "01.460",
"industry_count": 67,
"revenue": { "value": 15084085, "percentile": 0.8615 },
"operating_margin": { "value": 0.0275, "percentile": 0.3962 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "896841882" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nes Purkering AS blant de 67 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nes Purkering AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nes Purkering AS blant de største selskapene innen svinehold?
Lignende selskaper
AIOgså i Tysvær
1 000+ til i Tysvær →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Nes Purkering AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nes Purkering AS?
Det er registrert 1 532 selskaper i Norge innen svinehold, hvorav 9 i Tysvær.
Er Nes Purkering AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 39 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 29 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Nes Purkering AS i Enhetsregisteret?
Nes Purkering AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Nes Purkering AS?
Nes Purkering AS driver innen svinehold, med NACE-kode 01.460 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Eie fast eiendom og drive purkering (utleie av drektige purker for produksjon av smågris), grasproduksjon og annen landbruksvirksomhet som står i forbindelse med dette.
Hvem eier Nes Purkering AS?
Nes Purkering AS eies i hovedsak av Knut Helge Håheim (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Nes Purkering AS?
Nes Purkering AS hadde i 2025 en omsetning på 15,08 mill kr og et underskudd på 162 578 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nes Purkering AS?
Nes Purkering AS er vurdert til C – Moderat i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hva er organisasjonsnummeret til Nes Purkering AS?
Nes Purkering AS har organisasjonsnummer 896 841 882. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.