Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap
Sentralt godkjent

Saure Bygg AS

Org.nr 896439812

Om Saure Bygg AS

Saure Bygg AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ørsta, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2011 og har vært i drift i 15 år. Roar Otto Saure er daglig leder, og Roar Otto Saure er styreleder. I 2025 hadde Saure Bygg AS en omsetning på 5,13 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2 100 kr. Egenkapitalen var 860 273 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roar Otto Saure med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 64 innen oppføring av bygninger i Ørsta, og ett av 24 648 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).

Aktivitet

Bygningsarbeid, entreprenørtenester.

Formål

Selskapet sitt føremål er entreprenørtenester som betongarbeid, samt oppføring og rehabilitering av bygningar og anlegg medrekna deltaking i andre selskap med liknande føremål.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler1,92 mill kr
Anleggsmidler10 %191 653 krOmløpsmidler90 %1,72 mill kr
Egenkapital og gjeld1,92 mill kr
Innskutt egenkapital6 %109 000 krOpptjent egenkapital39 %751 273 krKortsiktig gjeld55 %1,06 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader5,02 mill kr
Finanskostnader737 kr
Netto finans−737 kr
Ordinært resultat før skatt113 177 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20255,13 mill kr113 914 kr−2 100 kr1,92 mill kr860 273 kr1,06 mill kr
20244,75 mill kr−86 643 kr−69 521 kr1,45 mill kr862 373 kr586 036 kr
20234,02 mill kr79 884 kr60 424 kr1,46 mill kr931 895 kr531 542 kr
20223,52 mill kr9 596 kr6 603 kr1,27 mill kr871 470 kr400 488 kr
20212,28 mill kr−436 157 kr−341 619 kr1,21 mill kr864 867 kr341 682 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 55 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 31 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 37 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 49 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 19.01.2011
Daglig lederSignatur

Styre

2Sist endret 19.01.2011
Styrets lederSignatur
Varamedlem

Regnskapsfører

1Sist endret 16.03.2017
Regnskapsfører
repr. SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Aksjonærer

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Roar Otto SaurePersonOrdinære aksjer100.0 %1 000

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Saure Bygg ASBEDROppføring av bygningerØrsta−

Kunngjøringer23

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 54,9 % av driftsinntektene — 7,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin2,2 %2,8 %
Resultatmargin-0,0 %2,0 %
Egenkapitalandel44,9 %29,6 %
Likviditetsgrad1,631,30
Gjeldsgrad1,231,41
Egenkapitalrentabilitet-0,2 %11,2 %
Omsetningsvekst (siste år)+8,0 %+1,5 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad54,9 %47,9 %
Lønnskostnad30,5 %33,4 %
Annen driftskostnad11,1 %11,6 %
Avskrivninger1,3 %1,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Saure Bygg AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 10. des. 2028 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
ProsjekterendeKonstruksjonssikkerhet1
UtførendeMontering av bærende metall- eller betongkonstruksjoner1
UtførendeTømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Ofte spurt om Saure Bygg AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Saure Bygg AS?

Det er registrert 24 648 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 64 i Ørsta.

Er Saure Bygg AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2011, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 579 andre selskaper i bransjen etablert.

Går Saure Bygg AS bedre enn andre i bransjen?

Saure Bygg AS hadde en driftsmargin på 2,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 2,8 % for oppføring av bygninger.

Er Saure Bygg AS et aktivt selskap?

Saure Bygg AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Saure Bygg AS?

Daglig leder i Saure Bygg AS er Roar Otto Saure, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Saure Bygg AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Roar Otto Saure største eier i Saure Bygg AS med 100 % av aksjene.

Hva er omsetningen til Saure Bygg AS?

I 2025 omsatte Saure Bygg AS for 5,13 mill kr, opp 8 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 2 100 kr.

Hvor ligger Saure Bygg AS?

Forretningsadressen til Saure Bygg AS er Dalevegen 259, 6156, ØRSTA i Ørsta kommune.

Er Saure Bygg AS registrert i MVA-registeret?

Saure Bygg AS er registrert i MVA-registeret (siden 2011) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Hvem fører regnskapet til Saure Bygg AS?

Sparebank 1 Regnskapshuset Smn AS er registrert som regnskapsfører for Saure Bygg AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Møre Og Romsdal