De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS
- Omsetning
- 13,0 mill
- −10,4 %
- Resultat
- 6,7 mill
- −3,5 %
Om De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS
De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS er registrert som ansvarlig selskap med solidarisk ansvar med forretningsadresse i Nittedal, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Destillering, rektifisering og blanding av sprit. Virksomheten ble stiftet i 2000 og har vært i drift i 26 år. Holger Edvard Gramstad er daglig leder. I 2025 hadde De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS en omsetning på 13,02 mill kr, en nedgang på 10 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 6,72 mill kr. Egenkapitalen var 57,86 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 7 innen destillering, rektifisering og blanding av sprit i Nittedal, og ett av 62 i Norge. Det er eldre enn 90 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Produksjon og salg av destillerte alkoholholdige drikkevarer og virksomhet som har naturlig tilknytning til dette.
API og MCPGET /company/881995832
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881995832" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881995832",
"name": "DE LYSHOLMSKE BRENNERI- OG DESTILLASJONSFABRIKKER ANS",
"org_form": "ANS",
"nace_code": "11.010",
"nace_desc": "Destillering, rektifisering og blanding av sprit",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NITTEDAL", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "881995832" })Spør AI-assistenten
Når ble De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Nittedal holder De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −10,4 % fra 2024 · −40,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13,02 mill kr | 6,74 mill kr | 6,72 mill kr | 58,12 mill kr | 57,86 mill kr | 257 000 kr |
| 2024 | 14,53 mill kr | 6,99 mill kr | 6,96 mill kr | 51,33 mill kr | 51,14 mill kr | 189 000 kr |
| 2023 | 18,37 mill kr | 9,17 mill kr | 9,16 mill kr | 44,28 mill kr | 44,18 mill kr | 104 000 kr |
| 2022 | 19,09 mill kr | 9,75 mill kr | 9,74 mill kr | 35,08 mill kr | 35,02 mill kr | 57 000 kr |
| 2021 | 22,03 mill kr | 12,09 mill kr | 12,08 mill kr | 25,33 mill kr | 25,29 mill kr | 42 000 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 55 mill kr (94 % av balansen)
API og MCPGET /company/881995832/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881995832/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881995832",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 13016000,
"operating_profit": 6744000,
"net_profit": 6722000,
"equity": 57863000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14533000,
"operating_profit": 6986000,
"net_profit": 6963000,
"equity": 51141000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "881995832" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS per år.
Hvordan har omsetningen til De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.09.2021Revisor
1Sist endret 24.10.2023Deltakere
2Sist endret 29.05.2000API og MCPGET /company/881995832/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881995832/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881995832",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Deltaker med fullt ansvar", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "881995832" })Spør AI-assistenten
List alle roller i De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvilket revisjonsselskap reviderer De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS | BEDR | Destillering, rektifisering og blanding av sprit | Nittedal | − |
Kunngjøringer29
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.10.2023 | Revisor ↗ |
| 27.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.9.2021 | Daglig leder ↗ |
| 7.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/881995832/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881995832/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881995832",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "881995832" })Spør AI-assistenten
Når ble De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 0,4 % av driftsinntektene — 34,6 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 51,8 % | -4,8 % |
| Resultatmargin | 51,6 % | -4,4 % |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 49,7 % |
| Likviditetsgrad | 226,15 | 1,83 |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 0,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,6 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -10,4 % | -7,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 47,8 % | 46,8 % |
| Annen driftskostnad | 0,4 % | 35,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/881995832/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/881995832/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "881995832",
"nace_code": "11.010",
"industry_count": 54,
"revenue": { "value": 13016000, "percentile": 0.8679 },
"operating_margin": { "value": 0.5181, "percentile": 0.9744 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "881995832" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS blant de 54 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS sammenlignet med andre i bransjen?
Er De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS blant de største selskapene innen destillering, rektifisering og blanding av sprit?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+33 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS
Hvor stor er bransjen De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS tilhører?
De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS er ett av 7 selskaper innen destillering, rektifisering og blanding av sprit i Nittedal, og ett av 62 på landsbasis.
Hvor lenge har De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS eksistert sammenlignet med bransjen?
De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS ble etablert i 2000 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 90 % av selskapene.
Hva er statusen til De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
Selskapet er i ordinær drift som Ansvarlig selskap med solidarisk ansvar og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
Holger Edvard Gramstad er registrert som daglig leder i De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS.
Går De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS med overskudd?
De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS hadde i 2025 en omsetning på 13,02 mill kr og et overskudd på 6,72 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
Ved utgangen av 2025 hadde De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS en egenkapital på 57,86 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 99,6 %.
Hvor solid er økonomien i De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2010. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket revisjonsselskap bruker De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS?
I Enhetsregisteret er De Lysholmske Brenneri- Og Destillasjonsfabrikker ANS registrert med revisor Pricewaterhousecoopers AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.