Lønningshaugen 7 AS
- Omsetning
- 3,2 mill
- +11,7 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +14,2 %
Om Lønningshaugen 7 AS
Lønningshaugen 7 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2008 og har vært i drift i 18 år. Atle Schau er styrets leder. I 2025 hadde Lønningshaugen 7 AS en omsetning på 3,17 mill kr, en økning på 12 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,40 mill kr. Egenkapitalen var 7,55 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Schau AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 i Norge. Det er eldre enn 62 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/892614652
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"name": "LØNNINGSHAUGEN 7 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Når ble Lønningshaugen 7 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Lønningshaugen 7 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lønningshaugen 7 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +11,7 % fra 2024 · +78,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,17 mill kr | 1,79 mill kr | 1,40 mill kr | 10,28 mill kr | 7,55 mill kr | 2,73 mill kr |
| 2024 | 2,84 mill kr | 1,52 mill kr | 1,23 mill kr | 9,67 mill kr | 7,36 mill kr | 2,30 mill kr |
| 2023 | 2,51 mill kr | 1,02 mill kr | 711 769 kr | 11,24 mill kr | 6,14 mill kr | 5,11 mill kr |
| 2022 | 2,58 mill kr | 1,21 mill kr | 818 042 kr | 12,90 mill kr | 5,42 mill kr | 7,47 mill kr |
| 2021 | 1,78 mill kr | 368 127 kr | 141 737 kr | 11,64 mill kr | 5,03 mill kr | 6,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 23 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 280 000 kr (3 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,5 mill kr (15 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,2 mill kr
API og MCPGET /company/892614652/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3169472,
"operating_profit": 1785749,
"net_profit": 1399835,
"equity": 7553389,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2837961,
"operating_profit": 1518256,
"net_profit": 1226044,
"equity": 7361878,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Lønningshaugen 7 AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lønningshaugen 7 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lønningshaugen 7 AS per år.
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 15.04.2021Regnskapsfører
1Sist endret 27.10.2025API og MCPGET /company/892614652/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Lønningshaugen 7 AS?
List alle roller i Lønningshaugen 7 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lønningshaugen 7 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Schau AS100 %
- Scott Invest AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Schau AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 1 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/892614652/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SCHAU AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Lønningshaugen 7 AS eier Schau AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Lønningshaugen 7 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lønningshaugen 7 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Schau AS
3 selskaperAPI og MCPGET /company/892614652/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"chain": [
{ "org_no": "919784962", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "892614652", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lønningshaugen 7 AS?
Hvem eier Lønningshaugen 7 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lønningshaugen 7 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer39
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 14.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2025 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 28.8.2025 | Revisor ↗ |
| 5.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.11.2021 | Revisor ↗ |
| 8.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.4.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/892614652/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-14", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-28", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Når leverte Lønningshaugen 7 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Lønningshaugen 7 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Lønningshaugen 7 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 20,4 % av driftsinntektene — 5,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 56,3 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 44,2 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,57 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +11,7 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 23,3 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 20,4 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/892614652/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/892614652/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "892614652",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64535,
"revenue": { "value": 3169472, "percentile": 0.8105 },
"operating_margin": { "value": 0.5634, "percentile": 0.6578 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "892614652" })Spør AI-assistenten
Er Lønningshaugen 7 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er Lønningshaugen 7 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lønningshaugen 7 AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lønningshaugen 7 AS
Hvor stor er bransjen Lønningshaugen 7 AS tilhører?
Lønningshaugen 7 AS er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 536 på landsbasis.
Hvor lenge har Lønningshaugen 7 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lønningshaugen 7 AS ble etablert i 2008 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 62 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Lønningshaugen 7 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Lønningshaugen 7 AS lå på 56,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Lønningshaugen 7 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lønningshaugen 7 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Lønningshaugen 7 AS?
Største aksjonær i Lønningshaugen 7 AS er Schau AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Lønningshaugen 7 AS for i 2025?
Lønningshaugen 7 AS hadde i 2025 en omsetning på 3,17 mill kr og et overskudd på 1,40 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Lønningshaugen 7 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Lønningshaugen 7 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Lønningshaugen 7 AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2008. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilken regnskapsfører bruker Lønningshaugen 7 AS?
I Enhetsregisteret er Lønningshaugen 7 AS registrert med regnskapsfører Advisor Revisjon & Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.