Florvaag Bruk Holding AS
- Omsetning
- 19,1 mill
- +2,2 %
- Resultat
- 14,8 mill
- −15,9 %
Om Florvaag Bruk Holding AS
Florvaag Bruk Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Svein Gjerland Anderssen er daglig leder, og Bjart Andreas Rieber Nygaard er styreleder. I 2025 hadde Florvaag Bruk Holding AS en omsetning på 19,12 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 14,79 mill kr. Egenkapitalen var 128,32 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kerso AS med 16 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet
Eie og investere i aksjer, samt hva som herved står i sammenheng.
Formål
Selskapets formål er eie og investere i aksjer, samt alt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/893047662
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"name": "FLORVAAG BRUK HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Når ble Florvaag Bruk Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Florvaag Bruk Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Florvaag Bruk Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +39,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19,12 mill kr | 4,68 mill kr | 14,79 mill kr | 144,90 mill kr | 128,32 mill kr | 16,57 mill kr |
| 2024 | 18,70 mill kr | 6,78 mill kr | 17,58 mill kr | 142,86 mill kr | 123,15 mill kr | 19,71 mill kr |
| 2023 | 16,79 mill kr | 1,64 mill kr | 20,98 mill kr | 136,37 mill kr | 114,66 mill kr | 21,71 mill kr |
| 2022 | 15,64 mill kr | 1,54 mill kr | 2,97 mill kr | 112,46 mill kr | 108,76 mill kr | 3,70 mill kr |
| 2021 | 13,74 mill kr | 1,54 mill kr | 9,31 mill kr | 120,29 mill kr | 105,79 mill kr | 14,49 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 25 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 160 000 kr
API og MCPGET /company/893047662/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 19116826,
"operating_profit": 4676220,
"net_profit": 14794671,
"equity": 128320213,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 18696548,
"operating_profit": 6783115,
"net_profit": 17582869,
"equity": 123145542,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Florvaag Bruk Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Florvaag Bruk Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Florvaag Bruk Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 08.12.2012Styre
6Sist endret 15.09.2025Revisor
1Sist endret 18.03.2010API og MCPGET /company/893047662/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Florvaag Bruk Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Florvaag Bruk Holding AS?
List alle roller i Florvaag Bruk Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kerso AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,0 % | 2 077 006 |
| Seib AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,5 % | 1 878 239 |
| Edvard Andersen Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,3 % | 1 862 575 |
| Aluf AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,4 % | 1 487 701 |
| Munkerudbakken AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,4 % | 1 487 702 |
| Norsk Landbrukskjemi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,4 % | 1 478 619 |
| Growing Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,1 % | 1 439 848 |
| Cecilie Anderssen Gaulen | Person | Ordinære aksjer | 2,8 % | 365 684 |
| Frode Fauske Anderssen | Person | Ordinære aksjer | 2,8 % | 365 685 |
| Bjørn Anderssen | Person | Ordinære aksjer | 1,2 % | 159 069 |
19 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/893047662/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KERSO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 15.98, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "SEIB AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 14.45, "year": 2025, … },
…
],
"total": 19
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Florvaag Bruk Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Florvaag Bruk Holding AS eier Kerso AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Florvaag Bruk Holding AS?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Florvaag Bruk Holding AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/893047662/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"chain": [
{ "org_no": "893047662", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 6,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Florvaag Bruk Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Florvaag Bruk Holding AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.9.2025 | Styre ↗ |
| 7.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2024 | Styre ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/893047662/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-15", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Hvilke fusjoner har Florvaag Bruk Holding AS vært involvert i?
Hva er de siste kunngjøringene for Florvaag Bruk Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Florvaag Bruk Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 39,1 % av driftsinntektene — 19,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,5 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 77,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 88,6 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,28 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 25,3 % | 5,9 % |
| Annen driftskostnad | 39,1 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 11,1 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/893047662/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/893047662/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "893047662",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 19116826, "percentile": 0.9664 },
"operating_margin": { "value": 0.2446, "percentile": 0.3541 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "893047662" })Spør AI-assistenten
Er Florvaag Bruk Holding AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Florvaag Bruk Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Florvaag Bruk Holding AS på i bransjen?
Investeringer
FLORVAAG BRUK HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dyrøy Lørenskog AS | Ålesund | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Dyrøy Ørsta AS | Ålesund | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Brødr Dyrøy AS | Ålesund | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Minde Allé 43 AS | Bergen | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Fe Lager Laksevåg AS | Bergen | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Bygg 1 Holding AS | Ørsta | 51,6 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Florvaag Bruk Holding AS
Hvor stor er bransjen Florvaag Bruk Holding AS tilhører?
Florvaag Bruk Holding AS er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Florvaag Bruk Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Florvaag Bruk Holding AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 61 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Florvaag Bruk Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Florvaag Bruk Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Florvaag Bruk Holding AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Florvaag Bruk Holding AS?
Svein Gjerland Anderssen er registrert som daglig leder i Florvaag Bruk Holding AS.
Hvilke eiere står bak Florvaag Bruk Holding AS?
Største aksjonær i Florvaag Bruk Holding AS er Kerso AS med 16 % av aksjene, fulgt av Seib AS (14,5 %) og Edvard Andersen Invest AS (14,3 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Florvaag Bruk Holding AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 19,12 mill kr, opp 2 % fra 2024. Egenkapitalen var 128,32 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Florvaag Bruk Holding AS?
Driftsresultatet for 2025 var 4,68 mill kr (driftsmargin 24,5 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Florvaag Bruk Holding AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Florvaag Bruk Holding AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Florvaag Bruk Holding AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2012. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.