Garen Camping AS
- Omsetning
- 6,1 mill
- −1,6 %
- Resultat
- 306 867
- −75,6 %
Om Garen Camping AS
Garen Camping AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Eidfjord, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2006 og har vært i drift i 20 år. Rannveig Mork Garen er daglig leder, og Rannveig Mork Garen er styreleder. I 2025 hadde Garen Camping AS en omsetning på 6,07 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 306 867 kr. Egenkapitalen var 16,81 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Rannveig Mork Garen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av campingplasser i Eidfjord, og ett av 1 129 i Norge. Det er eldre enn 64 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet
Drift av campingplass, butikk, entreprenør og sal av hyttetomter.
Formål
Driva campingplass, butikk, entreprenør og sal av hyttetomter samt anna verksemd som naturleg fell inn under denne forretningsverksemda. Selskapet kan også investera i aksjar og andelar.
API og MCPGET /company/889710462
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"name": "GAREN CAMPING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": null,
"address": { "municipality": "EIDFJORD", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Når ble Garen Camping AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Eidfjord holder Garen Camping AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Garen Camping AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,6 % fra 2024 · −2,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,07 mill kr | −140 535 kr | 306 867 kr | 17,50 mill kr | 16,81 mill kr | 690 235 kr |
| 2024 | 6,17 mill kr | 1,02 mill kr | 1,26 mill kr | 17,21 mill kr | 16,50 mill kr | 704 646 kr |
| 2023 | 6,21 mill kr | 1,54 mill kr | 1,49 mill kr | 16,36 mill kr | 15,25 mill kr | 1,11 mill kr |
| 2022 | 6,60 mill kr | 1,87 mill kr | 1,43 mill kr | 14,72 mill kr | 13,75 mill kr | 971 041 kr |
| 2021 | 6,20 mill kr | 1,65 mill kr | 1,42 mill kr | 13,24 mill kr | 12,32 mill kr | 918 468 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 47 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 23 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 46 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/889710462/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6072722,
"operating_profit": -140535,
"net_profit": 306867,
"equity": 16809455,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6173516,
"operating_profit": 1019143,
"net_profit": 1256596,
"equity": 16502587,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Garen Camping AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Garen Camping AS per år.
Hvordan har omsetningen til Garen Camping AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 26.05.2012Styre
2Sist endret 26.05.2012Regnskapsfører
1Sist endret 14.09.2013API og MCPGET /company/889710462/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Garen Camping AS?
List alle roller i Garen Camping AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Garen Camping AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Rannveig Mork Garen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889710462/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Garen Camping AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Garen Camping AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Garen Camping AS | BEDR | Drift av campingplasser | Eidfjord | − |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 16.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2024 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 30.12.2024 | Revisor ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889710462/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-16", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Når leverte Garen Camping AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Garen Camping AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Garen Camping AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→-
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→6
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 20,9 % av driftsinntektene — 14,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,3 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 96,1 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 15,21 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,04 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,8 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,6 % | +5,2 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,9 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 23,2 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 47,0 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 11,2 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889710462/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889710462/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889710462",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 6072722, "percentile": 0.8022 },
"operating_margin": { "value": -0.0231, "percentile": 0.1866 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889710462" })Spør AI-assistenten
Er Garen Camping AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Hvor solid er Garen Camping AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Garen Camping AS på i bransjen?
Investeringer
GAREN CAMPING AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Book Hardanger AS | Eidfjord | 1,3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Visit Hardangerfjord AS | Kvam | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Norgesgruppen ASA | Oslo | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Garen Camping AS
Hvor stor er bransjen Garen Camping AS tilhører?
Garen Camping AS er ett av 7 selskaper innen drift av campingplasser i Eidfjord, og ett av 1 129 på landsbasis.
Hvor lenge har Garen Camping AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Garen Camping AS ble etablert i 2006 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 64 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Garen Camping AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Garen Camping AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Garen Camping AS?
Rannveig Mork Garen er registrert som daglig leder i Garen Camping AS.
Hvem er styreleder i Garen Camping AS?
Styrets leder i Garen Camping AS er Rannveig Mork Garen.
Hvilke eiere står bak Garen Camping AS?
Garen Camping AS eies i hovedsak av Rannveig Mork Garen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Garen Camping AS for i 2025?
I 2025 omsatte Garen Camping AS for 6,07 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 306 867 kr.
Hvor mye egenkapital har Garen Camping AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Garen Camping AS en egenkapital på 16,81 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 96,1 %.
Hvilken regnskapsfører bruker Garen Camping AS?
I Enhetsregisteret er Garen Camping AS registrert med regnskapsfører Økonomikontoret Voss AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.