Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Stall Champ AS

Org.nr 891037082
Omsetning
435 400
2025
Resultat
291 760
5 års regnskap
Mer

Om Stall Champ AS

Stall Champ AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bærum, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2007 og har vært i drift i 19 år. Runa Winther Christensen er styrets leder. I 2025 hadde Stall Champ AS en omsetning på 435 400 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 291 760 kr. Egenkapitalen var 392 025 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Runa Winther Christensen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 371 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Bærum, og ett av 14 385 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).

Aktivitet

Eiendomsinvesteringer og eiendomsutvikling på Geilo samt øvrig virksomhet av enhver art.

Formål

Drift av ridesenter samt salg og utleie av relaterte produkter, herunder utleie av stallplasser og eller det som står i naturlig forbindelse ved slik drift.

API og MCPGET /company/891037082

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "name": "STALL CHAMP AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "68.120",
  "nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "BÆRUM", "county": "AKERSHUS", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Bærum holder Stall Champ AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Stall Champ AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Stall Champ AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +74,2 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
2025435 400 kr291 753 kr291 760 kr519 817 kr392 025 kr127 792 kr
20240 kr0 kr0 kr145 272 kr100 265 kr45 007 kr
20230 kr−723 kr−725 kr145 272 kr100 265 kr45 007 kr
20220 kr−616 kr−618 kr291 507 kr100 990 kr190 517 kr
2021250 000 kr247 857 kr247 855 kr842 125 kr101 608 kr740 517 kr

Balanse

2025
Eiendeler519 817 kr
Anleggsmidler28 %145 271 krOmløpsmidler72 %374 546 kr
Egenkapital og gjeld519 817 kr
Innskutt egenkapital19 %100 000 krOpptjent egenkapital56 %292 025 krKortsiktig gjeld25 %127 792 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader143 647 kr
Finansinntekter7 kr
Netto finans7 kr
Ordinært resultat før skatt291 760 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/891037082/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 435400, "operating_profit": 291753, "net_profit": 291760, "equity": 392025, … },
    { "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": 0, "net_profit": 0, "equity": 100265, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Stall Champ AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Stall Champ AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Stall Champ AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre1

Styre

1Sist endret 15.05.2018
Styrets lederSignatur
API og MCPGET /company/891037082/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "roles": [
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Stall Champ AS?
  • List alle roller i Stall Champ AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 1 ute

Ut (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Runa Winther ChristensenPersonOrdinære aksjer100,0 %100

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/891037082/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "shareholders": [
    …
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mange aksjonærer har Stall Champ AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Stall Champ AS, og hvor store eierandeler har de?

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Stall Champ ASBEDRUtvikling og salg av byggeprosjekterBærum−

Kunngjøringer43

API og MCPGET /company/891037082/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Stall Champ AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Stall Champ AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Stall Champ AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    MVA-registrert:Nei→Ja
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel75,4 %20,6 %
Likviditetsgrad2,932,04
Gjeldsgrad0,331,18
Egenkapitalrentabilitet74,4 %-0,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/891037082/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/891037082/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "891037082",
  "nace_code": "68.120",
  "industry_count": 13693,
  "revenue": { "value": 435400, "percentile": 0.6986 },
  "operating_margin": { "value": 0.6701, "percentile": 0.8629 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "891037082" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Stall Champ AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stall Champ AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Stall Champ AS blant de 13693 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Folk spør om Stall Champ AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Stall Champ AS?

Det er registrert 14 385 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 371 i Bærum.

Er Stall Champ AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2007, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 368 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Stall Champ AS?

Stall Champ AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvilke eiere står bak Stall Champ AS?

Stall Champ AS eies i hovedsak av Runa Winther Christensen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Stall Champ AS?

I 2025 omsatte Stall Champ AS for 435 400 kr. Årsresultatet ble et overskudd på 291 760 kr.

Hva er driftsresultatet til Stall Champ AS?

I 2025 hadde Stall Champ AS et driftsresultat på 291 753 kr.

Hva er aksjekapitalen i Stall Champ AS?

Stall Champ AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.

Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Stall Champ AS?

Stall Champ AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.

Er Stall Champ AS registrert i MVA-registeret?

Stall Champ AS er registrert i MVA-registeret (siden 2026) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Akershus