Harstad Innrammingsforretning AS
- Omsetning
- 908 073
- −23,2 %
- Resultat
- 168 857
- 7 års regnskap
Om Harstad Innrammingsforretning AS
Harstad Innrammingsforretning AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Harstad, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted. Virksomheten ble stiftet i 1997 og har vært i drift i 29 år. Leif Thor Stangness er daglig leder, og Leif Thor Stangness er styreleder. I 2025 hadde Harstad Innrammingsforretning AS en omsetning på 908 073 kr, en nedgang på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 168 857 kr. Egenkapitalen var −727 155 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Leif Thor Stangness med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted i Harstad, og ett av 575 i Norge. Det er eldre enn 86 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Butikkhandel med kunst, innramming etc.
Formål
Salg og innramming av kunst samt ev. deltakelse i andre virksomheter.
API og MCPGET /company/879477832
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"name": "HARSTAD INNRAMMINGSFORRETNING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "32.990",
"nace_desc": "Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HARSTAD", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
Når ble Harstad Innrammingsforretning AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Harstad holder Harstad Innrammingsforretning AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Harstad Innrammingsforretning AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −23,2 % fra 2024 · −35,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 908 073 kr | 172 943 kr | 168 857 kr | 416 004 kr | −727 155 kr | 1,14 mill kr |
| 2024 | 1,18 mill kr | −30 170 kr | −31 251 kr | 356 953 kr | −896 011 kr | 1,25 mill kr |
| 2023 | 900 049 kr | −397 938 kr | −394 981 kr | 490 514 kr | −864 760 kr | 1,36 mill kr |
| 2022 | 1,11 mill kr | −155 457 kr | −160 011 kr | 514 383 kr | −469 779 kr | 984 162 kr |
| 2021 | 1,41 mill kr | 202 761 kr | 197 358 kr | 575 426 kr | −910 846 kr | 1,49 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 36 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 21 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/879477832/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 908073,
"operating_profit": 172943,
"net_profit": 168857,
"equity": -727155,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 1182888,
"operating_profit": -30170,
"net_profit": -31251,
"equity": -896011,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Harstad Innrammingsforretning AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Harstad Innrammingsforretning AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Harstad Innrammingsforretning AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 07.01.1998Styre
2Sist endret 07.01.1998Regnskapsfører
1Sist endret 04.05.2023API og MCPGET /company/879477832/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Harstad Innrammingsforretning AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Harstad Innrammingsforretning AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Harstad Innrammingsforretning AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Leif Thor Stangness | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 220 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/879477832/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Harstad Innrammingsforretning AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Harstad Innrammingsforretning AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Harstad Kunst & Innramming AS | BEDR | Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted | Harstad | − |
Kunngjøringer44
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 29.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.7.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/879477832/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
Når leverte Harstad Innrammingsforretning AS sist godkjent årsregnskap?
Har Harstad Innrammingsforretning AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Harstad Innrammingsforretning AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -174,8 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,40 | 1,47 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/879477832/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/879477832/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "879477832",
"nace_code": "32.990",
"industry_count": 226,
"revenue": { "value": 908073, "percentile": 0.5785 },
"operating_margin": { "value": 0.1905, "percentile": 0.8255 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "879477832" })Spør AI-assistenten
Er Harstad Innrammingsforretning AS blant de største selskapene innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted?
Hvor solid er Harstad Innrammingsforretning AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Harstad Innrammingsforretning AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Harstad
1 000+ til i Harstad →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Harstad Innrammingsforretning AS
Hvor stor er bransjen Harstad Innrammingsforretning AS tilhører?
Harstad Innrammingsforretning AS er ett av 3 selskaper innen annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted i Harstad, og ett av 575 på landsbasis.
Hvor lenge har Harstad Innrammingsforretning AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Harstad Innrammingsforretning AS ble etablert i 1997 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 86 % av selskapene.
Er Harstad Innrammingsforretning AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Harstad Innrammingsforretning AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Harstad Innrammingsforretning AS?
Organisasjonsformen til Harstad Innrammingsforretning AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Harstad Innrammingsforretning AS?
Leif Thor Stangness er registrert som daglig leder i Harstad Innrammingsforretning AS.
Hvem er største aksjonær i Harstad Innrammingsforretning AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Leif Thor Stangness største eier i Harstad Innrammingsforretning AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Harstad Innrammingsforretning AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 908 073 kr, ned 23 % fra 2024. Egenkapitalen var −727 155 kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Harstad Innrammingsforretning AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Harstad Innrammingsforretning AS er 220 000 kr (200 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.