Encasa AS
Org.nr 889886722
Om Encasa AS
Encasa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Cato Skulstad er styrets leder. I 2025 hadde Encasa AS en omsetning på 6,90 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 254 682 kr. Egenkapitalen var 1,22 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Casco AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 308 innen snekkerarbeid i Bergen, og ett av 11 281 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Rehabilitering og ombygging av butikk- og boligeiendommer, samt forefallende arbeid inn- og utvendig. Drift og vedlikehold, håndverkstjenester.
Formål
Investering i fast eiendom og utleie.
API og MCPGET /company/889886722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"name": "ENCASA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.320",
"nace_desc": "Snekkerarbeid",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hva driver Encasa AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Encasa AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Encasa AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,90 mill kr | 267 800 kr | 254 682 kr | 3,32 mill kr | 1,22 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2024 | 6,92 mill kr | 158 921 kr | 78 226 kr | 4,11 mill kr | 468 136 kr | 3,64 mill kr |
| 2023 | 5,38 mill kr | 45 984 kr | 12 556 kr | 3,17 mill kr | 389 910 kr | 2,78 mill kr |
| 2022 | 6,24 mill kr | 53 407 kr | 31 121 kr | 3,25 mill kr | 377 355 kr | 2,87 mill kr |
| 2021 | 4,79 mill kr | −170 965 kr | −141 579 kr | 2,71 mill kr | 346 234 kr | 2,36 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.
Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/889886722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6903332,
"operating_profit": 267800,
"net_profit": 254682,
"equity": 1222818,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 6920177, "operating_profit": 158921, "net_profit": 78226, "equity": 468136, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Encasa AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Encasa AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Encasa AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 22.07.2014API og MCPGET /company/889886722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Encasa AS?
List alle roller i Encasa AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Casmares AShadde 20 %
- Casco AS80 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Casco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 500 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889886722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CASCO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Encasa AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Encasa AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Encasa AS eier Casco AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Casco AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/889886722/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"chain": [
{ "org_no": "994457217", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "889886722", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Encasa AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Encasa AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Encasa AS | BEDR | Snekkerarbeid | Bergen | 10 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 4.3.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.1.2019 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889886722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Har Encasa AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Encasa AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Encasa AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→6
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 53,9 % av driftsinntektene — 15,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | 3,7 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,9 % | 26,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,79 | 1,22 |
| Gjeldsgrad | 1,71 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,8 % | 17,7 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,2 % | -1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 690 333,2 kr | 1,05 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,2 % | 40,0 % |
| Lønnskostnad | 53,9 % | 38,2 % |
| Annen driftskostnad | 14,4 % | 14,0 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889886722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889886722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889886722",
"nace_code": "43.320",
"industry_count": 2784,
"revenue": { "value": 6903332, "percentile": 0.8526 },
"operating_margin": { "value": 0.0388, "percentile": 0.5563 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889886722" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Encasa AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Encasa AS på i bransjen?
Hvor ligger Encasa AS blant de 2784 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+32 til på samme adresse →Ofte spurt om Encasa AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Encasa AS?
Det er registrert 11 281 selskaper i Norge innen snekkerarbeid, hvorav 308 i Bergen.
Er Encasa AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2006, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 116 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Encasa AS i Enhetsregisteret?
Encasa AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Encasa AS?
Største aksjonær i Encasa AS er Casco AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er Encasa AS en del av et konsern?
Encasa AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Casco AS, som eier 100 % av selskapet.
Hva er omsetningen til Encasa AS?
Encasa AS hadde i 2025 en omsetning på 6,90 mill kr og et overskudd på 254 682 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Encasa AS?
Encasa AS er vurdert til B – Solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Encasa AS registrert i MVA-registeret?
Encasa AS er registrert i MVA-registeret (siden 2007) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.