Hns Grunneierlag SA
Org.nr 870546572
Om Hns Grunneierlag SA
Hns Grunneierlag SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Elverum, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 1994 og har vært i drift i 32 år. Ove Idar Sætereng er styrets leder. I 2025 hadde Hns Grunneierlag SA en omsetning på 1,47 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 56 412 kr. Egenkapitalen var 269 009 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 56 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Elverum, og ett av 12 868 i Norge. Det er eldre enn 81 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Grunneierlag
Formål
1. Å samle grunneierne innenfor grunneierlagets område for felles utnyttelse av arealene. Utnyttelsen av jakt- og fiskerettighetene kan skje i samarbeid med andre grunneiere innenfor grunneierlagets geografiske område. Slikt samarbeid skal skje i henhold til skriftlige avtaler inngått av grunneierlagets styre og forelagt for grunneierlagets årsmøte til godkjenning. 2. Å arbeide for at utnyttelsen av jakt- og fiskeressursene skjer på optimal måte. Det skal vektlegges en økologisk og økonomisk forsvarlig opptreden, og vilt- og fiskeressursene skal forvaltes på omforent måte. 3. Å samle grunneierne innenfor grunneierlagets område i felles opptreden i saker som angår ressursutnyttelsen innenfor grunneierlagets område, herunder ofentlig planlegging. 4. Felles arbeide for økonomisk utnyttelse av utmarkas øvrige ressurser, herunder tilrettelegge for friluftsliv og rekreasjon.
API og MCPGET /company/870546572
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870546572" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870546572",
"name": "HNS GRUNNEIERLAG SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ELVERUM", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "870546572" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Hns Grunneierlag SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Hns Grunneierlag SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Elverum holder Hns Grunneierlag SA til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,47 mill kr | 71 830 kr | 56 412 kr | 516 244 kr | 269 009 kr | 247 235 kr |
| 2024 | 1,40 mill kr | 4 123 kr | 2 437 kr | 520 813 kr | 212 596 kr | 308 217 kr |
| 2023 | 1,34 mill kr | 266 118 kr | 207 904 kr | 572 568 kr | 210 159 kr | 362 409 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 81 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/870546572/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870546572/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870546572",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1472168, "operating_profit": 71830, "net_profit": 56412, "equity": 269009, … },
{ "year": 2024, "revenue": 1399870, "operating_profit": 4123, "net_profit": 2437, "equity": 212596, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "870546572" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Hns Grunneierlag SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Hns Grunneierlag SA de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Hns Grunneierlag SA per år.
Roller og styre9
Styre
8Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.11.2022API og MCPGET /company/870546572/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870546572/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870546572",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "870546572" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Hns Grunneierlag SA?
List alle roller i Hns Grunneierlag SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Hns Grunneierlag SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Hns Grunneierlag SA | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Elverum | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.8.2025 | Styre ↗ |
| 22.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.7.2022 | Styre ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 10.5.2019 | Styre ↗ |
| 9.5.2018 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/870546572/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870546572/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870546572",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-11", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "870546572" })Spør AI-assistenten
Når ble Hns Grunneierlag SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Hns Grunneierlag SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Hns Grunneierlag SA sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+FRISIKT ØST AS(Regnskapsfører)−FRISIKT ØKONOMI ØST AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 52,1 % | 45,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,09 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,0 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/870546572/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870546572/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870546572",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4187,
"revenue": { "value": 1472168, "percentile": 0.6887 },
"operating_margin": { "value": 0.0488, "percentile": 0.3654 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "870546572" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Hns Grunneierlag SA blant de 4187 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Hns Grunneierlag SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Hns Grunneierlag SA blant de største selskapene innen eiendomsforvaltning på oppdrag?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Hns Grunneierlag SA
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Hns Grunneierlag SA?
Det er registrert 12 868 selskaper i Norge innen eiendomsforvaltning på oppdrag, hvorav 56 i Elverum.
Er Hns Grunneierlag SA et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1994, som er lenger enn 81 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 82 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Hns Grunneierlag SA i Enhetsregisteret?
Hns Grunneierlag SA er et aktivt selskap registrert som Samvirkeforetak i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvordan går det økonomisk med Hns Grunneierlag SA?
Hns Grunneierlag SA hadde i 2025 en omsetning på 1,47 mill kr og et overskudd på 56 412 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til Hns Grunneierlag SA?
Egenkapitalen i Hns Grunneierlag SA var 269 009 kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 52,1 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Hns Grunneierlag SA?
Hns Grunneierlag SA er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er Hns Grunneierlag SA registrert i MVA-registeret?
Hns Grunneierlag SA er registrert i MVA-registeret (siden 1976) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til Hns Grunneierlag SA?
Organisasjonsnummeret til Hns Grunneierlag SA er 870 546 572. Selskapet er registrert som Samvirkeforetak, med registreringsdato 20.02.1995.
Hvem fører regnskapet til Hns Grunneierlag SA?
Frisikt Øst AS er registrert som regnskapsfører for Hns Grunneierlag SA.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.