- Omsetning
- 20,5 mill
- −11,3 %
- Resultat
- 2,8 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
Om Gramart
Gramart er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i yrkessammenslutninger. Virksomheten ble stiftet i 1989 og har vært i drift i 37 år. Marius Aarum Øvrebø-Engemoen er daglig leder, og Ivar Storm Peersen er styreleder. Selskapet er ett av 346 innen aktiviteter i yrkessammenslutninger i Oslo, og ett av 1 213 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (98 %).
Aktivitet
Interesseorganisasjon for norske artister, musikere, produsenter o.l.
AI-sammendrag
Til tross for et omsetningsfall på 11% opprettholder Gramart en solid driftsmargin, noe som tyder på god kostnadskontroll i interesseorganisasjonens drift. Lav egenkapitalandel sammenlignet med bransjen og en gjeldstung balanse (23M kr mot kun 9M kr i EK) representerer likevel en strukturell sårbarhet. Med bare 5 ansatte forvalter organisasjonen betydelige eiendeler på 32M kr, noe som peker mot en forvaltningstung rolle overfor artist- og produsentmiljøet i Oslo.
API og MCPGET /company/871280932
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871280932" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871280932",
"name": "GRAMART",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "94.120",
"nace_desc": "Aktiviteter i yrkessammenslutninger",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "871280932" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Gramart til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Gramart registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Gramart med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −11,3 % fra 2024 · +78,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20,55 mill kr | 1,95 mill kr | 2,75 mill kr | 32,05 mill kr | 8,69 mill kr | 23,36 mill kr |
| 2024 | 23,15 mill kr | −803 175 kr | −332 636 kr | 21,40 mill kr | 5,94 mill kr | 15,46 mill kr |
| 2023 | 11,53 mill kr | −2,33 mill kr | −2,22 mill kr | 9,64 mill kr | 6,27 mill kr | 3,37 mill kr |
| 2022 | 11,63 mill kr | 969 105 kr | 965 419 kr | 10,48 mill kr | 8,48 mill kr | 2,00 mill kr |
| 2021 | 11,52 mill kr | 1,16 mill kr | 1,16 mill kr | 9,84 mill kr | 7,52 mill kr | 2,32 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 33 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 95 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/871280932/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871280932/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871280932",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 20546005,
"operating_profit": 1948236,
"net_profit": 2750164,
"equity": 8686655,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 23150897,
"operating_profit": -803175,
"net_profit": -332636,
"equity": 5936490,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "871280932" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Gramart de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Gramart per år.
Hvordan har omsetningen til Gramart utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre8
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2018Styre
5Sist endret 07.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 02.11.2019Revisor
1Sist endret 24.09.2021API og MCPGET /company/871280932/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871280932/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871280932",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "871280932" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Gramart?
Hvem er regnskapsfører for Gramart?
List alle roller i Gramart: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Gramart | BEDR | Aktiviteter i yrkessammenslutninger | Oslo | 5 |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.6.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2017 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/871280932/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871280932/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871280932",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "871280932" })Spør AI-assistenten
Når leverte Gramart sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Gramart i Brønnøysundregistrene?
Når ble Gramart sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:St. Olavs gate 28→Kongens gate 12Postnummer:0166→0153
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 32,9 % av driftsinntektene — 12,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,5 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 27,1 % | 80,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,37 | 4,62 |
| Gjeldsgrad | 2,69 | 0,20 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,7 % | 5,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -11,3 % | +3,6 % |
| Omsetning per ansatt | 4,11 mill kr | 2,11 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 32,9 % | 44,9 % |
| Annen driftskostnad | 18,3 % | 28,5 % |
| Avskrivninger | 0,1 % | 0,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/871280932/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/871280932/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "871280932",
"nace_code": "94.120",
"industry_count": 103,
"revenue": { "value": 20546005, "percentile": 0.6569 },
"operating_margin": { "value": 0.0948, "percentile": 0.7188 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "871280932" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Gramart sammenlignet med andre i bransjen?
Er Gramart blant de største selskapene innen aktiviteter i yrkessammenslutninger?
Hvor solid er Gramart sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Immaterielle rettigheter
Gramart har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| GRAMART ↗ | 201313859 | 275010 | Registrert | 14.11.2033 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
GRAMART eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Artistfellesskapet AS | Stavanger | 10,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Gramart
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Gramart?
Det er registrert 1 213 selskaper i Norge innen aktiviteter i yrkessammenslutninger, hvorav 346 i Oslo.
Er Gramart et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1989, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Gramart?
Gramart er et aktivt selskap registrert som Forening/lag/innretning i Enhetsregisteret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Gramart?
Gramart driver innen aktiviteter i yrkessammenslutninger, med NACE-kode 94.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Interesseorganisasjon for norske artister, musikere, produsenter o.l.
Hvem er daglig leder i Gramart?
Daglig leder i Gramart er Marius Aarum Øvrebø-Engemoen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hva er omsetningen til Gramart?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 20,55 mill kr, ned 11 % fra 2024. Egenkapitalen var 8,69 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Gramart?
Forretningsadressen til Gramart er Kongens gate 12, 0153, OSLO i Oslo kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Gramart?
I Enhetsregisteret har Gramart registrert nettsiden www.gramart.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Hva er organisasjonsnummeret til Gramart?
Gramart har org.nr 871 280 932 og er registrert som Forening/lag/innretning i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.