Strømgaten 39 AS
- Omsetning
- 590 001
- +5,1 %
- Resultat
- 147 833
- +304,5 %
Om Strømgaten 39 AS
Strømgaten 39 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Ørjan Andre Myran er styrets leder. I 2025 hadde Strømgaten 39 AS en omsetning på 590 001 kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 147 833 kr. Egenkapitalen var 349 129 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Dahees AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 067 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 535 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Eie og forvalte fast eiendom, aksjer, obligasjoner og andre verdipapirer, deltagelse i andre selskaper, samt hva som står i forbindelse hermed.
API og MCPGET /company/890192572
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"name": "STRØMGATEN 39 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Er Strømgaten 39 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Strømgaten 39 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Strømgaten 39 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · +30,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 590 001 kr | 421 961 kr | 147 833 kr | 4,20 mill kr | 349 129 kr | 3,85 mill kr |
| 2024 | 561 600 kr | 288 267 kr | 36 548 kr | 4,18 mill kr | 351 296 kr | 3,83 mill kr |
| 2023 | 512 000 kr | 12 078 kr | −157 645 kr | 4,22 mill kr | 349 748 kr | 3,87 mill kr |
| 2022 | 477 000 kr | 41 541 kr | −71 520 kr | 4,06 mill kr | 349 755 kr | 3,71 mill kr |
| 2021 | 450 900 kr | 249 442 kr | 130 479 kr | 4,13 mill kr | 349 755 kr | 3,78 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 22 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 210 000 kr (5 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 66 000 kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/890192572/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 590001, "operating_profit": 421961, "net_profit": 147833, "equity": 349129, … },
{ "year": 2024, "revenue": 561600, "operating_profit": 288267, "net_profit": 36548, "equity": 351296, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Strømgaten 39 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Strømgaten 39 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Strømgaten 39 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 15.07.2026Regnskapsfører
1Sist endret 31.10.2026API og MCPGET /company/890192572/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Strømgaten 39 AS?
List alle roller i Strømgaten 39 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Strømgaten 39 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Dahees AS100 %
- Knøsesmauet 44 AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Dahees AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 600 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/890192572/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "DAHEES AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Strømgaten 39 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Strømgaten 39 AS eier Dahees AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Strømgaten 39 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Dahees AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/890192572/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"chain": [
{ "org_no": "990359954", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "890192572", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Strømgaten 39 AS?
Hvem eier Strømgaten 39 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Strømgaten 39 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Bergen | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.11.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 6.11.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.11.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.11.2026 | Revisor ↗ |
| 16.7.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 15.7.2026 | Styre ↗ |
| 15.7.2026 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 5.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/890192572/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-11-06", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-11-06", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Strømgaten 39 AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Strømgaten 39 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Strømgaten 39 AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−COLLEGIUM REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o Dag Døskeland Starefossveien 13B→c/o Holger Hageseter Søndre Blekeveien 3Postnummer:5019→5018
- Endring i roller og styre+VKST AS(Regnskapsfører)−PRIMO SERVICES AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre+PRIMO SERVICES AS(Regnskapsfører)+Ørjan Andre Myran(Styrets leder)−Andre Ommedal(Varamedlem)−Henning Ommedal(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 8,3 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 11,02 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,3 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/890192572/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/890192572/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "890192572",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64534,
"revenue": { "value": 590001, "percentile": 0.5126 },
"operating_margin": { "value": 0.7152, "percentile": 0.8363 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "890192572" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Strømgaten 39 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Strømgaten 39 AS på i bransjen?
Hvor ligger Strømgaten 39 AS blant de 64534 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Strømgaten 39 AS
Hvor stor er bransjen Strømgaten 39 AS tilhører?
Strømgaten 39 AS er ett av 4 067 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Bergen, og ett av 76 535 på landsbasis.
Hvor lenge har Strømgaten 39 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Strømgaten 39 AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Strømgaten 39 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Strømgaten 39 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Strømgaten 39 AS?
Styrets leder i Strømgaten 39 AS er Ørjan Andre Myran.
Hvem eier Strømgaten 39 AS?
Strømgaten 39 AS eies i hovedsak av Dahees AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Strømgaten 39 AS for i 2025?
Strømgaten 39 AS hadde i 2025 en omsetning på 590 001 kr og et overskudd på 147 833 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Strømgaten 39 AS til?
Strømgaten 39 AS holder til i c/o Holger Hageseter Søndre Blekeveien 3, 5018, BERGEN, i Bergen kommune i Vestland.
Hvilken regnskapsfører bruker Strømgaten 39 AS?
I Enhetsregisteret er Strømgaten 39 AS registrert med regnskapsfører Vkst AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.