Stauran Invest AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 488 575
- +51,7 %
Om Stauran Invest AS
Stauran Invest AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Fauske, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av ettårige vekster ellers. Virksomheten ble stiftet i 2010 og har vært i drift i 16 år. Hanne Prytz er styrets leder. I 2025 hadde Stauran Invest AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 488 575 kr. Egenkapitalen var 2,07 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hanne Prytz med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 22 innen dyrking av ettårige vekster ellers i Fauske, og ett av 5 267 i Norge. Det ble etablert samme år som 96 andre selskaper i bransjen. Bare 5 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Investeringsvirksomhet, landbruk.
Formål
Landbruk, investeringsvirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/895396982
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"name": "STAURAN INVEST AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.190",
"nace_desc": "Dyrking av ettårige vekster ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "FAUSKE", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Når ble Stauran Invest AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Fauske holder Stauran Invest AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Stauran Invest AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −11 829 kr | 488 575 kr | 2,09 mill kr | 2,07 mill kr | 21 728 kr |
| 2024 | 0 kr | −28 252 kr | 322 080 kr | 1,60 mill kr | 1,58 mill kr | 19 234 kr |
| 2023 | 0 kr | −35 931 kr | 264 450 kr | 1,58 mill kr | 1,26 mill kr | 314 234 kr |
| 2022 | 95 804 kr | 55 494 kr | 255 837 kr | 1,51 mill kr | 997 717 kr | 516 234 kr |
| 2021 | 2 160 kr | −50 536 kr | 99 923 kr | 1,69 mill kr | 741 880 kr | 952 889 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/895396982/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -11829, "net_profit": 488575, "equity": 2072822, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -28252, "net_profit": 322080, "equity": 1584247, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stauran Invest AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stauran Invest AS i 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Stauran Invest AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 10.10.2018Regnskapsfører
1Sist endret 29.07.2024API og MCPGET /company/895396982/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Stauran Invest AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Stauran Invest AS?
List alle roller i Stauran Invest AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hanne Prytz | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/895396982/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Stauran Invest AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Stauran Invest AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Stauran Invest AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/895396982/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"chain": [
{ "org_no": "895396982", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Stauran Invest AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer24
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.10.2018 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 10.10.2018 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/895396982/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Stauran Invest AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Stauran Invest AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stauran Invest AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,0 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad | 30,07 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,6 % | 8,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/895396982/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/895396982/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "895396982",
"nace_code": "01.190",
"industry_count": 272,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "895396982" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Stauran Invest AS blant de 272 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Stauran Invest AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Stauran Invest AS blant de største selskapene innen dyrking av ettårige vekster ellers?
Investeringer
STAURAN INVEST AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Økonomihuset Fauske AS | Fauske | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Fauske
1 000+ til i Fauske →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Stauran Invest AS
Hvor stor er bransjen Stauran Invest AS tilhører?
Stauran Invest AS er ett av 22 selskaper innen dyrking av ettårige vekster ellers i Fauske, og ett av 5 267 på landsbasis.
Hvor lenge har Stauran Invest AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stauran Invest AS ble etablert i 2010 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Stauran Invest AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stauran Invest AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Stauran Invest AS?
Største aksjonær i Stauran Invest AS er Hanne Prytz med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Eier Stauran Invest AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Stauran Invest AS 1 selskap, deriblant Økonomihuset Fauske AS.
Går Stauran Invest AS med overskudd?
I 2025 omsatte Stauran Invest AS for 0 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 488 575 kr.
Hvor mye egenkapital har Stauran Invest AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Stauran Invest AS en egenkapital på 2,07 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.