Simostranda Stav Og Laft AS
- Omsetning
- 5,5 mill
- −17 %
- Resultat
- −167 935
- −123,6 %
Om Simostranda Stav Og Laft AS
Simostranda Stav Og Laft AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Modum, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2004 og har vært i drift i 22 år. Einar Holm er styrets leder. I 2025 hadde Simostranda Stav Og Laft AS en omsetning på 5,46 mill kr, en nedgang på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 167 935 kr. Egenkapitalen var 4,73 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Einar Holm med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 109 innen oppføring av bygninger i Modum, og ett av 24 637 i Norge. Det er eldre enn 84 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet og formål
Å produsere og selge laftehytter, laftehus og andre beslektede produkter, samt utføre arbeidsoppdrag i forbindelse med oppføring og vedlikehold av hytter og hus.
API og MCPGET /company/886497512
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"name": "SIMOSTRANDA STAV OG LAFT AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MODUM", "county": "BUSKERUD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Hva driver Simostranda Stav Og Laft AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Simostranda Stav Og Laft AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Simostranda Stav Og Laft AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −17 % fra 2024 · +21,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,46 mill kr | −173 160 kr | −167 935 kr | 6,28 mill kr | 4,73 mill kr | 1,55 mill kr |
| 2024 | 6,58 mill kr | 914 177 kr | 710 663 kr | 6,64 mill kr | 4,89 mill kr | 1,75 mill kr |
| 2023 | 6,28 mill kr | 453 929 kr | 439 987 kr | 5,83 mill kr | 4,18 mill kr | 1,65 mill kr |
| 2022 | 5,55 mill kr | −488 308 kr | −490 448 kr | 5,32 mill kr | 3,74 mill kr | 1,58 mill kr |
| 2021 | 4,51 mill kr | 697 745 kr | 520 583 kr | 5,98 mill kr | 4,23 mill kr | 1,74 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 31 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/886497512/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5457872,
"operating_profit": -173160,
"net_profit": -167935,
"equity": 4725582,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6575781,
"operating_profit": 914177,
"net_profit": 710663,
"equity": 4893517,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Simostranda Stav Og Laft AS per år.
Hvordan har omsetningen til Simostranda Stav Og Laft AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Simostranda Stav Og Laft AS i 2025?
Roller og styre4
Styre
3Sist endret 04.02.2004Regnskapsfører
1Sist endret 04.02.2004API og MCPGET /company/886497512/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Simostranda Stav Og Laft AS?
List alle roller i Simostranda Stav Og Laft AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Simostranda Stav Og Laft AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Einar Holm | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
| Sveinung Bergan | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 500 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/886497512/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Er Simostranda Stav Og Laft AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Simostranda Stav Og Laft AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Simostranda Stav Og Laft AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Simostranda Stav Og Laft AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Modum | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.10.2023 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 24.10.2023 | Revisor ↗ |
| 9.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/886497512/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Simostranda Stav Og Laft AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Simostranda Stav Og Laft AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Simostranda Stav Og Laft AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,2 % av driftsinntektene — 31,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -3,2 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | -3,1 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 75,3 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 2,87 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | -3,6 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -17,0 % | +1,5 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 24,3 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 65,2 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 11,8 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 1,8 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/886497512/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/886497512/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "886497512",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 5457872, "percentile": 0.7037 },
"operating_margin": { "value": -0.0317, "percentile": 0.2614 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "886497512" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Simostranda Stav Og Laft AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Simostranda Stav Og Laft AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Simostranda Stav Og Laft AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså i Modum
1 000+ til i Modum →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Simostranda Stav Og Laft AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Simostranda Stav Og Laft AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 109 i Modum.
Er Simostranda Stav Og Laft AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2004, som er lenger enn 84 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 293 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Simostranda Stav Og Laft AS et aktivt selskap?
Simostranda Stav Og Laft AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilke eiere står bak Simostranda Stav Og Laft AS?
Simostranda Stav Og Laft AS eies i hovedsak av Einar Holm (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Simostranda Stav Og Laft AS?
I 2025 omsatte Simostranda Stav Og Laft AS for 5,46 mill kr, ned 17 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 167 935 kr.
Hva er driftsresultatet til Simostranda Stav Og Laft AS?
I 2025 hadde Simostranda Stav Og Laft AS et driftsresultat på −173 160 kr, som tilsvarer en driftsmargin på −3,2 %.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Simostranda Stav Og Laft AS?
Simostranda Stav Og Laft AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Simostranda Stav Og Laft AS registrert i MVA-registeret?
Simostranda Stav Og Laft AS er registrert i MVA-registeret (siden 2004) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.