Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →

Om Murmester Einar Espedalen AS

Murmester Einar Espedalen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Terje Rønningen er daglig leder, og Oddgeir Torekåsa er styreleder. I 2025 hadde Murmester Einar Espedalen AS en omsetning på 18,24 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,01 mill kr. Egenkapitalen var 520 419 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ekspert Gruppen AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 4 innen murerarbeid i Midt-Telemark, og ett av 1 185 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).

Aktivitet og formål

Murervirksomhet samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler5,89 mill kr
Anleggsmidler20 %1,20 mill krOmløpsmidler80 %4,69 mill kr
Egenkapital og gjeld5,89 mill kr
Innskutt egenkapital2 %100 100 krOpptjent egenkapital7 %420 319 krLangsiktig gjeld16 %958 332 krKortsiktig gjeld75 %4,41 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader16,95 mill kr
Finansinntekter78 279 kr
Finanskostnader82 013 kr
Netto finans−3 734 kr
Ordinært resultat før skatt1,28 mill kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202518,24 mill kr1,29 mill kr1,01 mill kr5,89 mill kr520 419 kr5,37 mill kr
202418,67 mill kr824 223 kr560 341 kr5,91 mill kr477 925 kr5,43 mill kr
202316,38 mill kr834 579 kr574 650 kr5,96 mill kr498 458 kr5,46 mill kr
202217,99 mill kr791 476 kr555 865 kr6,84 mill kr923 808 kr5,91 mill kr
202116,63 mill kr1,48 mill kr1,09 mill kr7,48 mill kr867 943 kr6,61 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

I 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 45 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 29 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

Roller og styre5

Daglig leder

1Sist endret 10.01.2020
Daglig lederSignaturProkura

Styre

2Sist endret 03.02.2026
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 29.11.2025
Regnskapsfører
repr. VESTMAR REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 05.10.2026
Revisor
repr. CEDRA NORGE ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →Tiltrådte oktober 2026

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 3 ute

Inn (1)
Ut (3)
År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ekspert Gruppen ASSelskapOrdinære aksjer100.0 %1 100

1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Murmester Einar Espedalen ASBEDRMurerarbeidMidt-Telemark13

Kunngjøringer49

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:14→13
  3. Endring i roller og styre
    +CEDRA NORGE BOREALIS AS(Revisor)−TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Endring i roller og styre
    +TC NEWCO NORWAY IV AS(Revisor)−ERNST & YOUNG AS(Revisor)

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 45,1 % av driftsinntektene — 2,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin7,0 %3,4 %
Resultatmargin5,5 %2,6 %
Egenkapitalandel8,8 %33,7 %
Likviditetsgrad1,061,35
Gjeldsgrad10,321,27
Egenkapitalrentabilitet194,2 %18,1 %
Omsetningsvekst (siste år)-2,3 %-1,0 %
Omsetning per ansatt1,40 mill kr1,28 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad35,2 %36,1 %
Lønnskostnad45,1 %42,3 %
Annen driftskostnad12,1 %14,2 %
Avskrivninger0,6 %1,4 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Godkjenninger og registre

Murmester Einar Espedalen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 4 godkjenningsområder.

Gyldig til 13. des. 2027 · Godkjent lærebedrift
FunksjonGodkjenningsområdeTiltaksklasse
Ansvarlig søker(for alle typer tiltak)1
ProsjekterendeKonstruksjonssikkerhet1
UtførendeArbeid på bevaringsverdige byggverk1
UtførendeMurarbeid1
Se godkjenningsbevis hos DiBK ↗

Kilde: Direktoratet for byggkvalitet

Investeringer

MURMESTER EINAR ESPEDALEN AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Håndverksmur ASFredrikstad2.6 %20152025Aktiv
Mesteralliansen ASFredrikstad1.0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Spørsmål og svar om Murmester Einar Espedalen AS

Hvor stor er bransjen Murmester Einar Espedalen AS tilhører?

Murmester Einar Espedalen AS er ett av 4 selskaper innen murerarbeid i Midt-Telemark, og ett av 1 185 på landsbasis.

Hvor lenge har Murmester Einar Espedalen AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Murmester Einar Espedalen AS ble etablert i 1999 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.

Er Murmester Einar Espedalen AS et aktivt selskap?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Murmester Einar Espedalen AS i Brønnøysundregistrene.

Hvilken bransje tilhører Murmester Einar Espedalen AS?

Murmester Einar Espedalen AS er registrert i bransjen Murerarbeid (næringskode 43.910). Registrert aktivitet: Murervirksomhet samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

Hvem leder Murmester Einar Espedalen AS?

Terje Rønningen er registrert som daglig leder i Murmester Einar Espedalen AS.

Hvilke eiere står bak Murmester Einar Espedalen AS?

Murmester Einar Espedalen AS eies i hovedsak av Ekspert Gruppen AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Murmester Einar Espedalen AS med overskudd?

Murmester Einar Espedalen AS hadde i 2025 en omsetning på 18,24 mill kr og et overskudd på 1,01 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mange jobber i Murmester Einar Espedalen AS?

Det er registrert 13 ansatte i Murmester Einar Espedalen AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Telemark