Reianes & Myrås AS
- Omsetning
- 962 512
- +448,9 %
- Resultat
- 594 035
- +650,9 %
Om Reianes & Myrås AS
Reianes & Myrås AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1998 og har vært i drift i 28 år. Camilla Maria Myrås er daglig leder, og Camilla Maria Myrås er styreleder. I 2025 hadde Reianes & Myrås AS en omsetning på 962 512 kr, en økning på 449 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 594 035 kr. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Camilla Maria Myrås med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 140 innen arkitektvirksomhet i Stavanger, og ett av 4 252 i Norge. Det er eldre enn 88 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Arkitektvirksomhet og konsulenttjenester innen boligbransjen, samt kjøp, salg og forvaltning av eiendommer og verdipapirer, herunder eierposisjoner. Salg, produksjon og fremføring av musikk, herunder oppebære inntekter fra salg av opphavsrettigheter.
API og MCPGET /company/880106392
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"name": "REIANES & MYRÅS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Når ble Reianes & Myrås AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Reianes & Myrås AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Reianes & Myrås AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +448,9 % fra 2024 · +147,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 962 512 kr | 641 282 kr | 594 035 kr | 1,46 mill kr | 1,25 mill kr | 212 323 kr |
| 2024 | 175 363 kr | 31 812 kr | 79 113 kr | 665 554 kr | 654 510 kr | 11 044 kr |
| 2023 | 315 658 kr | 141 828 kr | 177 856 kr | 582 224 kr | 575 397 kr | 6 827 kr |
| 2022 | 364 115 kr | 23 281 kr | 8 940 kr | 428 349 kr | 397 541 kr | 30 808 kr |
| 2021 | 388 969 kr | 77 857 kr | 78 175 kr | 425 393 kr | 388 601 kr | 36 792 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 25 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/880106392/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 962512,
"operating_profit": 641282,
"net_profit": 594035,
"equity": 1248545,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 175363, "operating_profit": 31812, "net_profit": 79113, "equity": 654510, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Reianes & Myrås AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Reianes & Myrås AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Reianes & Myrås AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 29.11.2005Styre
2Sist endret 05.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2023API og MCPGET /company/880106392/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Reianes & Myrås AS?
Hvem er regnskapsfører for Reianes & Myrås AS?
List alle roller i Reianes & Myrås AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Kjell Inge Reianes100 % → 50 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Camilla Maria Myrås | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 065 |
| Kjell Inge Reianes | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 1 065 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/880106392/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Reianes & Myrås AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Reianes & Myrås AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Reianes & Myrås AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Reianes & Myrås AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Stavanger | − |
Kunngjøringer60
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.12.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 4.12.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 14.6.2023 | Foretaksnavn ↗ |
| 5.6.2023 | Styre ↗ |
| 8.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.3.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/880106392/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Reianes & Myrås AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Reianes & Myrås AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Reianes & Myrås AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 85,5 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 5,63 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,6 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/880106392/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/880106392/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "880106392",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1748,
"revenue": { "value": 962512, "percentile": 0.5401 },
"operating_margin": { "value": 0.6663, "percentile": 0.9616 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "880106392" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Reianes & Myrås AS på i bransjen?
Hvor ligger Reianes & Myrås AS blant de 1748 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Reianes & Myrås AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
REIANES & MYRÅS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mini Suites AS | Stavanger | 50,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Reianes & Myrås AS
Hvor stor er bransjen Reianes & Myrås AS tilhører?
Reianes & Myrås AS er ett av 140 selskaper innen arkitektvirksomhet i Stavanger, og ett av 4 252 på landsbasis.
Hvor lenge har Reianes & Myrås AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Reianes & Myrås AS ble etablert i 1998 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 88 % av selskapene.
Er Reianes & Myrås AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Reianes & Myrås AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Reianes & Myrås AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Reianes & Myrås AS?
Camilla Maria Myrås er registrert som daglig leder i Reianes & Myrås AS.
Hvilke eiere står bak Reianes & Myrås AS?
Reianes & Myrås AS eies i hovedsak av Camilla Maria Myrås (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Reianes & Myrås AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 962 512 kr, opp 449 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,25 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Reianes & Myrås AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Reianes & Myrås AS er 213 000 kr (2 130 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.