Jarle Haug Holding AS
- Omsetning
- 682 900
- +2,2 %
- Resultat
- −229 215
- 7 års regnskap
Om Jarle Haug Holding AS
Jarle Haug Holding AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Rørleggerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Jarle Haug er styrets leder. I 2025 hadde Jarle Haug Holding AS en omsetning på 682 900 kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 229 215 kr. Egenkapitalen var 2,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Jarle Haug med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 143 innen rørleggerarbeid i Trondheim, og ett av 4 976 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Drift og utvikling av fast eiendom. Delta i andre selskap
Formål
Eie aksjer i andre selskap. Eie, drive og utvikle fast eiendom
API og MCPGET /company/889078162
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"name": "JARLE HAUG HOLDING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.221",
"nace_desc": "Rørleggerarbeid",
"employees": null,
"address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Jarle Haug Holding AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Jarle Haug Holding AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Jarle Haug Holding AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,2 % fra 2024 · +9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 682 900 kr | 7 686 kr | −229 215 kr | 6,68 mill kr | 2,78 mill kr | 3,90 mill kr |
| 2024 | 668 250 kr | 165 694 kr | −37 399 kr | 7,72 mill kr | 3,01 mill kr | 4,72 mill kr |
| 2023 | 639 650 kr | 175 917 kr | 36 642 kr | 7,17 mill kr | 3,04 mill kr | 4,13 mill kr |
| 2022 | 649 300 kr | 267 066 kr | 386 190 kr | 6,84 mill kr | 3,01 mill kr | 3,83 mill kr |
| 2021 | 626 228 kr | 126 510 kr | 52 125 kr | 6,69 mill kr | 2,62 mill kr | 4,07 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 550 000 kr (8 % av balansen)
API og MCPGET /company/889078162/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 682900, "operating_profit": 7686, "net_profit": -229215, "equity": 2778225, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 668250,
"operating_profit": 165694,
"net_profit": -37399,
"equity": 3007440,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Jarle Haug Holding AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Jarle Haug Holding AS per år.
Hvordan har omsetningen til Jarle Haug Holding AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 23.01.2006Regnskapsfører
1Sist endret 02.01.2020API og MCPGET /company/889078162/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Jarle Haug Holding AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Jarle Haug Holding AS?
List alle roller i Jarle Haug Holding AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jarle Haug | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 197 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/889078162/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Jarle Haug Holding AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Jarle Haug Holding AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Jarle Haug Holding AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/889078162/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"chain": [
{ "org_no": "889078162", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Jarle Haug Holding AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Jarle Haug Holding AS | BEDR | Rørleggerarbeid | Trondheim | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.1.2020 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 2.1.2020 | Revisor ↗ |
| 6.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/889078162/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Når ble Jarle Haug Holding AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Jarle Haug Holding AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Jarle Haug Holding AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:43.220 VVS-arbeid→43.221 Rørleggerarbeid
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 41,6 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | 0,63 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,40 | 1,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | -8,3 % | 15,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/889078162/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/889078162/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "889078162",
"nace_code": "43.221",
"industry_count": 3307,
"revenue": { "value": 682900, "percentile": 0.2886 },
"operating_margin": { "value": 0.0113, "percentile": 0.3448 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "889078162" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Jarle Haug Holding AS blant de 3307 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Jarle Haug Holding AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Jarle Haug Holding AS blant de største selskapene innen rørleggerarbeid?
Investeringer
JARLE HAUG HOLDING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Rørleggermester Jarle Haug AS | Trondheim | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Jarle Haug Holding AS
Hvor stor er bransjen Jarle Haug Holding AS tilhører?
Jarle Haug Holding AS er ett av 143 selskaper innen rørleggerarbeid i Trondheim, og ett av 4 976 på landsbasis.
Hvor lenge har Jarle Haug Holding AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Jarle Haug Holding AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Hvilken status har Jarle Haug Holding AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Jarle Haug Holding AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem er styreleder i Jarle Haug Holding AS?
Styrets leder i Jarle Haug Holding AS er Jarle Haug.
Hvem eier Jarle Haug Holding AS?
Jarle Haug Holding AS eies i hovedsak av Jarle Haug (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Jarle Haug Holding AS med overskudd?
I 2025 omsatte Jarle Haug Holding AS for 682 900 kr, opp 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 229 215 kr.
Hvor stor aksjekapital har Jarle Haug Holding AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Jarle Haug Holding AS er 197 000 kr (197 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor holder Jarle Haug Holding AS til?
Jarle Haug Holding AS holder til i Mulberga 26, 7074, SPONGDAL, i Trondheim kommune i Trøndelag.
Hvilket org.nr har Jarle Haug Holding AS?
Jarle Haug Holding AS har organisasjonsnummer 889 078 162. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Hvilken regnskapsfører bruker Jarle Haug Holding AS?
I Enhetsregisteret er Jarle Haug Holding AS registrert med regnskapsfører Pergus AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.