S.torv 8 AS
- Omsetning
- 2,1 mill
- +2,1 %
- Resultat
- −418 346
- 7 års regnskap
Om S.torv 8 AS
S.torv 8 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Utleie av egen eller leid fast eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Knut Solberg er styrets leder. I 2025 hadde S.torv 8 AS en omsetning på 2,05 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 418 346 kr. Egenkapitalen var −371 094 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Murudalen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 575 innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ringerike, og ett av 76 522 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (84 %).
Aktivitet og formål
Engasjement i andre virksomheter, eie og drive fast eiendom samt salg av tjenester innenfor anleggsvirksomhet.
API og MCPGET /company/889122722
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"name": "S.TORV 8 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.200",
"nace_desc": "Utleie av egen eller leid fast eiendom",
"employees": null,
"address": { "municipality": "RINGERIKE", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Er S.torv 8 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver S.torv 8 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over S.torv 8 AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,1 % fra 2024 · +22,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,05 mill kr | 527 142 kr | −418 346 kr | 19,58 mill kr | −371 094 kr | 19,95 mill kr |
| 2024 | 2,01 mill kr | 538 022 kr | −448 658 kr | 18,86 mill kr | −792 735 kr | 19,65 mill kr |
| 2023 | 1,75 mill kr | 306 700 kr | −527 065 kr | 16,83 mill kr | −1,05 mill kr | 17,88 mill kr |
| 2022 | 1,82 mill kr | 654 068 kr | −187 371 kr | 15,59 mill kr | −7,35 mill kr | 22,95 mill kr |
| 2021 | 1,68 mill kr | 557 102 kr | −9 156 kr | 16,05 mill kr | −7,17 mill kr | 23,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at avskrivninger er den største kostnadsposten, med om lag 37 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 3,1 mill kr (16 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,1 mill kr (11 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 80 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 100 000 kr
API og MCPGET /company/889122722/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2051937,
"operating_profit": 527142,
"net_profit": -418346,
"equity": -371094,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2010617,
"operating_profit": 538022,
"net_profit": -448658,
"equity": -792735,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til S.torv 8 AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til S.torv 8 AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til S.torv 8 AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 30.08.2023Regnskapsfører
1Sist endret 03.11.2026Revisor
1Sist endret 19.09.2025API og MCPGET /company/889122722/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
List alle roller i S.torv 8 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i S.torv 8 AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer S.torv 8 AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Murudalen AS100 %
- Narve Narumhadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Murudalen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 670 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889122722/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "MURUDALEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har S.torv 8 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier S.torv 8 AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av S.torv 8 AS eier Murudalen AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Murudalen AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/889122722/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"chain": [
{ "org_no": "847668202", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "889122722", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som S.torv 8 AS?
Hvem eier S.torv 8 AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| S Torv 8 AS | BEDR | Utleie av egen eller leid fast eiendom | Ringerike | − |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2025 | Revisor ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.11.2023 | Kapital ↗ |
| 20.11.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 30.8.2023 | Styre ↗ |
| 30.8.2023 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889122722/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-09-19", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Når leverte S.torv 8 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i S.torv 8 AS sist endret?
Har S.torv 8 AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+ECIT SERVICES AS(Regnskapsfører)−ECIT VEIBY AKONTO AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 37,5 % av driftsinntektene — 22,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,7 % | 42,3 % |
| Resultatmargin | -20,4 % | 17,1 % |
| Egenkapitalandel | -1,9 % | 37,0 % |
| Likviditetsgrad | 7,11 | 1,76 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,1 % | +2,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 4,9 % | 8,0 % |
| Annen driftskostnad | 31,9 % | 19,2 % |
| Avskrivninger | 37,5 % | 14,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889122722/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889122722/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889122722",
"nace_code": "68.200",
"industry_count": 64528,
"revenue": { "value": 2051937, "percentile": 0.7421 },
"operating_margin": { "value": 0.2569, "percentile": 0.3622 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889122722" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til S.torv 8 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er S.torv 8 AS blant de største selskapene innen utleie av egen eller leid fast eiendom?
Hvor solid er S.torv 8 AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Ringerike
1 000+ til i Ringerike →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om S.torv 8 AS
Hvor stor er bransjen S.torv 8 AS tilhører?
S.torv 8 AS er ett av 575 selskaper innen utleie av egen eller leid fast eiendom i Ringerike, og ett av 76 522 på landsbasis.
Hvor lenge har S.torv 8 AS eksistert sammenlignet med bransjen?
S.torv 8 AS ble etablert i 2005 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har S.torv 8 AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for S.torv 8 AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har S.torv 8 AS?
Organisasjonsformen til S.torv 8 AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i S.torv 8 AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Murudalen AS største eier i S.torv 8 AS med 100 % av aksjene.
Hvem er morselskapet til S.torv 8 AS?
Selskapet er datterselskap av Murudalen AS (100 % eierandel).
Hva omsatte S.torv 8 AS for i 2025?
S.torv 8 AS hadde i 2025 en omsetning på 2,05 mill kr og et underskudd på 418 346 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har S.torv 8 AS?
Ved utgangen av 2025 hadde S.torv 8 AS en egenkapital på −371 094 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −1,9 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.