Bentsrudveien 8 AS
- Omsetning
- 3,1 mill
- +2,2 %
- Resultat
- 1,7 mill
- +7,3 %
Om Bentsrudveien 8 AS
Bentsrudveien 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tønsberg, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Ole Jan Stubberud er daglig leder, og Lars Martin Wivestad er styreleder. I 2025 hadde Bentsrudveien 8 AS en omsetning på 3,12 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,70 mill kr. Egenkapitalen var 1,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lok Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 029 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tønsberg, og ett av 76 533 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og drive fast eiendom og alt som dermed står i forbindelse, samt deltakelse i andre selskap.
API og MCPGET /company/891314612
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"name": "BENTSRUDVEIEN 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TØNSBERG", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Bentsrudveien 8 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Bentsrudveien 8 AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Bentsrudveien 8 AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +2,2 % fra 2024 · +7,1 % over 2 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,12 mill kr | 2,64 mill kr | 1,70 mill kr | 11,03 mill kr | 1,22 mill kr | 9,81 mill kr |
| 2024 | 3,05 mill kr | 2,56 mill kr | 1,58 mill kr | 11,04 mill kr | 1,28 mill kr | 9,75 mill kr |
| 2023 | 2,91 mill kr | 2,45 mill kr | 1,53 mill kr | 11,51 mill kr | 1,33 mill kr | 10,18 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 9,1 mill kr (83 % av balansen)
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 460 000 kr
- Avgitt konsernbidrag
- 1,8 mill kr
API og MCPGET /company/891314612/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3115758,
"operating_profit": 2635411,
"net_profit": 1696849,
"equity": 1219160,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3048686,
"operating_profit": 2556752,
"net_profit": 1580895,
"equity": 1281877,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Bentsrudveien 8 AS per år.
Hvordan har omsetningen til Bentsrudveien 8 AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Bentsrudveien 8 AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.09.2021Styre
3Sist endret 24.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2026Revisor
1Sist endret 18.04.2016API og MCPGET /company/891314612/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Bentsrudveien 8 AS?
List alle roller i Bentsrudveien 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Bentsrudveien 8 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Lok Gruppen AS100 %
- Wivestad Gruppen AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lok Gruppen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 473 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/891314612/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LOK GRUPPEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Bentsrudveien 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Bentsrudveien 8 AS eier Lok Gruppen AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Bentsrudveien 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lok Gruppen AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/891314612/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"chain": [
{ "org_no": "927392925", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "891314612", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Bentsrudveien 8 AS?
Hvem eier Bentsrudveien 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bentsrudveien 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Tønsberg | − |
Kunngjøringer35
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.9.2021 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 24.9.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.9.2021 | Signatur ↗ |
| 24.9.2021 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/891314612/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Når leverte Bentsrudveien 8 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Bentsrudveien 8 AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Bentsrudveien 8 AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AIDER AS(Regnskapsfører)−AIDER GJØVIK AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,7 % av driftsinntektene — 14,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 84,6 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | 54,5 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | 11,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,12 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 8,05 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 139,2 % | 5,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,2 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 4,7 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 10,7 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/891314612/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/891314612/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "891314612",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 3115758, "percentile": 0.8082 },
"operating_margin": { "value": 0.8458, "percentile": 0.9446 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "891314612" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Bentsrudveien 8 AS på i bransjen?
Hvor ligger Bentsrudveien 8 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Bentsrudveien 8 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Bentsrudveien 8 AS
Hvor stor er bransjen Bentsrudveien 8 AS tilhører?
Bentsrudveien 8 AS er ett av 1 029 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Tønsberg, og ett av 76 533 på landsbasis.
Hvor lenge har Bentsrudveien 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Bentsrudveien 8 AS ble etablert i 2007 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Bentsrudveien 8 AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for utleie av egen eller leid fast eiendom er en driftsmargin på 42,3 %. Bentsrudveien 8 AS lå på 84,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Bentsrudveien 8 AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bentsrudveien 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bentsrudveien 8 AS?
Ole Jan Stubberud er registrert som daglig leder i Bentsrudveien 8 AS.
Hvilke eiere står bak Bentsrudveien 8 AS?
Største aksjonær i Bentsrudveien 8 AS er Lok Gruppen AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Bentsrudveien 8 AS for i 2025?
I 2025 omsatte Bentsrudveien 8 AS for 3,12 mill kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,70 mill kr.
Hvor solid er økonomien i Bentsrudveien 8 AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bentsrudveien 8 AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.