St Holding Hamresanden AS
- Omsetning
- 0
- 2025
- Resultat
- 2,6 mill
- 7 års regnskap
Om St Holding Hamresanden AS
St Holding Hamresanden AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kristiansand, Agder. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Svein Helge Torsteinson er styrets leder. I 2025 hadde St Holding Hamresanden AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et overskudd på 2,61 mill kr. Egenkapitalen var 16,14 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Svein Helge Torsteinson med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 871 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kristiansand, og ett av 76 523 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Forvaltning, investering i aksjer, verdipapirer og prosjekter, kjøp og utvikling av fast eiendom, herunder salg og utleie av fast eiendom, samt alt hva hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål. Selskapet kan også drive vanlig handel.
API og MCPGET /company/889175982
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"name": "ST HOLDING HAMRESANDEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KRISTIANSAND", "county": "AGDER", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Når ble St Holding Hamresanden AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Kristiansand holder St Holding Hamresanden AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er St Holding Hamresanden AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 kr | −26 540 kr | 2,61 mill kr | 30,96 mill kr | 16,14 mill kr | 14,82 mill kr |
| 2024 | 0 kr | −31 168 kr | −377 850 kr | 24,24 mill kr | 16,32 mill kr | 7,92 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −30 136 kr | 3,40 mill kr | 24,89 mill kr | 17,19 mill kr | 7,70 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −106 858 kr | 15,77 mill kr | 24,39 mill kr | 16,79 mill kr | 7,60 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −16 949 kr | 255 433 kr | 13,00 mill kr | 5,02 mill kr | 7,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIFor 2025 ble det meste av årsresultatet avsatt til utbytte.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 16 mill kr (48 % av balansen)
API og MCPGET /company/889175982/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -26540, "net_profit": 2610424, "equity": 16138888, … },
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -31168, "net_profit": -377850, "equity": 16316850, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til St Holding Hamresanden AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for St Holding Hamresanden AS per år.
Hvordan har omsetningen til St Holding Hamresanden AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 02.02.2006Regnskapsfører
1Sist endret 11.01.2011Revisor
1Sist endret 03.08.2026API og MCPGET /company/889175982/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for St Holding Hamresanden AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har St Holding Hamresanden AS?
List alle roller i St Holding Hamresanden AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Svein Helge Torsteinson | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889175982/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Hvem eier St Holding Hamresanden AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har St Holding Hamresanden AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av St Holding Hamresanden AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/889175982/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"chain": [
{ "org_no": "889175982", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har St Holding Hamresanden AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 3.8.2026 | Revisor ↗ |
| 30.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.12.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889175982/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-03", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-06-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Når ble St Holding Hamresanden AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte St Holding Hamresanden AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for St Holding Hamresanden AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AGDER REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 52,1 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 1,76 |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,2 % | 5,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889175982/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889175982/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889175982",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0017 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889175982" })Spør AI-assistenten
Er St Holding Hamresanden AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er St Holding Hamresanden AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvor ligger St Holding Hamresanden AS blant de 64528 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Investeringer
ST HOLDING HAMRESANDEN AS eier aksjer i 6 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| St Eiendom Hamresanden AS | Kristiansand | 100,0 % | 2015 | 2025 | Slettet |
| Cubera Private Equity 2024 Invest AS | Oslo | 0,6 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Cubera Impact 2022 Invest AS | Oslo | 0,5 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Esg Nordic 2022 Invest I AS | Oslo | 0,4 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Global Infrastruktur I AS | Oslo | 0,1 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Swiss Life Ref Nordic 2020 Invest AS | Oslo | 0,1 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Kristiansand
1 000+ til i Kristiansand →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om St Holding Hamresanden AS
Hvor stor er bransjen St Holding Hamresanden AS tilhører?
St Holding Hamresanden AS er ett av 1 871 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Kristiansand, og ett av 76 523 på landsbasis.
Hvor lenge har St Holding Hamresanden AS eksistert sammenlignet med bransjen?
St Holding Hamresanden AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har St Holding Hamresanden AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for St Holding Hamresanden AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører St Holding Hamresanden AS?
St Holding Hamresanden AS er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom (næringskode 68.200).
Hvem er største aksjonær i St Holding Hamresanden AS?
Største aksjonær i St Holding Hamresanden AS er Svein Helge Torsteinson med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte St Holding Hamresanden AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var 16,14 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har St Holding Hamresanden AS?
Den registrerte aksjekapitalen i St Holding Hamresanden AS er 100 000 kr (100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor solid er økonomien i St Holding Hamresanden AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har St Holding Hamresanden AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Agder
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.