Målselv Fjellandsby Grendelag SA
- Omsetning
- 1,5 mill
- −63,3 %
- Resultat
- 142 220
- −23,5 %
Om Målselv Fjellandsby Grendelag SA
Målselv Fjellandsby Grendelag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Målselv, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2009 og har vært i drift i 17 år. Lars Tore Johnsen er styrets leder. I 2025 hadde Målselv Fjellandsby Grendelag SA en omsetning på 1,45 mill kr, en nedgang på 63 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 142 220 kr. Egenkapitalen var 693 199 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 45 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Målselv, og ett av 12 872 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Bruk, drift og vedlikehold av veg og annen teknisk infrastruktur i Målselv fjellandsby.
Formål
En sammenslutning for alle oppsittere innenfor Målselv fjellandsby, herunder eiere av hyttetomter, andre tomter, leiligheter, borettsandeler, festere av arealer og andre med leie- eller bruksavtale for grunnarealer. Grendelaget har til hovedformål å fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten knyttet til bruk, drift og vedlikehold av veg og annen teknisk infrastruktur, og hvor virksomhetens avkastning blir stående i virksomheten. Grendelaget kan også jobbe for å fremme medlemmenes felles sosiale, estetiske og andre intereseer i Målselv fjellandsby.
API og MCPGET /company/893884602
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893884602" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893884602",
"name": "MÅLSELV FJELLANDSBY GRENDELAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MÅLSELV", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "893884602" })Spør AI-assistenten
Hva driver Målselv Fjellandsby Grendelag SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Målselv Fjellandsby Grendelag SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Målselv Fjellandsby Grendelag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · −63,3 % fra 2024 · +21,2 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,45 mill kr | 124 429 kr | 142 220 kr | 852 222 kr | 693 199 kr | 159 023 kr |
| 2024 | 3,96 mill kr | 182 993 kr | 185 924 kr | 991 909 kr | 550 979 kr | 440 930 kr |
| 2023 | 1,20 mill kr | −167 731 kr | −164 093 kr | 553 871 kr | 365 055 kr | 188 816 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 60 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 97 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før.
API og MCPGET /company/893884602/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893884602/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893884602",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1454017,
"operating_profit": 124429,
"net_profit": 142220,
"equity": 693199,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3961630,
"operating_profit": 182993,
"net_profit": 185924,
"equity": 550979,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "893884602" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Målselv Fjellandsby Grendelag SA per år.
Hvordan har omsetningen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA i 2025?
Roller og styre6
Styre
5Sist endret 18.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 30.04.2013API og MCPGET /company/893884602/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893884602/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893884602",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "893884602" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Målselv Fjellandsby Grendelag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Hvem er regnskapsfører for Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Målselv Fjellandsby Grendelag SA | AAFY | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Målselv | − |
Kunngjøringer21
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 15.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.2.2026 | Styre ↗ |
| 4.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.6.2022 | Styre ↗ |
| 9.3.2022 | Styre ↗ |
| 2.9.2020 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.6.2019 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/893884602/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893884602/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893884602",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-15", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-02-18", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "893884602" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Målselv Fjellandsby Grendelag SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Målselv Fjellandsby Grendelag SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Målselv Fjellandsby Grendelag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 81,3 % | 45,7 % |
| Likviditetsgrad | 5,36 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 0,23 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,5 % | 6,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -63,3 % | +2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/893884602/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893884602/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893884602",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4187,
"revenue": { "value": 1454017, "percentile": 0.6858 },
"operating_margin": { "value": 0.0856, "percentile": 0.4052 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "893884602" })Spør AI-assistenten
Er Målselv Fjellandsby Grendelag SA blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Hvor solid er Målselv Fjellandsby Grendelag SA sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Målselv
1 000+ til i Målselv →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Målselv Fjellandsby Grendelag SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Det er registrert 12 872 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 45 i Målselv.
Er Målselv Fjellandsby Grendelag SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2009, som er lenger enn 62 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 206 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Målselv Fjellandsby Grendelag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Målselv Fjellandsby Grendelag SA er registrert som Samvirkeforetak (SA). Et samvirkeforetak eies og styres av medlemmene, som også bruker foretakets tjenester.
Hvem sitter i styret i Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Lars Tore Johnsen er registrert som styreleder i Målselv Fjellandsby Grendelag SA, i et styre med 5 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hva er omsetningen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,45 mill kr, ned 63 % fra 2024. Egenkapitalen var 693 199 kr ved årsslutt.
Hva er driftsresultatet til Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
I 2025 hadde Målselv Fjellandsby Grendelag SA et driftsresultat på 124 429 kr.
Hvor solid er balansen til Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Egenkapitalen i Målselv Fjellandsby Grendelag SA var 693 199 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 81,3 % av totalkapitalen.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
I Enhetsregisteret har Målselv Fjellandsby Grendelag SA registrert nettsiden www.malselvfjellandsby.no.
Hva er organisasjonsnummeret til Målselv Fjellandsby Grendelag SA?
Målselv Fjellandsby Grendelag SA har org.nr 893 884 602 og er registrert som Samvirkeforetak i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.