Tannlegene Masdal AS
- Omsetning
- 6,7 mill
- −3,2 %
- Resultat
- 2,7 mill
- −2,8 %
- Ansatte
- 5
Om Tannlegene Masdal AS
Tannlegene Masdal AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Tannlegetjenester. Virksomheten ble stiftet i 2002 og har vært i drift i 24 år. Kari Kjørnæs Masdal er daglig leder, og Jostein Masdal er styreleder. Selskapet er ett av 7 innen tannlegetjenester i Nord-Aurdal, og ett av 5 990 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Tannlegevirksomhet.
Formål
Drive tannlegevirksomhet, og hva dermed står i forbindelse - herunder også investeringer og deltagelse i selskap med samme formål.
AI-sammendrag
En driftsmargin og egenkapitalandel i topp 25% av bransjen — med 11 av 13 mill. kr i eiendeler finansiert uten gjeld — vitner om en usedvanlig solid privatpraksis for sin størrelse. Familieprofilen med Jostein Masdal som største aksjonær og Kari Kjørnæs Masdal som daglig leder gir stabil kontinuitet, men konsentrerer også risikoen rundt nøkkelpersoner i et lite team på fem ansatte. Den beskjedne omsetningsnedgangen på 3% er lite bekymringsfullt gitt det sterke resultatet på 3 mill. kr og praksisens solide forankring i Valdres-regionen.
API og MCPGET /company/884604982
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"name": "TANNLEGENE MASDAL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.230",
"nace_desc": "Tannlegetjenester",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tannlegene Masdal AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tannlegene Masdal AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tannlegene Masdal AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,2 % fra 2024 · +4,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,75 mill kr | 2,97 mill kr | 2,67 mill kr | 13,01 mill kr | 10,90 mill kr | 2,11 mill kr |
| 2024 | 6,97 mill kr | 3,12 mill kr | 2,75 mill kr | 11,98 mill kr | 9,83 mill kr | 2,15 mill kr |
| 2023 | 6,77 mill kr | 3,13 mill kr | 2,67 mill kr | 10,51 mill kr | 8,38 mill kr | 2,13 mill kr |
| 2022 | 6,43 mill kr | 2,92 mill kr | 2,32 mill kr | 9,05 mill kr | 7,01 mill kr | 2,04 mill kr |
| 2021 | 6,47 mill kr | 2,86 mill kr | 2,24 mill kr | 7,71 mill kr | 5,69 mill kr | 2,02 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende en mindre del av årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/884604982/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6747183,
"operating_profit": 2972882,
"net_profit": 2668309,
"equity": 10896142,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6968346,
"operating_profit": 3116444,
"net_profit": 2746184,
"equity": 9827834,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tannlegene Masdal AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tannlegene Masdal AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tannlegene Masdal AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 29.06.2002Styre
3Sist endret 12.07.2011Regnskapsfører
1Sist endret 21.12.2023API og MCPGET /company/884604982/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Tannlegene Masdal AS?
Hvem er regnskapsfører for Tannlegene Masdal AS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Tannlegene Masdal AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Jostein Masdal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
| Kari Kjørnæs Masdal | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 15 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/884604982/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Tannlegene Masdal AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Tannlegene Masdal AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Tannlegene Masdal AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tannlegene Masdal AS | BEDR | Tannlegetjenester | Nord-Aurdal | 5 |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.4.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 23.4.2026 | Revisor ↗ |
| 17.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2022 | Revisor ↗ |
| 2.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/884604982/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tannlegene Masdal AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tannlegene Masdal AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tannlegene Masdal AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−UNIC REVISJON AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 7,4 % av driftsinntektene — 9,2 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 44,1 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 39,5 % | 11,1 % |
| Egenkapitalandel | 83,8 % | 49,8 % |
| Likviditetsgrad | 6,01 | 1,75 |
| Gjeldsgrad | 0,19 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,5 % | 28,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,2 % | +3,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,35 mill kr | 1,39 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 7,4 % | 16,6 % |
| Lønnskostnad | 31,5 % | 36,0 % |
| Annen driftskostnad | 15,4 % | 20,8 % |
| Avskrivninger | 1,7 % | 1,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/884604982/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/884604982/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "884604982",
"nace_code": "86.230",
"industry_count": 2223,
"revenue": { "value": 6747183, "percentile": 0.7842 },
"operating_margin": { "value": 0.4406, "percentile": 0.8971 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "884604982" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Tannlegene Masdal AS på i bransjen?
Hvor ligger Tannlegene Masdal AS blant de 2223 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tannlegene Masdal AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
TANNLEGENE MASDAL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Telenor ASA | Bærum | 0,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tannlegene Masdal AS
Hvor stor er bransjen Tannlegene Masdal AS tilhører?
Tannlegene Masdal AS er ett av 7 selskaper innen tannlegetjenester i Nord-Aurdal, og ett av 5 990 på landsbasis.
Hvor lenge har Tannlegene Masdal AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tannlegene Masdal AS ble etablert i 2002 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Tannlegene Masdal AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for tannlegetjenester er en driftsmargin på 12,1 %. Tannlegene Masdal AS lå på 44,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Tannlegene Masdal AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tannlegene Masdal AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Tannlegene Masdal AS?
Kari Kjørnæs Masdal er registrert som daglig leder i Tannlegene Masdal AS.
Hvem er styreleder i Tannlegene Masdal AS?
Styrets leder i Tannlegene Masdal AS er Jostein Masdal. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Tannlegene Masdal AS?
Tannlegene Masdal AS eies i hovedsak av Jostein Masdal (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Tannlegene Masdal AS for i 2025?
Tannlegene Masdal AS hadde i 2025 en omsetning på 6,75 mill kr og et overskudd på 2,67 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor holder Tannlegene Masdal AS til?
Tannlegene Masdal AS holder til i Tveitavegen 4, 2900, FAGERNES, i Nord-Aurdal kommune i Innlandet.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.