- Omsetning
- 1,8 mill
- −11,3 %
- Resultat
- 131 471
- +27,4 %
Om Faktum Faktura AS
Faktum Faktura AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nordre Follo, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Terje Kristiansen er styrets leder. I 2025 hadde Faktum Faktura AS en omsetning på 1,80 mill kr, en nedgang på 11 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 131 471 kr. Egenkapitalen var 464 220 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Capenda AS med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 250 innen dataprogrammeringstjenester i Nordre Follo, og ett av 17 665 i Norge. Det er eldre enn 93 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikling og salg av programvare og naturlige tjenester herunder, samt deltagelse i andre selskaper. Diverse virksomhet som styret finner tjenlig for selskapet.
Formål
Utvikling og salg av programvare, rådgivning og virksomhet som styret til enhver tid finner tjenlig for selskapet, deltagelse i andre selskaper, samt å gi støtte til veldedige og allmennyttige formål.
API og MCPGET /company/889724072
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"name": "FAKTUM FAKTURA AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORDRE FOLLO", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Er Faktum Faktura AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Faktum Faktura AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Faktum Faktura AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,3 % fra 2024 · +147,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,80 mill kr | 245 259 kr | 131 471 kr | 1,97 mill kr | 464 220 kr | 1,51 mill kr |
| 2024 | 2,02 mill kr | 363 079 kr | 103 198 kr | 2,72 mill kr | 465 454 kr | 2,26 mill kr |
| 2023 | 2,22 mill kr | 496 328 kr | 26 716 kr | 3,58 mill kr | 362 256 kr | 3,22 mill kr |
| 2022 | 1,15 mill kr | 252 156 kr | 194 061 kr | 4,52 mill kr | 335 540 kr | 4,18 mill kr |
| 2021 | 725 890 kr | 3 699 kr | 3 815 kr | 207 094 kr | 141 478 kr | 65 616 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 46 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 170 000 kr (9 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 130 000 kr
API og MCPGET /company/889724072/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1795361,
"operating_profit": 245259,
"net_profit": 131471,
"equity": 464220,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2023449,
"operating_profit": 363079,
"net_profit": 103198,
"equity": 465454,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Faktum Faktura AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Faktum Faktura AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Faktum Faktura AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 26.10.2023Regnskapsfører
1Sist endret 06.11.2024API og MCPGET /company/889724072/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Faktum Faktura AS?
Hvem er regnskapsfører for Faktum Faktura AS?
List alle roller i Faktum Faktura AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Talendos Gmbh50 %
- Blc Holding Gmbhhadde 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Capenda AS | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 000 |
| Talendos Gmbh | Selskap | Ordinære aksjer | 50,0 % | 50 000 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889724072/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "CAPENDA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "TALENDOS GMBH", "is_corporate": true, "ownership_pct": 50, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Faktum Faktura AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Faktum Faktura AS eier Capenda AS, og hvem eier resten?
Er Faktum Faktura AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Faktum Faktura AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/889724072/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"chain": [
{ "org_no": "889724072", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Faktum Faktura AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Faktum Faktura AS | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Nordre Follo | − |
Kunngjøringer48
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.10.2023 | Styre ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.2.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.2.2022 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889724072/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Når leverte Faktum Faktura AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Faktum Faktura AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Faktum Faktura AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 23,5 % | 52,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,13 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 3,25 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,3 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,3 % | +5,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889724072/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889724072/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889724072",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8464,
"revenue": { "value": 1795361, "percentile": 0.7594 },
"operating_margin": { "value": 0.1366, "percentile": 0.6871 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889724072" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Faktum Faktura AS på i bransjen?
Hvor ligger Faktum Faktura AS blant de 8464 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Faktum Faktura AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
FAKTUM FAKTURA AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Cc Billing AS | Nordre Follo | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+217 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Faktum Faktura AS
Hvor stor er bransjen Faktum Faktura AS tilhører?
Faktum Faktura AS er ett av 250 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Nordre Follo, og ett av 17 665 på landsbasis.
Hvor lenge har Faktum Faktura AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Faktum Faktura AS ble etablert i 2006 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 93 % av selskapene.
Hvilken status har Faktum Faktura AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Faktum Faktura AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Faktum Faktura AS?
Organisasjonsformen til Faktum Faktura AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Faktum Faktura AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Capenda AS største eier i Faktum Faktura AS med 50 % av aksjene. Nest størst er Talendos Gmbh med 50 %.
Hva omsatte Faktum Faktura AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 1,80 mill kr, ned 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 464 220 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Faktum Faktura AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Faktum Faktura AS er 100 000 kr (100 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Faktum Faktura AS til?
Faktum Faktura AS holder til i Glynitveien 30, 1400, SKI, i Nordre Follo kommune i Akershus.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.