Velforeningen Veritashammaren
Org.nr 895957542
Om Velforeningen Veritashammaren
Velforeningen Veritashammaren er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Geir Lund er styrets leder. I 2025 hadde Velforeningen Veritashammaren en omsetning på 1,94 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 265 451 kr. Egenkapitalen var −5,02 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 1 680 innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers i Stavanger, og ett av 74 249 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 652 andre selskaper i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (99 %).
Aktivitet
Administrere, drifte og forvalte foreningens 6 sameier.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,94 mill kr | 593 432 kr | 265 451 kr | 1,11 mill kr | −5,02 mill kr | 6,13 mill kr |
| 2024 | 1,85 mill kr | 614 410 kr | 225 773 kr | 1,01 mill kr | −5,29 mill kr | 6,30 mill kr |
| 2023 | 1,71 mill kr | 55 949 kr | −274 010 kr | 1,26 mill kr | −5,51 mill kr | 6,77 mill kr |
| 2022 | 1,61 mill kr | 519 396 kr | 266 902 kr | 1,43 mill kr | −5,24 mill kr | 6,67 mill kr |
| 2021 | 1,73 mill kr | 903 702 kr | 684 273 kr | 1,39 mill kr | −5,51 mill kr | 6,89 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 63 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 76 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Roller og styre7
Styre
4Sist endret 25.04.2026Regnskapsfører
1Sist endret 14.07.2016Revisor
1Sist endret 14.07.2016Forretningsfører
1Sist endret 29.06.2023Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Velforeningen Veritashammaren | BEDR | Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers | Stavanger | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+Karoline Kittelsen(Varamedlem)+Mona Verdal(Styremedlem)−Karoline Kittelsen(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -454,3 % | 87,9 % |
| Likviditetsgrad | 15,76 | 4,18 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1079 til på samme adresse →Folk spør om Velforeningen Veritashammaren
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Velforeningen Veritashammaren?
Det er registrert 74 249 selskaper i Norge innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, hvorav 1 680 i Stavanger.
Er Velforeningen Veritashammaren et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2010, som er lenger enn 50 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 652 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Velforeningen Veritashammaren i Enhetsregisteret?
Velforeningen Veritashammaren er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva gjør Velforeningen Veritashammaren?
Velforeningen Veritashammaren driver innen aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers, med NACE-kode 94.992 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Administrere, drifte og forvalte foreningens 6 sameier.
Hvordan går det økonomisk med Velforeningen Veritashammaren?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,94 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var −5,02 mill kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Velforeningen Veritashammaren?
I 2025 hadde Velforeningen Veritashammaren et driftsresultat på 593 432 kr.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Velforeningen Veritashammaren?
I Enhetsregisteret har Velforeningen Veritashammaren registrert nettsiden www.bate.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Velforeningen Veritashammaren?
Organisasjonsnummeret til Velforeningen Veritashammaren er 895 957 542. Selskapet er registrert som Forening/lag/innretning, med registreringsdato 12.10.2010.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.