Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Fjellmiljø AS

Org.nr 880644092
Omsetning
0
−100 %
Resultat
−82 148
−711,4 %
Mer

Om Fjellmiljø AS

Fjellmiljø AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nesbyen, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Oppsamling og behandling av avløpsvann. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Jørgen Haraldseth er daglig leder, og Jørgen Haraldseth er styreleder. I 2025 hadde Fjellmiljø AS en omsetning på 0 kr, en nedgang på 100 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 82 148 kr. Egenkapitalen var 204 094 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Trollset Va-Drift AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Nesbyen, og ett av 478 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet

Drift av kloakk- og avløpsnett i området Trondrudmarka og Bøgaset. Videre investering i fast eiendom samt deltakelse i andre selskaper med beslektet virksomhet.

Formål

Utbygging og drift av kloakk- og avløpsnett i området Trondrudmarka og Bøgaset og videreutvikle og engasjere selskapet i infrastrukturen i begge disse områdene. Videre investering i fast eiendom samt deltakelse i andre selskaper med beslektet virksomhet. I tillegg skal selskapet investere i aktiviteter relatert til grønn infrastruktur i Nesfjellet.

API og MCPGET /company/880644092

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "name": "FJELLMILJØ AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "37.000",
  "nace_desc": "Oppsamling og behandling av avløpsvann",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "NESBYEN", "county": "BUSKERUD", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Fjellmiljø AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Nesbyen holder Fjellmiljø AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Fjellmiljø AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · −100 % fra 2024

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−88 225 kr−82 148 kr563 698 kr204 094 kr359 603 kr
2024120 000 kr38 842 kr13 436 kr628 108 kr286 242 kr341 866 kr
202380 000 kr17 766 kr−1 937 kr593 055 kr272 805 kr320 250 kr
2022150 000 kr8 221 kr6 412 kr775 992 kr274 742 kr501 250 kr
2021100 000 kr−13 951 kr−10 789 kr768 768 kr268 330 kr500 438 kr

Balanse

2025
Eiendeler563 698 kr
Anleggsmidler75 %424 789 krOmløpsmidler25 %138 909 kr
Egenkapital og gjeld563 698 kr
Innskutt egenkapital89 %500 000 krOpptjent egenkapital-52 %−295 906 krKortsiktig gjeld64 %359 603 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader88 225 kr
Finanskostnader17 093 kr
Netto finans−17 093 kr
Ordinært resultat før skatt−105 318 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Rentekostnad til konsernselskaper
17 000 kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/880644092/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "years": [
    { "year": 2025, "revenue": 0, "operating_profit": -88225, "net_profit": -82148, "equity": 204094, … },
    { "year": 2024, "revenue": 120000, "operating_profit": 38842, "net_profit": 13436, "equity": 286242, … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Fjellmiljø AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Fjellmiljø AS i 2025?
  • Hvor mye falt omsetningen til Fjellmiljø AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?

Roller og styre3

Daglig leder

1Sist endret 16.11.2019
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 08.01.2020
Styrets lederSignatur

Regnskapsfører

1Sist endret 08.10.2026
Regnskapsfører
repr. MGI REGNSKAP ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
API og MCPGET /company/880644092/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Styrets leder", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i Fjellmiljø AS?
  • Hvem er regnskapsfører for Fjellmiljø AS?
  • List alle roller i Fjellmiljø AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 ute · 1 endret eierandel

Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Trollset Va-Drift ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %5 000

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/880644092/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "TROLLSET VA-DRIFT AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Fjellmiljø AS eier Trollset Va-Drift AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har Fjellmiljø AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
  • Hvem eier Fjellmiljø AS, og hvor store eierandeler har de?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Fjellmiljø ASBEDROppsamling og behandling av avløpsvannNesbyen−

Kunngjøringer63

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/880644092/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-10-02", "type": "Forretningsadresse", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Hva er de siste kunngjøringene for Fjellmiljø AS i Brønnøysundregistrene?
  • Når ble Fjellmiljø AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Fjellmiljø AS sist godkjent årsregnskap?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −AIDER AS(Regnskapsfører)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel36,2 %48,5 %
Likviditetsgrad0,391,85
Gjeldsgrad1,760,75
Egenkapitalrentabilitet-40,3 %1,5 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/880644092/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/880644092/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "880644092",
  "nace_code": "37.000",
  "industry_count": 188,
  "revenue": { "value": 0, "percentile": 0.0109 },
  "operating_margin": null,
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "880644092" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor ligger Fjellmiljø AS blant de 188 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
  • Hvordan er lønnsomheten til Fjellmiljø AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Fjellmiljø AS blant de største selskapene innen oppsamling og behandling av avløpsvann?

Spørsmål og svar om Fjellmiljø AS

Hvor stor er bransjen Fjellmiljø AS tilhører?

Fjellmiljø AS er ett av 8 selskaper innen oppsamling og behandling av avløpsvann i Nesbyen, og ett av 478 på landsbasis.

Hvor lenge har Fjellmiljø AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Fjellmiljø AS ble etablert i 1999 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.

Hvilken status har Fjellmiljø AS i Enhetsregisteret?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Fjellmiljø AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder Fjellmiljø AS?

Jørgen Haraldseth er registrert som daglig leder i Fjellmiljø AS.

Hvilke eiere står bak Fjellmiljø AS?

Største aksjonær i Fjellmiljø AS er Trollset Va-Drift AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Går Fjellmiljø AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 0 kr, ned 100 % fra 2024. Egenkapitalen var 204 094 kr ved årsslutt.

Hvor solid er økonomien i Fjellmiljø AS?

Basert på regnskapstallene for 2025 har Fjellmiljø AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.

Hvilken regnskapsfører bruker Fjellmiljø AS?

I Enhetsregisteret er Fjellmiljø AS registrert med regnskapsfører Mgi Regnskap AS.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Buskerud