Ma-Si AS
- Omsetning
- 1,9 mill
- −14 %
- Resultat
- 666 046
- −31,1 %
Om Ma-Si AS
Ma-Si AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Roger Gildseth er styrets leder. I 2025 hadde Ma-Si AS en omsetning på 1,94 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 666 046 kr. Egenkapitalen var 19,72 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Roger Gildseth med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 506 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Asker, og ett av 18 742 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Rådgiving, investering i aksjer og andre verdipapirer, kjøp og salg av biler, samt hva hermed står i forbindelse.
API og MCPGET /company/888996362
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"name": "MA-SI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.129",
"nace_desc": "Annen teknisk konsulentvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Er Ma-Si AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Ma-Si AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ma-Si AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −14 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,94 mill kr | −278 297 kr | 666 046 kr | 19,91 mill kr | 19,72 mill kr | 198 100 kr |
| 2024 | 2,25 mill kr | 220 493 kr | 966 097 kr | 19,55 mill kr | 19,05 mill kr | 498 903 kr |
| 2023 | 1,81 mill kr | 784 574 kr | 3,36 mill kr | 23,11 mill kr | 22,84 mill kr | 273 881 kr |
| 2022 | 0 kr | −589 108 kr | −10,93 mill kr | 20,74 mill kr | 19,48 mill kr | 1,26 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −1,30 mill kr | 399 975 kr | 31,96 mill kr | 31,86 mill kr | 94 389 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 86 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,7 mill kr (29 % av balansen)
API og MCPGET /company/888996362/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 1935647,
"operating_profit": -278297,
"net_profit": 666046,
"equity": 19716546,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2250638,
"operating_profit": 220493,
"net_profit": 966097,
"equity": 19050500,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ma-Si AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ma-Si AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ma-Si AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Styre
2Sist endret 06.12.2005Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2013Revisor
1Sist endret 21.12.2006API og MCPGET /company/888996362/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Ma-Si AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Ma-Si AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Ma-Si AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Roger Gildseth | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 15 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/888996362/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ma-Si AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Ma-Si AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Datterselskaper av Ma-Si AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/888996362/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"chain": [
{ "org_no": "888996362", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Ma-Si AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ma-Si AS | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Asker | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 31.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.12.2024 | Kapital ↗ |
| 12.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/888996362/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ma-Si AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ma-Si AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ma-Si AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Immateriell rettighetVaremerke:The consumer's wingman(Under behandling)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,0 % | 54,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,27 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,4 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -14,0 % | +2,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/888996362/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888996362/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888996362",
"nace_code": "71.129",
"industry_count": 9234,
"revenue": { "value": 1935647, "percentile": 0.7125 },
"operating_margin": { "value": -0.1438, "percentile": 0.2216 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "888996362" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Ma-Si AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ma-Si AS på i bransjen?
Hvor ligger Ma-Si AS blant de 9234 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Ma-Si AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Purchase Vault ↗ | 202607629 | − | Under behandling | − |
| (uten tittel) ↗ | 202607628 | − | Under behandling | − |
| The consumer's wingman ↗ | 202607630 | − | Under behandling | − |
| PurchaseVault ↗ | 202607627 | − | Under behandling | − |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
MA-SI AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vende Invest AS | Asker | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Vende AS | Asker | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ma-Si AS
Hvor stor er bransjen Ma-Si AS tilhører?
Ma-Si AS er ett av 506 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Asker, og ett av 18 742 på landsbasis.
Hvor lenge har Ma-Si AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ma-Si AS ble etablert i 2005 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Er Ma-Si AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ma-Si AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Ma-Si AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Ma-Si AS?
Største aksjonær i Ma-Si AS er Roger Gildseth med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ma-Si AS med overskudd?
I 2025 omsatte Ma-Si AS for 1,94 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 666 046 kr.
Hvor stor aksjekapital har Ma-Si AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Ma-Si AS er 45 300 kr (15 100 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Ma-Si AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2023. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Ma-Si AS?
I Enhetsregisteret er Ma-Si AS registrert med regnskapsfører Soliditet AS og revisor Halfdan Nitter AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.