- Omsetning
- 4,5 mill
- +1 128,5 %
- Resultat
- 3,6 mill
- +8 714,1 %
Om Norlense Beredskap AS
Norlense Beredskap AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Hadsel, Nordland. Selskapet er registrert i bransjen Annen undervisning ellers. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Bjarte Røyrvik er styrets leder. I 2025 hadde Norlense Beredskap AS en omsetning på 4,51 mill kr, en økning på 1129 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,60 mill kr. Egenkapitalen var −1,53 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Norlense AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 20 innen annen undervisning ellers i Hadsel, og ett av 14 715 i Norge. Det er eldre enn 89 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Drive praktisk og teoretisk opplæring i bruk av oljevernutstyr, rådgivnings og kurs/seminarvirksomhet. Lagring og vedlikehold av oljevernutstyr, være beredskapsstyrke innen norsk oljevernberedskap, samt beredskapsgruppe for utrykning til internasjonale akuttuhell. Testing og utvikling av nytt oljevernutstyr, reingjøring og reparasjon av utstyr.
API og MCPGET /company/887391092
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"name": "NORLENSE BEREDSKAP AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "85.597",
"nace_desc": "Annen undervisning ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HADSEL", "county": "NORDLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Når ble Norlense Beredskap AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Hadsel holder Norlense Beredskap AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Norlense Beredskap AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 128,5 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,51 mill kr | 1,82 mill kr | 3,60 mill kr | 6,75 mill kr | −1,53 mill kr | 8,29 mill kr |
| 2024 | 366 866 kr | 39 765 kr | 40 868 kr | 734 357 kr | −5,14 mill kr | 5,87 mill kr |
| 2023 | 0 kr | −1 980 kr | −23 968 kr | 63 407 kr | −5,18 mill kr | 5,24 mill kr |
| 2022 | 0 kr | −2 225 kr | −2 095 kr | 65 194 kr | −5,15 mill kr | 5,22 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −2 360 kr | −2 319 kr | 67 289 kr | −5,15 mill kr | 5,22 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 18 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 3,6 mill kr (53 % av balansen)
API og MCPGET /company/887391092/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4507001,
"operating_profit": 1822333,
"net_profit": 3602130,
"equity": -1532941,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 366866, "operating_profit": 39765, "net_profit": 40868, "equity": -5135071, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Norlense Beredskap AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Norlense Beredskap AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Norlense Beredskap AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 17.09.2022API og MCPGET /company/887391092/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Norlense Beredskap AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Norlense Beredskap AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Norlense AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 4 500 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/887391092/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NORLENSE AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norlense Beredskap AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Norlense Beredskap AS eier Norlense AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Norlense Beredskap AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Norlense AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/887391092/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"chain": [
{ "org_no": "915698573", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "967052469", "owner_pct": 62.2, … },
{ "org_no": "887391092", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Norlense Beredskap AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Norlense Beredskap AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Norlense Beredskap AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Norlense Beredskap AS | BEDR | Annen undervisning ellers | Hadsel | − |
Kunngjøringer56
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.11.2022 | Daglig leder ↗ |
| 17.9.2022 | Styre ↗ |
| 31.8.2022 | Styre ↗ |
| 31.8.2022 | Daglig leder ↗ |
| 25.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/887391092/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Når leverte Norlense Beredskap AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Norlense Beredskap AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Norlense Beredskap AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 49,8 % av driftsinntektene — 24,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 40,4 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 79,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | -22,7 % | 50,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,25 | 1,64 |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 2,4 % | 13,8 % |
| Annen driftskostnad | 49,8 % | 25,6 % |
| Avskrivninger | 7,3 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/887391092/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887391092/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887391092",
"nace_code": "85.597",
"industry_count": 2519,
"revenue": { "value": 4507001, "percentile": 0.8963 },
"operating_margin": { "value": 0.4043, "percentile": 0.8207 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "887391092" })Spør AI-assistenten
Er Norlense Beredskap AS blant de største selskapene innen annen undervisning ellers?
Hvor solid er Norlense Beredskap AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Norlense Beredskap AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Norlense Beredskap AS
Hvor stor er bransjen Norlense Beredskap AS tilhører?
Norlense Beredskap AS er ett av 20 selskaper innen annen undervisning ellers i Hadsel, og ett av 14 715 på landsbasis.
Hvor lenge har Norlense Beredskap AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Norlense Beredskap AS ble etablert i 2004 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 89 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Norlense Beredskap AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for annen undervisning ellers er en driftsmargin på 3,6 %. Norlense Beredskap AS lå på 40,4 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Norlense Beredskap AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Norlense Beredskap AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Norlense Beredskap AS?
Største aksjonær i Norlense Beredskap AS er Norlense AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Norlense Beredskap AS for i 2025?
I 2025 omsatte Norlense Beredskap AS for 4,51 mill kr, opp 1129 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 3,60 mill kr.
Hvor lønnsom er driften i Norlense Beredskap AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,82 mill kr (driftsmargin 40,4 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hva er nettsiden til Norlense Beredskap AS?
Registrert nettside for Norlense Beredskap AS er www.norlense.no. Opplysningene er selskapets egne registreringer i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Nordland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.