- Omsetning
- 3,5 mill
- +5,2 %
- Resultat
- 21 630
- −87,7 %
Om Måleteknikk AS
Måleteknikk AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Gol, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Per Christian Hegle er daglig leder, og Per Christian Hegle er styreleder. I 2025 hadde Måleteknikk AS en omsetning på 3,52 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 21 630 kr. Egenkapitalen var 189 509 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Christian Hegle med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers i Gol, og ett av 3 316 i Norge. Det er eldre enn 72 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (73 %).
Aktivitet og formål
Import, agentur og agenturvirksomhet med utstyr for måling og overvåking av væsker og gasser, samt produkter som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/887185212
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"name": "MÅLETEKNIKK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.640",
"nace_desc": "Engroshandel med maskiner og utstyr ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "GOL", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Måleteknikk AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Måleteknikk AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Gol holder Måleteknikk AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,2 % fra 2024 · −25 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,52 mill kr | 72 440 kr | 21 630 kr | 875 657 kr | 189 509 kr | 686 148 kr |
| 2024 | 3,35 mill kr | 266 730 kr | 175 668 kr | 1,32 mill kr | 317 879 kr | 998 489 kr |
| 2023 | 3,95 mill kr | 485 614 kr | 339 265 kr | 1,06 mill kr | 142 210 kr | 918 774 kr |
| 2022 | 5,39 mill kr | 694 788 kr | 528 040 kr | 1,58 mill kr | 102 946 kr | 1,48 mill kr |
| 2021 | 4,70 mill kr | 552 178 kr | 407 907 kr | 1,16 mill kr | 654 906 kr | 509 666 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 60 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 85 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/887185212/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 3524190, "operating_profit": 72440, "net_profit": 21630, "equity": 189509, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 3349681,
"operating_profit": 266730,
"net_profit": 175668,
"equity": 317879,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Måleteknikk AS per år.
Hvordan har omsetningen til Måleteknikk AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Måleteknikk AS i 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.08.2004Styre
2Sist endret 17.11.2007Regnskapsfører
1Sist endret 10.10.2011API og MCPGET /company/887185212/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Måleteknikk AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Måleteknikk AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Måleteknikk AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Christian Hegle | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/887185212/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Måleteknikk AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Måleteknikk AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Måleteknikk AS | BEDR | Engroshandel med maskiner og utstyr ellers | Gol | − |
Kunngjøringer31
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.4.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.2.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/887185212/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-03-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Måleteknikk AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Måleteknikk AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Måleteknikk AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 28,5 % av driftsinntektene — 9,5 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 4,0 % |
| Egenkapitalandel | 21,6 % | 43,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 1,77 |
| Gjeldsgrad | 3,62 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | 14,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,2 % | +2,6 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 60,0 % | 60,7 % |
| Lønnskostnad | 28,5 % | 19,0 % |
| Annen driftskostnad | 9,4 % | 12,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/887185212/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/887185212/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "887185212",
"nace_code": "46.640",
"industry_count": 2409,
"revenue": { "value": 3524190, "percentile": 0.5186 },
"operating_margin": { "value": 0.0206, "percentile": 0.3685 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "887185212" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Måleteknikk AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Måleteknikk AS blant de største selskapene innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers?
Hvor solid er Måleteknikk AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
MÅLETEKNIKK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Flow Support AS | Eidsvoll | 10,0 % | 2015 | 2019 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Gol
1 000+ til i Gol →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Måleteknikk AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Måleteknikk AS?
Det er registrert 3 316 selskaper i Norge innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, hvorav 3 i Gol.
Er Måleteknikk AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 72 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 37 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Måleteknikk AS et aktivt selskap?
Måleteknikk AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Måleteknikk AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er daglig leder i Måleteknikk AS?
Daglig leder i Måleteknikk AS er Per Christian Hegle, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Måleteknikk AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Per Christian Hegle største eier i Måleteknikk AS med 100 % av aksjene.
Hva er omsetningen til Måleteknikk AS?
Måleteknikk AS hadde i 2025 en omsetning på 3,52 mill kr og et overskudd på 21 630 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er driftsresultatet til Måleteknikk AS?
I 2025 hadde Måleteknikk AS et driftsresultat på 72 440 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 2,1 %.
Hva er aksjekapitalen i Måleteknikk AS?
Måleteknikk AS har en registrert aksjekapital på 100 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Er Måleteknikk AS registrert i MVA-registeret?
Måleteknikk AS er registrert i MVA-registeret (siden 2004) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.