Hopp til innhold
Slik bruker sokfirma.no AI.Les artikkelen
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Furunes Møbel AS

Org.nr 896540432

Om Furunes Møbel AS

Furunes Møbel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Verdal, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Frode Furunes er daglig leder, og Frode Furunes er styreleder. I 2025 hadde Furunes Møbel AS en omsetning på 2,57 mill kr, en økning på 34 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 12,31K kr. Egenkapitalen var −137,84K kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Frode Furunes med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 293 i Norge innen reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Restaurering av møbler og interiør.

Formål

Restaurering av møbler og interiør, samt å investere i andre virksomheter med lignende virksomhet.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,25 mill kr
Anleggsmidler5 %67,45K krOmløpsmidler95 %1,19 mill kr
Egenkapital og gjeld1,25 mill kr
Innskutt egenkapital8 %104,68K krOpptjent egenkapital-19 %−242,52K krKortsiktig gjeld58 %729,44K kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader2,58 mill kr
Finansinntekter1 044 kr
Finanskostnader2 765 kr
Netto finans−1 721 kr
Ordinært resultat før skatt−15,79K kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20252,57 mill kr−14,07K kr−12,31K kr1,25 mill kr−137,84K kr1,39 mill kr
20241,92 mill kr−254,41K kr−190,05K kr1,26 mill kr−125,53K kr1,38 mill kr
20231,62 mill kr147,05K kr106,26K kr1,21 mill kr64,52K kr1,15 mill kr
20221,82 mill kr180,37K kr140,72K kr1,12 mill kr−41,74K kr1,16 mill kr
2021994,40K kr−14,19K kr−11,37K kr785,47K kr−182,45K kr967,93K kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 14 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 09.02.2011
Frode Furunes(f. 1961)
Daglig lederSignaturProkura

Styre

1Sist endret 20.02.2018
Frode Furunes(f. 1961)
Styrets lederSignaturProkura

Regnskapsfører

1Sist endret 15.01.2024
Regnskapsfører
repr. ECONOMY ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Frode FurunesPersonOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Furunes Møbel ASBEDRReparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredningVerdal5

Kunngjøringer21

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 59,7 % av driftsinntektene — 10,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-0,5 %2,3 %
Resultatmargin-0,5 %1,5 %
Egenkapitalandel-11,0 %39,6 %
Likviditetsgrad1,631,43
Omsetning per ansatt513,66K kr810,39K kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad29,3 %22,5 %
Lønnskostnad59,7 %48,8 %
Annen driftskostnad11,5 %17,3 %
Avskrivninger0,0 %1,7 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godt å vite om Furunes Møbel AS

Hvor stor er bransjen Furunes Møbel AS tilhører?

Furunes Møbel AS er ett av 293 selskaper i Norge innen reparasjon og vedlikehold av møbler og boliginnredning.

Hvor lenge har Furunes Møbel AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Furunes Møbel AS ble etablert i 2011 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.

Hvilken status har Furunes Møbel AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Furunes Møbel AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Furunes Møbel AS?

Frode Furunes er registrert som daglig leder i Furunes Møbel AS.

Hvilke eiere står bak Furunes Møbel AS?

Furunes Møbel AS eies i hovedsak av Frode Furunes (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hva omsatte Furunes Møbel AS for i 2025?

Furunes Møbel AS hadde i 2025 en omsetning på 2,57 mill kr og et underskudd på 12,31K kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Er Furunes Møbel AS MVA-registrert?

Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2011. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.

Hvilken regnskapsfører bruker Furunes Møbel AS?

I Enhetsregisteret er Furunes Møbel AS registrert med regnskapsfører Economy AS.

Alle kommuner i Trøndelag