El Og It Forbundet
- Omsetning
- 379 mill
- +16,4 %
- Resultat
- 44,8 mill
- +77,2 %
- Ansatte
- 35
Om El Og It Forbundet
El Og It Forbundet er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Geir Ove Kulseth er styrets leder. I 2023 hadde El Og It Forbundet en omsetning på 378,72 mill kr, en økning på 16 % fra 2022. Selskapet endte året med et overskudd på 44,84 mill kr. Egenkapitalen var 503,15 mill kr ved utgangen av 2023. Selskapet er ett av 654 innen aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner i Oslo, og ett av 4 542 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (100 %).
Aktivitet
Landsorganisasjon som har til oppgave å organisere alle lønnstakere innenfor IT-bransjen, elektrisitetsforsyningen og elektrofagenes virkeområde.
API og MCPGET /company/880522892
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880522892" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880522892",
"name": "EL OG IT FORBUNDET",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.200",
"nace_desc": "Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner",
"employees": 35,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "880522892" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er El Og It Forbundet registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble El Og It Forbundet stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder El Og It Forbundet til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · +16,4 % fra 2022 · +28,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 378,72 mill kr | 35,48 mill kr | 44,84 mill kr | 590,13 mill kr | 503,15 mill kr | 86,98 mill kr |
| 2022 | 325,40 mill kr | 20,78 mill kr | 25,30 mill kr | 542,14 mill kr | 458,31 mill kr | 83,83 mill kr |
| 2021 | 337,79 mill kr | 50,43 mill kr | 52,06 mill kr | 506,02 mill kr | 433,01 mill kr | 73,01 mill kr |
| 2020 | 298,31 mill kr | 30,55 mill kr | 28,64 mill kr | 452,87 mill kr | 380,95 mill kr | 42,43 mill kr |
| 2019 | 295,29 mill kr | 21,28 mill kr | 24,35 mill kr | 410,06 mill kr | 352,30 mill kr | 57,76 mill kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2023-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 66 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2023)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 17 mill kr
API og MCPGET /company/880522892/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880522892/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880522892",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 378717921,
"operating_profit": 35478613,
"net_profit": 44843487,
"equity": 503149799,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 325395815,
"operating_profit": 20779290,
"net_profit": 25300087,
"equity": 458306313,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "880522892" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til El Og It Forbundet de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for El Og It Forbundet per år.
Hvordan har omsetningen til El Og It Forbundet utviklet seg fra 2019 til 2023?
Roller og styre17
Styre
17Sist endret 01.07.2026API og MCPGET /company/880522892/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880522892/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880522892",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "880522892" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i El Og It Forbundet?
List alle roller i El Og It Forbundet: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| El Og It Forbundet | BEDR | Aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner | Oslo | 35 |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.12.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.4.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/880522892/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880522892/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880522892",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2024-12-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-03-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "880522892" })Spør AI-assistenten
Når leverte El Og It Forbundet sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for El Og It Forbundet i Brønnøysundregistrene?
Når ble El Og It Forbundet sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→35
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:34→36
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:35→34
- Endring i roller og styre−Atle Rasmussen(Styremedlem)−Hanne Lise Fahsing(Styremedlem)
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 66,3 % av driftsinntektene — 62,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,4 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 11,8 % | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 85,3 % | 88,6 % |
| Likviditetsgrad | 6,94 | 8,50 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,9 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +16,4 % | +6,1 % |
| Omsetning per ansatt | 10,82 mill kr | 2,88 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 66,3 % | 4,2 % |
| Lønnskostnad | 3,1 % | 37,4 % |
| Annen driftskostnad | 8,7 % | 36,0 % |
| Avskrivninger | 12,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/880522892/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880522892/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880522892",
"nace_code": "94.200",
"industry_count": 111,
"revenue": { "value": 378717921, "percentile": 0.9266 },
"operating_margin": { "value": 0.0937, "percentile": 0.73 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "880522892" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er El Og It Forbundet sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til El Og It Forbundet på i bransjen?
Hvor ligger El Og It Forbundet blant de 111 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
El Og It Forbundet har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| EL og IT Forbundet ↗ | 199905769 | 201573 | Registrert | 17.2.2030 |
| Tele- og Dataforbundet ↗ | 199905770 | 200957 | Registrering opphørt | 6.1.2020 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
EL OG IT FORBUNDET eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Klassekampen AS | Oslo | 1,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Ren AS | Bergen | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Oslo Kongressenter Folkets Hus AS | Oslo | 0,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+16 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om El Og It Forbundet
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som El Og It Forbundet?
Det er registrert 4 542 selskaper i Norge innen aktiviteter i arbeidstakerorganisasjoner, hvorav 654 i Oslo.
Er El Og It Forbundet et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1999, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 80 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva betyr organisasjonsformen FLI?
El Og It Forbundet er registrert som Forening/lag/innretning (FLI). Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Hvordan går det økonomisk med El Og It Forbundet?
I 2023 omsatte El Og It Forbundet for 378,72 mill kr, opp 16 % fra 2022. Årsresultatet ble et overskudd på 44,84 mill kr.
Hvor solid er balansen til El Og It Forbundet?
Egenkapitalen i El Og It Forbundet var 503,15 mill kr i 2023-regnskapet, med en egenkapitalandel på 85,3 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i El Og It Forbundet?
El Og It Forbundet er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2023-regnskapet.
Hvor mange ansatte har El Og It Forbundet?
El Og It Forbundet har 35 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Har El Og It Forbundet registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 2 varemerker knyttet til El Og It Forbundet.
Hvor ligger El Og It Forbundet?
Forretningsadressen til El Og It Forbundet er Torggata 12, 0181, OSLO i Oslo kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til El Og It Forbundet?
El Og It Forbundet har organisasjonsnummer 880 522 892. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.