- Omsetning
- 5,4 mill
- −20,8 %
- Resultat
- 756 738
- −38 %
Om Foreningen For Muskelsyke
Foreningen For Muskelsyke er registrert som forening/lag/innretning med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Andre sosialtjenester uten botilbud ellers. Virksomheten ble stiftet i 1981 og har vært i drift i 45 år. Tor Egil Roheim er styrets leder. I 2025 hadde Foreningen For Muskelsyke en omsetning på 5,40 mill kr, en nedgang på 21 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 756 738 kr. Egenkapitalen var 8,60 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 90 innen andre sosialtjenester uten botilbud ellers i Asker, og ett av 4 605 i Norge. Det er eldre enn 79 % av selskapene i bransjen. Forening/lag/innretning er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet
Forening for muskelsyke.
API og MCPGET /company/870149042
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870149042" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870149042",
"name": "FORENINGEN FOR MUSKELSYKE",
"org_form": "FLI",
"nace_code": "88.996",
"nace_desc": "Andre sosialtjenester uten botilbud ellers",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "870149042" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Foreningen For Muskelsyke: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Foreningen For Muskelsyke registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Foreningen For Muskelsyke stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −20,8 % fra 2024 · −10,2 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,40 mill kr | 304 913 kr | 756 738 kr | 9,47 mill kr | 8,60 mill kr | 871 548 kr |
| 2024 | 6,82 mill kr | 792 076 kr | 1,22 mill kr | 8,67 mill kr | 7,84 mill kr | 833 092 kr |
| 2023 | 5,98 mill kr | 1,04 mill kr | 1,24 mill kr | 9,05 mill kr | 6,62 mill kr | 2,44 mill kr |
| 2022 | 4,87 mill kr | 704 908 kr | 712 368 kr | 7,47 mill kr | 5,37 mill kr | 2,10 mill kr |
| 2021 | 6,02 mill kr | 1,15 mill kr | 1,33 mill kr | 5,32 mill kr | 4,66 mill kr | 662 378 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 69 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 26 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 88 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/870149042/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870149042/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870149042",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5403308,
"operating_profit": 304913,
"net_profit": 756738,
"equity": 8595376,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6823741,
"operating_profit": 792076,
"net_profit": 1221196,
"equity": 7838638,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "870149042" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Foreningen For Muskelsyke de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Foreningen For Muskelsyke per år.
Hvordan har omsetningen til Foreningen For Muskelsyke utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 07.01.2026Revisor
1Sist endret 28.01.2010API og MCPGET /company/870149042/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870149042/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870149042",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "870149042" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Foreningen For Muskelsyke?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Foreningen For Muskelsyke?
List alle roller i Foreningen For Muskelsyke: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Foreningen For Muskelsyke | BEDR | Andre sosialtjenester uten botilbud ellers | Asker | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/870149042/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870149042/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870149042",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-04-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "870149042" })Spør AI-assistenten
Når ble Foreningen For Muskelsyke sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Foreningen For Muskelsyke sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Foreningen For Muskelsyke i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Ian Magnus Ringstad-Melsom(Styremedlem)−Ian Magnus Melsom(Styremedlem)
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 68,7 % av driftsinntektene — 41,8 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 1,0 % |
| Resultatmargin | 14,0 % | 2,5 % |
| Egenkapitalandel | 90,8 % | 76,8 % |
| Likviditetsgrad | 9,61 | 2,75 |
| Gjeldsgrad | 0,10 | 0,20 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,8 % | 2,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -20,8 % | +2,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 25,7 % | 52,0 % |
| Annen driftskostnad | 68,7 % | 26,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/870149042/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870149042/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870149042",
"nace_code": "88.996",
"industry_count": 623,
"revenue": { "value": 5403308, "percentile": 0.7672 },
"operating_margin": { "value": 0.0564, "percentile": 0.6089 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "870149042" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Foreningen For Muskelsyke på i bransjen?
Hvor ligger Foreningen For Muskelsyke blant de 623 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Foreningen For Muskelsyke sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Foreningen For Muskelsyke
Hvor stor er bransjen Foreningen For Muskelsyke tilhører?
Foreningen For Muskelsyke er ett av 90 selskaper innen andre sosialtjenester uten botilbud ellers i Asker, og ett av 4 605 på landsbasis.
Hvor lenge har Foreningen For Muskelsyke eksistert sammenlignet med bransjen?
Foreningen For Muskelsyke ble etablert i 1981 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 79 % av selskapene.
Hvilken status har Foreningen For Muskelsyke i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Forening/lag/innretning. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Foreningen For Muskelsyke i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Foreningen For Muskelsyke?
Organisasjonsformen til Foreningen For Muskelsyke er Forening/lag/innretning, forkortet FLI. Dette er en organisasjon drevet på ideelt eller frivillig grunnlag.
Går Foreningen For Muskelsyke med overskudd?
Foreningen For Muskelsyke hadde i 2025 en omsetning på 5,40 mill kr og et overskudd på 756 738 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Foreningen For Muskelsyke?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Foreningen For Muskelsyke økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Foreningen For Muskelsyke til?
Foreningen For Muskelsyke holder til i Fekjan 7F, 1394, NESBRU, i Asker kommune i Akershus.
Hvilket revisjonsselskap bruker Foreningen For Muskelsyke?
I Enhetsregisteret er Foreningen For Muskelsyke registrert med revisor K-Team AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.