Hansali Holding AS
Org.nr 889213442
Om Hansali Holding AS
Hansali Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Austevoll, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Hans Magnus Drønen er styrets leder. I 2025 hadde Hansali Holding AS en omsetning på 12,77 mill kr, en økning på 3624 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 11,11 mill kr. Egenkapitalen var 139,65 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Hans Magnus Drønen med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 193 innen fiske og fangst i sjø i Austevoll, og ett av 7 726 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Eie og investere i aksjer og andre verdipapirer, samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/889213442
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"name": "HANSALI HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AUSTEVOLL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
Når ble Hansali Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Austevoll holder Hansali Holding AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Hansali Holding AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,77 mill kr | 11,96 mill kr | 11,11 mill kr | 161,62 mill kr | 139,65 mill kr | 21,97 mill kr |
| 2024 | 342 950 kr | −760 830 kr | 15,50 mill kr | 162,30 mill kr | 129,54 mill kr | 32,76 mill kr |
| 2023 | 317 600 kr | −687 070 kr | 19,75 mill kr | 161,41 mill kr | 119,94 mill kr | 41,47 mill kr |
| 2022 | 226 767 kr | −363 250 kr | −5,88 mill kr | 167,82 mill kr | 105,04 mill kr | 62,78 mill kr |
| 2021 | 182 350 kr | −504 798 kr | 154,63 mill kr | 175,58 mill kr | 114,52 mill kr | 61,06 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/889213442/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12771470,
"operating_profit": 11960051,
"net_profit": 11108286,
"equity": 139647934,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 342950,
"operating_profit": -760830,
"net_profit": 15497788,
"equity": 129539648,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Hansali Holding AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hansali Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hansali Holding AS per år.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 27.03.2015Regnskapsfører
1Sist endret 04.02.2026Revisor
1Sist endret 25.02.2012API og MCPGET /company/889213442/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Hansali Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hansali Holding AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Hansali Holding AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hans Magnus Drønen | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 11 554 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889213442/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Hansali Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Hansali Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hansali Holding AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Austevoll | − |
Kunngjøringer34
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.11.2023 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 10.10.2023 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.9.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2021 | Kapital ↗ |
| 29.5.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889213442/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-10-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Hansali Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Hansali Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hansali Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 5,2 % av driftsinntektene — 19,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 93,6 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | 87,0 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 86,4 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 31,81 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,0 % | 5,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 5,2 % | 24,5 % |
| Avskrivninger | 1,1 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889213442/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889213442/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889213442",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2869,
"revenue": { "value": 12771470, "percentile": 0.8713 },
"operating_margin": { "value": 0.9365, "percentile": 0.9896 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889213442" })Spør AI-assistenten
Er Hansali Holding AS blant de største selskapene innen fiske og fangst i sjø?
Hvor solid er Hansali Holding AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Hansali Holding AS på i bransjen?
Investeringer
HANSALI HOLDING AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Cubera Impact 2022 Invest AS | Oslo | 1.3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest I AS | Oslo | 1.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Secondary 2023 Invest AS | Oslo | 0.7 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Private Equity 2024 Invest AS | Oslo | 0.6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Private Equity 2021 Invest AS | Oslo | 0.4 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest AS | Oslo | 0.3 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIGodt å vite om Hansali Holding AS
Hvor stor er bransjen Hansali Holding AS tilhører?
Hansali Holding AS er ett av 193 selskaper innen fiske og fangst i sjø i Austevoll, og ett av 7 726 på landsbasis.
Hvor lenge har Hansali Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Hansali Holding AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 68 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Hansali Holding AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for fiske og fangst i sjø er en driftsmargin på 13,1 %. Hansali Holding AS lå på 93,6 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Hansali Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Hansali Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er største aksjonær i Hansali Holding AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Hans Magnus Drønen største eier i Hansali Holding AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Hansali Holding AS for i 2025?
Hansali Holding AS hadde i 2025 en omsetning på 12,77 mill kr og et overskudd på 11,11 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Hansali Holding AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Hansali Holding AS en egenkapital på 139,65 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 86,4 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.