Moltustranda Vassverk SA
- Omsetning
- 700 427
- −13,7 %
- Resultat
- −228 101
- −329,8 %
Om Moltustranda Vassverk SA
Moltustranda Vassverk SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Herøy, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Virksomheten ble stiftet i 1970 og har vært i drift i 56 år. Fred Hansen er styrets leder. I 2025 hadde Moltustranda Vassverk SA en omsetning på 700 427 kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 228 101 kr. Egenkapitalen var 4,26 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 5 innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Herøy, og ett av 1 889 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen. Samvirkeforetak er den vanligste selskapsformen i bransjen (53 %).
Aktivitet
Oppsamling, rensing og distribusjon av vann
Formål
Syte for tilfredstillande vassforsyning på Moltustranda og tilstøytande områder til husbruk og nærngsføremål medrekna fiske og brannvatn.
API og MCPGET /company/870059132
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870059132" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870059132",
"name": "MOLTUSTRANDA VASSVERK SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "36.000",
"nace_desc": "Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann",
"employees": null,
"address": { "municipality": "HERØY", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "870059132" })Spør AI-assistenten
Er Moltustranda Vassverk SA registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Moltustranda Vassverk SA med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Moltustranda Vassverk SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −13,7 % fra 2024 · −37,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 700 427 kr | −347 780 kr | −228 101 kr | 4,54 mill kr | 4,26 mill kr | 271 793 kr |
| 2024 | 811 727 kr | 18 803 kr | 99 258 kr | 4,73 mill kr | 4,49 mill kr | 239 546 kr |
| 2023 | 897 932 kr | −32 321 kr | 19 395 kr | 4,74 mill kr | 4,39 mill kr | 344 658 kr |
| 2022 | 1,24 mill kr | 29 157 kr | 39 310 kr | 4,59 mill kr | 4,37 mill kr | 211 561 kr |
| 2021 | 1,12 mill kr | 179 574 kr | 179 527 kr | 4,67 mill kr | 4,33 mill kr | 336 543 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 75 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/870059132/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870059132/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870059132",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 700427,
"operating_profit": -347780,
"net_profit": -228101,
"equity": 4264777,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 811727, "operating_profit": 18803, "net_profit": 99258, "equity": 4492878, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "870059132" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Moltustranda Vassverk SA utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Moltustranda Vassverk SA i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Moltustranda Vassverk SA fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre7
Styre
6Sist endret 02.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.06.2024API og MCPGET /company/870059132/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870059132/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870059132",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "870059132" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Moltustranda Vassverk SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Moltustranda Vassverk SA?
Hvem er regnskapsfører for Moltustranda Vassverk SA?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Moltustranda Vassverk SA | BEDR | Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann | Herøy | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.1.2026 | Revisor ↗ |
| 19.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2024 | Styre ↗ |
| 2.9.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2024 | Styre ↗ |
| 24.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.5.2023 | Styre ↗ |
| 21.2.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.2.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/870059132/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870059132/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870059132",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-15", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "870059132" })Spør AI-assistenten
Når leverte Moltustranda Vassverk SA sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Moltustranda Vassverk SA sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Moltustranda Vassverk SA i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94,0 % | 71,7 % |
| Likviditetsgrad | 12,87 | 3,91 |
| Gjeldsgrad | 0,06 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | -5,3 % | 0,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/870059132/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/870059132/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "870059132",
"nace_code": "36.000",
"industry_count": 357,
"revenue": { "value": 700427, "percentile": 0.7127 },
"operating_margin": { "value": -0.4965, "percentile": 0.1433 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "870059132" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Moltustranda Vassverk SA blant de 357 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Moltustranda Vassverk SA sammenlignet med andre i bransjen?
Er Moltustranda Vassverk SA blant de største selskapene innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann?
Godt å vite om Moltustranda Vassverk SA
Hvor stor er bransjen Moltustranda Vassverk SA tilhører?
Moltustranda Vassverk SA er ett av 5 selskaper innen uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann i Herøy, og ett av 1 889 på landsbasis.
Hvor lenge har Moltustranda Vassverk SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Moltustranda Vassverk SA ble etablert i 1970 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Er Moltustranda Vassverk SA et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Moltustranda Vassverk SA i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Moltustranda Vassverk SA med?
Moltustranda Vassverk SA er registrert i bransjen Uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann (næringskode 36.000). Registrert aktivitet: Oppsamling, rensing og distribusjon av vann.
Hvem er styreleder i Moltustranda Vassverk SA?
Styrets leder i Moltustranda Vassverk SA er Fred Hansen. Styret har totalt 5 registrerte medlemmer.
Hva omsatte Moltustranda Vassverk SA for i 2025?
Moltustranda Vassverk SA hadde i 2025 en omsetning på 700 427 kr og et underskudd på 228 101 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Moltustranda Vassverk SA?
Driftsresultatet for 2025 var −347 780 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Moltustranda Vassverk SA til?
Moltustranda Vassverk SA er registrert i Herøy kommune i Møre Og Romsdal.
Er Moltustranda Vassverk SA MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 1970. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.